MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych Bogorii. Wybierz najlepszego

Redakcja
Trwa akcja "Mała ojczyzna, duża sprawa" - rozpoczynamy głosowanie na najlepszych radnych gminy Bogoria.

Radnym z Bogorii trudna sztuka kompromisu wychodziła przeważnie na zdrowie. Udało się "zaklepać" kilka unijnych projektów.

Piętnastoosobowa rada gminy Bogoria decyduje o losie niespełna ośmiotysięcznej gminy. Spraw do załatwienia jest wiele, a każda wydaje się być pilna. Obecna kadencja już na samym początku postawiła sobie cel realny do osiągnięcia. Przede wszystkim inwestowanie w infrastrukturę, zwłaszcza drogi. Przez teren gminy przebiega jedna droga wojewódzka. Dużo więcej jest dróg gminnych i powiatowych.

I to właśnie tam od kilku lat prowadzone są dość intensywne remonty i odnowy nawierzchni, choć jak mówią sami radni na swoją kolej trzeba czasem poczekać. - Wszystkich dróg nie da się naraz naprawić, choć myślę, że w tej kwestii radzimy sobie dobrze. Kilka zadań udało nam się zrealizować w porozumieniu ze starostwem powiatowym w ramach wspólnej inwestycji. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dochodzi do tego unijna dotacja - mówi Zygmunt Madej, przewodniczący Rady Gminy w Bogorii.

Dzięki tej współpracy udało się przebudować kilka ważnych odcinków dróg, jak chociażby niezwykle kosztowną przebudowę drogi powiatowej w sąsiedztwie Kopalni Dolomitu w Budach. Zdaniem przewodniczącego sukces tkwi w kompromisie. - Mamy różne zdania, ale wydaje mi się, że wszyscy idziemy we właściwą stronę. Czasem trzeba po prostu wybrać pomiędzy kilkoma ważnymi sprawami. Wiele inwestycji udało się wykonać dzięki unijnym dotacjom - mówi Madej.

I to właśnie one stały się lekiem na niedostatki własnego budżetu. Gmina od kilku lat skutecznie ściąga do siebie unijne miliony. Bez tego nie dałoby się zrobić zbyt wiele. Oprócz dróg oczkiem w głowie zaczyna być rozwój turystyki w gminie. Impulsem do tego ma być powstający w Bogorii zbiornik retencyjny na rzece Korzenna. Pomysł może okazać się trafiony, biorąc pod uwagę fakt, że Bogoria już od kilku lat jest ekologiczną stolicą województwa, w której odbywają się doroczne dożynki ekologiczne. Na terenie gminy działają również znane i cenione gospodarstwa produkujące zdrową żywność.

Jak się mają relacje radnych z wójtem? Dobrze. Można powiedzieć, że włosów wójtowi nie ubywa, choć jak mówi przewodniczący rady, nie każdy pomysł włodarza i jego urzędników był przyjmowany bez jakichkolwiek zmian. - Niektóre trzeba było zmienić. Myślę, że przez ostatnie lata udało nam się pokazać dużo dobrych owoców współpracy. Różnice zdań występują, ale przecież na tym to polega - przekonuje Zygmunt Madej.

Wybieramy najlepszego radnego w Bogorii - zasady

Mamy dwa sposoby głosowania, które w końcowym wyniku ważą po połowie. Głosujemy za w sondzie internetowej na WWW.ECHODNIA.EU/STASZOW oraz poprzez SMS. Jeśli chcesz zagłosować poprzez SMS wyślij SMS pod numer 71466 o treści SST.imię i nazwisko radnego. Na przykład SST.Jan Kowalski. Cena SMS 1,22 złotego z VAT. Zwycięzca klasyfikacji w internecie otrzyma 15 punktów, drugi - 14, trzeci - 13... ostatni - 1. Podobnie punkty będą podzielone w klasyfikacji SMS. Suma punktów zdecyduje o kolejności radnych i wyłoni najlepszych. Trójkę najlepszych radnych przedstawimy na łamach "Echa Powiśla". Głosowanie zakończy się we wtorek 12 października o godzinie 24.

Radni gminy Bogoria
Stanisław Arczewski, Zbigniew Czajkowski, Stanisław Gębalski, Czesław Górski, Stanisław Jurkowski, Józef Kordyka, Zygmunt Madej, Andrzej Mucha, Józef Nowak, Andrzej Pańczyk, Jolanta Piotrowska, Zdzisława Sajda, Stanisław Włoch, Tadeusz Wójtowicz, Jolanta Wyrzykowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie