Porażka kieleckich siatkarzy w pierwszym meczu o drugą ligę

SAW
Fragment inauguracyjnego meczu Politechnika Świętokrzyska Fart II – MOSiW Międzyrzecz. Sławomir Stachura
Na inaugurację rozgrywanego w Kielcach finałowego turnieju siatkarzy, którego stawką jest awans do drugiej ligi, drużyna Politechniki Świętokrzyskiej Fart II Kielce przegrała po dramatycznym meczu z SS MOSiW Międzyrzecz 2:3. W tie-breaku kielczanie przegrali 20:22.

Krzysztof Makaryk, grający trener Politechniki Farta II:

- Szkoda tego meczu. Dwa pierwsze sety były w naszym wykonaniu słabe, w trzecim i czwartym było już lepiej, ale w tie-breaku znów popełniliśmy za dużo błędów. A była duża szansa na to, żeby dziś wygrać. Sami postawiliśmy się w trudnej sytuacji, bo ponoć Augustów i Szczecin też są bardzo mocne. Ale nie poddajemy się, walczymy.

Politechnika Świętokrzyska Fart II - SS MOSiW Międzyrzecz 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:9, 20:22).

Politechnika: Barciak, Cudziło, Brodawka, Makaryk, Bielicki, Zarankiewicz, Drzyzga (libero) oraz Kołodziejczyk.

W dwóch pierwszych setach turnieju, rozgrywanego w hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, gospodarze zupełnie oddali pole. Nieźle było jedynie w bloku, bo pozostałe elementy szwankowały.

RUSZYLI W TRZECIM

W trzecim secie kielczanie zaczęli łapać rytm, poprawili zagrywkę i odbiór, w końcówce na przewagi zdołali wygrać 26:24. W czwartej partii gospodarze zmietli wręcz rywala z parkietu, prowadząc już 13:1, a całego seta wygrali 25:9.

O wszystkim zadecydował bardzo zacięty tie-break. Kielczanie mieli nawet dwa meczbole, prowadząc 16:15, 18:17, ale ostatecznie to drużyna z Międzyrzecza cieszyła się z sukcesu, zachowując w końcówce więcej zimnej krwi.

UROCZYSTE OTWARCIE

Po pierwszym meczu odbyło się uroczyste otwarcie trzydniowego turnieju o awans do drugiej ligi z udziałem czterech zespołów. Małgorzata Suchańska, prorektor Politechniki Świętokrzyskiej, przyznała, że nie spodziewała się tak zaciętego spotkania i żałowała, że tylko jeden zespół mógł wygrać, gdyż obywa walczyły wspaniale.

JUŻ MUSZĄ WYGRYWAĆ

Kielczanie rzeczywiście powalczyli w trzech ostatnich setach meczu, ale po porażce stoją teraz przed bardzo trudnym zadaniem. By myśleć o awansie do drugiej ligi, muszą bowiem pokonać w sobotę UKSC Augustów (mecz o godzinie 16), a w niedzielę Błyskawicę Szczecin (godzina 15). Z turnieju w Kielcach do drugiej ligi awansuje tylko pierwszy zespół, a drugi rozegra baraż z przedostatnim zespołem drugiej ligi.

W drugim wczorajszym meczu UKCS Augustów pokonał Błyskawicę Szczecin 3:1