Remis Korony, porażka KSZO (zdjęcia)

Sławomir Stachura, DOR, KAR, RTK
W ataku na bramkę Resovii Łukasz Cichos, strzelec drugiego gola dla Korony.
W ataku na bramkę Resovii Łukasz Cichos, strzelec drugiego gola dla Korony. S. Stachura
W środę odbyła się kolejna porcja piłkarskich sparingów. Pierwszoligowa Korona Kielce zremisowała 2:2 z trzecioligową Resovią Rzeszów.

Korona Kielce - Resovia Rzeszów 2:2 (1:2). Hernani 15 min, Łukasz Cichos 51 - Kamil Walaszczyk 33 z rzutu karnego, Michał Bogacz w 40.

Korona, pierwsza połowa: Cierzniak - Szyndrowski, Szajna, Hernani, Bednarek - Popławski, Radulj, Jędryka, Kal - Cichos, Michałek. Druga połowa: Misztal - Łatka, Nawotczyński, Markiewicz, Kozubek - Kuzera, Wilk, Zganiacz, Sobolewski - Konon, Cichos.

Lider trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej okazał się wymagającym rywalem dla Korony. Prowadził nawet po pierwszej połowie. Resovia w pierwszej części miała przewagę głównie w środkowej części boiska, ale też kielecka druga linia była eksperymentalnie zestawiona. Po przerwie grająca nową "jedenastką" Korona szybko wyrównała, gdy po wrzutce z prawej strony akcję wykończył Łukasz Cichos.

Pozyskany z Tura Turek napastnik był jedynym piłkarzem, który zagrał cały mecz, gdyż trener Włodzimierz Gąsior nie miał już nikogo na zmianę. Łukasz Jamróz nie mógł zagrać, bo kilka godzin wcześniej wyrwał zęba, kontuzjowani są Piotr Gawęcki i Jacek Kiełb, a Edi Andradina jest chory.

W drugiej części Korona stworzyła sobie okazje, ale Kononowi, Sobolewskiemu i Cichosowi nie udało się ich wykorzystać.
W sobotę kielczanie rozegrają dwa sparingi z GKS Bełchatów. Pierwszy o godzinie 11, drugi o 13. Obydwa odbędą się na boisku rywala.

KSZO Ostrowiec - Młoda Ekstraklasa Wisły Kraków 0:2 (0:1), Gorki 25, Kubicki 74.
KSZO: Ponichtera - Stachurski, Ciesielski, Szymoniak (46 Skórnicki), Matuszczyk (46 Łatkowski) - Mikołajek, Kundra, Frańczak, Robaszek - Pacholarz (70 Nogaj), Cieśliński (60 Kanarski).

W KSZO było testowanych kilku piłkarzy, między innymi bramkarz Łukasz Ponichtera z Młodej Ekstraklasy Piasta Gliwice, Jarosław Pacholarz, napastnik Motoru Lublin, i Słowak Frantisek Kundra. Najlepiej wypadł Kundra, który jest środkowym pomocnikiem. Być może jeszcze przez kilka dni będzie trenował z KSZO i wtedy trenerzy podejmą decyzję, czy warto podjąć rozmowy w sprawie transferu. Nowym prezesem KSZO SSA został Marek Cichosz.

Korona II Kielce - Radomiak Radom 2:0 (0:0) Król 58, Tracz 82.
Korona: Małecki - Milcarz, Malarczyk, Kiercz, Kiciński - Chrzanowski, Strzębski, Czarnecki, Kaczmarek - Malinowski, Rabenda oraz Socha, Pydych, Król, Lenart, Pierzak, Szymkiewicz, Dziubek, Tracz, Paprocki.
Pierwszy gol to piękne uderzenie Pawła Króla z rzutu wolnego w samo "okienko", a drugi to ładna trójkowa akcja, wykończona strzałem Damiana Tracza.
Naprzód Jędrzejów - MKS Stąporków 5:1 (3:1), Gil 10 i 15, Kołodziejczyk 30 i 80, Jopek 85 dla Naprzodu.

Naprzód: Leśniewski - Olszewski, Basąg, Styczeń, Ziółkowski - K. Gajda, Osiński, Kołodziejczyk, Gągorowski - Gil, Kula oraz Szymański, Nowacki, Dudek, Jopek, Piróg, Fryc, Samburski.

MKS KSZO Junior Ostrowiec Św. - Granat Skarżysko 1:0 (0:0), Piotr Gardynik 60.
Granat: Żyła (63 A. Mróz) - Maciejewski, Jastrząb, Czaban, Derlatka (46 Bąk) - Koniarczyk, Stefański, T. Chołuj (46 Latos), Kołodziejczyk (70 Witkowski) - Mojecki (80 Natkaniec), Laskowski (70 Dudek).

W innych meczach: Piaskowianka Piaski - Orlęta Kielce 2:3 (2:0), Iwański 15, 35 - D. Bentkowski 48, 55, 85; Łysica Bodzentyn - Olimpia-Pogoń Staszów 2:1 (2:0), Hajdenraich 26 z karnego, P. Wijas 38 z karnego - Rzepa 52 z karnego; KSZO II Ostrowiec - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (1:2), Chorab - Sałek, Mrzygłód, Lis, Stępień z karnego; Alit Ożarów - Stal Karśnik 0:6 (0:2).