Piłkarze KSZO przypomnieli sobie jak smakuje zwycięstwo (zdjęcia, wideo)

Z Bielska - Białej Dorota KUŁAGA, /kw/ [email protected]
Radosław Kardas (z prawej) walczy o piłkę z Piotrem Rockim.
Radosław Kardas (z prawej) walczy o piłkę z Piotrem Rockim. Kamil Przepióra/ Super-Nowa
Po trzech remisach i porażce piłkarze KSZO Ostrowiec przypomnieli sobie, jak smakuje zwycięstwo W dwunastej kolejce Unibet I ligi piłkarze KSZO Ostrowiec wygrali w środę z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Piotr Wtorek.

-Jedziemy, żeby przerwać naszą niemoc - zapowiadał przed meczem Adam Cieśliński, napastnik KSZO. I ten plan jego koledzy zrealizowali.

W ATAKU TYLKO FOLC

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. W 5 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Świerblewski, ale strzelił nad poprzeczką. W 18 minucie główkował Bartłomiej Konieczny, ale udaną interwencją popisał się Michał Wróbel. Bliski szczęścia w 29 minucie był Clemence Matawu - po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. KSZO, grający jednym wysuniętym napastnikiem Marcinem Folcem, odpowiedział strzałami z ponad 20 metrów Adriana Sobczyńskiego i Jarosława Wieczorka (obronił je Joachim Mikler) oraz główką Michała Stachurskiego (nad poprzeczką).

STRZAŁ ŻYCIA WTORKA

W 55 minucie, po podaniu Sławomira Cienciały, sam na sam z Michałem Wróblem znalazł się Matawu, ale bramkarz KSZO wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Podopieczni Roberta Kasperczyka bramkę mogli zdobyć w 62 minucie, po błędzie Joachima Miklera. Do pustej bramki piłkę starał się skierować Hubert Robaszek, ale odbiła się jeszcze od Bartłomieja Koniecznego i przeszła obok bramki. W 86 minucie w zespole KSZO zapanowała ogromna radość. Po strzale Piotra Wtorka z około 23 metrów piłka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Miklera. W doliczonym czasie gry znakomitą interwencją popisał się Michał Wróbel, który wygrał bezpośredni pojedynek z Koniecznym. -Nasza gra to niemoc - skomentował Marcin Brosz, trener Podbeskidzia. Jego podopieczni zostali wczoraj wygwizdani przez kibiców. Brawami nagrodzili oni zawodników KSZO.

-Z psychologicznego punktu widzenia to dla nas bardzo ważne zwycięstwo - stwierdził trener Kasperczyk.