Piłkarze Rodziny Kielce zajęli drugie miejsce na ogólnopolskim turnieju Mazowsze Cup

/dor/
Piłkarze Rodziny Kielce zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim halowym turnieju Mazowsze Cup, który odbył się z okazji 10 rocznicy istnienia TKKF Centrum Radom.

W turnieju uczestniczyło 12 zespołów, w tym gronie byli zawodnicy Rodziny (rocznik 1993), trenowani przez Tomasza Detkę i Artura Szczepanika. W rozgrywkach grupowych pokonali MOSiR Mysłowice 3:2, KS Błotnicę 4:1, Radomiaka Radom 3:2, Świt Barcząca 4:0 oraz Stal Rzeszów 4:1. Z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w grupie. W finale zmierzyli się z Orłem Wierzbica i ulegli 1:5.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Wołczyk z Rodziny. Bramki dla kieleckiej drużyny zdobyli: 6 - Jakub Olearczyk, 5 - Karol Sikora, 3 - Patryk Bednarski, 2 - Bartosz Sosiński, 1 - Michał Spadło, Tomasz Szczepanik. Oprócz tych zawodników w Rodzinie grali jeszcze Paweł Latosiński, Jakub Waśko, Damian Pająk, Martin Wójcik, Filip Wołowiec, Maciej Perz, Adam Bryk, Bartosz Papka i Michał Ciepiela.

Czwartą pozycję na tym turnieju zajęła Juventa Perfopol Starachowice. W pojedynku o trzecie miejsce przegrała 1:2 z Radomiakiem Radom.