PGNiG Superliga. Pierwsza połowa przegrana, ale Łomża Vive Kielce dość pewnie wygrało w Puławach (zdjęcia, video)

Mecz Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce. Z piłką Igor Karacić.
Mecz Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce. Z piłką Igor Karacić. Paulina Lesiak/Biuro prasowe Azotów Puławy
W zaległym meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Azoty Puławy przegrały z Łomża Vive Kielce. Kielczanie z kompletem 39 punktów w 13 spotkaniach nadal są liderem PGNiG Superligi.

ZOBACZ>>> Kontrowersyjne zachowanie trenera Łomża Vive Kielce Talanta Dujszebajewa po meczu w Puławach. Przerwał wywiad swojego zawodnika (video)

Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce 29:33 (15:14)
Łomża Vive Kielce: Wolff (1-30, min, 3/18 = 17 %), Kornecki (31-60 min, 9/23 = 39 %) – Olejniczak 2, Surgiel 6 – Gębala 2, Sićko 2, Kulesz 2 – Karacić 2, D. Dujszebajew 2 – A. Dujszebajew 3, Vujović 2 (1) – Gudjonsson 2, Moryto 4 (2) – Karaliok 3, Tournat 1. Trener: Talant Dujszebajew.

Azoty: Bogdanow (1-48 min, 9/36 = 25 %), Borucki (48-60 min, 5/9 = 56 %) - Gumiński, Jarosiewicz 1 – Jurecki 6, Łangowski 1, Podsiadło 3 – Velkavrh 1 – Przybylski 1, Szyba 5 – Akimienko 6 – Dawydzik 3, Rogulski 2. Trener: Lars Walther.

Karne. Azoty: 0. Łomża Vive Kielce: 3/3.

Kary. Azoty: 16 minut (Dawydzik, Łangowski po 4, Velkavrh, Jurecki, Przybylski, Rogulski po 2). Łomża Vive Kielce: 6 minut (D. Dujszebajew 4, Vujović 2).

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów).

Widzów:0.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:4 (‘8), 4:4, 4:5, 5:5, 5:8 (‘17), 6:8, 6:9, 7:9, 7:1`0, 8:10, 8:11, 10:11 (‘22), 10:12, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 15:14 – 15:18 (‘33), 17:18, 17:22 (‘38), 18:22, 18:23, 19:23, 19:25 (‘42), 20:25, 20:26, 21:26, 21:27, 22:27, 22:28, 24:28, 24:29, 25:29, 25:31 (‘55), 26:31, 26:33 (‘57), 29:33.

Po słabszej pierwszej połowie, kielczanie zagrali dużo lepiej w drugiej i dość pewnie wygrali na trudnym terenie w Puławach. Teraz nareszcie przez kilka dni będą mogli normalnie potrenować, bo kolejny mecz w czwartek.

Obie drużyny przegrały swoje ostatnie mecze – kielczanie ulegli w Lidze Mistrzów na wyjeździe białoruskiemu Mieszkowowi Brześć 30:35, puławianie w Płocku wysoko, 25:34, przegrali w PGNiG Superlidze Orlenowi Wiśle.

Trener Łomża Vive Kielce Talant Dujszebajew po meczu w Puławach: Jesteśmy w bardzo ciężkiej sytuacji

Spotkanie było szczególnym wydarzeniem dla Michała Jureckiego, który pierwszy raz od 15 lat zagrał w ligowym meczu przeciw drużynie z Kielc. „Dzidziuś” spędził w naszym klubie łącznie 10 sezonów. Drugi raz w tym sezonie Talant Dujszebajew w PGNiG Superlidze wystawił optymalny skład, poza kontuzjowanymi i Krzysztofem Lijewskim nikt nie dostał wolnego. Dla naszego zespołu to był trzeci mecz w ciągu sześciu dni.

Alex Dujszebajew z Łomża Vive Kielce po meczu w Puławach: W przerwie ochłonęliśmy i w drugiej połowie wiele się zmieniło

Żółto-Biało-Niebiescy zaczęli od bardzo dobrej gry obronnej, dzięki czemu szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Na krótko, bo nasi zawodnicy popełniali sporo błędów w rozegraniu piłki, nawet gdy grali w przewadze, a takich okazji było sporo, bo w pierwszych jedenastu minutach puławianie zarobili aż cztery dwuminutówki. Później nasi zawodnicy wyeliminowali straty w ataku, ale z kolei zaczęło im brakować skuteczności, do czego przysłużył się głównie bramkarz miejscowych, Wadim Bogdanow. W efekcie gospodarze ciągle trzymali naszą drużynę na krótki dystans, w końcówce odrobili straty, a na prowadzenie wyprowadził ich Michał Jurecki. Do przerwy była sensacja.

ZOBACZ SKRÓT MECZU W MATERIALE TVP SPORT

W drugiej połowie nasza drużyna zmieniła obronę na 5-1, a w bramce pojawił się Mateusz Kornecki.[/b] Nasz bramkarz obronił pierwsze cztery rzuty rywali, a jego koledzy z pola poprawili skuteczność i w 33 minucie po golu 100-procentowo skutecznego w tym spotykaniu Cezarego Surgiela Azoty przegrywały 15:18. Drużyna trenera Larsa Walthera zbliżyła się jeszcze tylko raz, w 37 minucie było 17:18. Kolejne interwencje Korneckiego, dobra gra defensywy, wreszcie poukładana i kończona skutecznymi rzutami gra mistrzów Polski szybko przyniosła jednak efekt. W 43 minucie Łomża Vive Kielce prowadziło 26:20 i przejęło kontrolę nad wynikiem. W 57 minucie, po kolejnym trafieniu Surgiela, było siedem bramek różnicy (27:33), a zespół z Puław nieco przypudrował wynik dzięki świetnym interwencjom 19-letniego bramkarza, Wojciecha Boruckiego.

ZOBACZ>>> Tomasz Gębala z Łomża Vive Kielce po meczu z Azotami Puławy: Nasze głowy są zmęczone

W czwartek, 18 lutego, o godzinie 18.45 Łomża Vive Kielce zagra w Hali Legionów mecz Ligi Mistrzów z norweskim Elverum Handball, a kolejny pojedynek w PGNiG Superlidze w sobotę, 20 lutego, o godzinie 13 w Gdańsku z Torus Wybrzeżem. Będzie to dla kielczan pierwszy pojedynek rundy rewanżowej.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: