Reprezentacja Polski z kieleckim trenerem ósma na świecie!

Reprezentacja polskich koszykarzy do 17 lat zajęła ósme miejsce w mistrzostwach świata. Z lewej Rafał Gil. FIBA
Reprezentacja Polski koszykarzy do 17 lat zajęła ósme miejsce w zakończonych w Hiszpanii mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej. Drugim trenerem tej drużyny jest kielczanin, Rafał Gil.

Rafał Gil jest szkoleniowcem drugoligowych koszykarzy AZS UJK Kielce. W lutym bieżącego roku odebrał nominację na asystenta selekcjonera reprezentacji Polski koszykarzy do 17 lat (pierwszym szkoleniowcem jest Wojciech Bychawski). Gil wcześniej współpracował z reprezentacjami do 15 i 16 lat.

Kadra 17-latków wzięła udział w zakończonych w niedzielę w Hiszpanii mistrzostwach świata i spisała się w nich bardzo dobrze, zajmując ósme miejsce. W grupie Biało-Czerwoni przegrali z Australią 68:85 oraz pokonali Argentynę 71:48 i Egipt 84:65. W 1/8 Polska wygrała z Mali 76:58, a w ćwierćfinale uległa Litwie 44:73. W półfinale rywalizacji o miejsca 5-8 nasi koszykarze przegrali z Serbią, a w pojedynku o siódme miejsce po zaciętym spotkaniu zostali pokonani 77:74 przez Słowenię.

W finale USA wygrały z Hiszpanią 79:67, a w meczu o brązowy medal Francja pokonała Litwę 66:58.