Siedem goli Zrywu. Komplet wyników drugiej grupy A-klasy

Dorota KUŁAGA [email protected]
Wojciech Ciach (z przodu) rozpoczął strzelecki festiwal Zrywu Zbigniewice w meczu z Wisłą Nowy Korczyn. fot. Rafał Soboń
W drugiej grupie A klasy liderem nadal jest Klimontowianka. GOKiS ma nowego trenera - został nim Mateusz Chabros.

Rafał Barański, trener Świtu Ćmielów:

-Mecz z Zorzą ułożył po naszej myśli, szybko zdobyliśmy trzy bramki. W drugiej połowie goście strzelili jednego gola, my nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji do podwyższenia wyniku. Ale spotkanie cały czas było pod naszą kontrolą.

Aż siedem bramek strzelili Wiśle Nowy Korczyn piłkarze Zrywu Zbigniewice, autorem pięciu z nich był Przemysław Pacholczak. Efektowne zwycięstwo pod wodzą nowego trenera odniósł też na wyjeździe GOKiS Masłów.

Wisła Nowy Korczyn - Zryw Zbigniewice 0:7 (0:1), Przemysław Pacholczak 52, 55, 67, 76, 88, Wojciech Ciach 26, Krzysztof Granica 58.

Zryw: M. Manjak - Jońca, Granica (80 Janos), Biało, Ciach (69 D. Pacholczak) - E. Pacholczak, Dudek, P. Manjak (60 Polit), Lipiec - Papka, P. Pacholczak.

-W pierwszej połowie nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo. Dopisało nam szczęście, bo gospodarze trafili w słupek i poprzeczkę. Po przerwie nasza przewaga była wyraźna. Zdobyliśmy sześć bramek, z czego pięć uzyskał bardzo dobrze dysponowany Przemek Pacholczak - z zadowoleniem mówił Adam Jońca, trener Zrywu.

MAJ ODSZEDŁ Z MASŁOWA

Świt Ćmielów - Zorza Tempo Pacanów 4:1 (4:0), Mariusz Wanat 10, Norbert Cielebąk 13, Łukasz Łasicki 17, Dawid Nowak 31 - Jarosław Gwóźdź 76.

Świt: Korpikiewicz - Relikowski (80 Szyszka), Giemza, Cielebąk, Grabowski - Łasicki, Świć, Wanat (66 Połetek), Czupryn - Nowak, Furtowicz (56 Granat).

Piast Osiek - Stal Kunów 2:0 (1:0), Marcin Urbański 32, Konrad Cebula 68.

Piast: Reczek - Bąk, Kołek, Gregorowicz, Kotlarz - Dąchur, Janas, Ryński, Cebula - Urbański, Gwóźdź (69 Brożyna).

37 minut

37 minut

Napastnik Zrywu Zbigniewice Przemysław Pacholczak w drugiej połowie meczu z Wisłą Nowy Korczyn zdobył pięć bramek. Potrzebował na to 37 minut.

Klonówka Masłów - Kamienna Brody 1:3 (1:3), Maciej Kwiatkowski 36 - Tomasz Wójcik 28, 45, Tomasz Gralec 24.

Klonówka: Porębski - Stępień (65 Gołąbek), Karyś, Ł. Kupis, Piskulak - M. Kupis, Kwiatkowski, Kułak, Kuzka (75 P. Kupis) - Zieliński, Fortuna.

Kamienna: Telesz - Jagieła, Niewczas, Garbala (13 Iwaniuk), Jop - Synowiec, Sęga, Sałata, Gralec - Góra, Wójcik.

Agricola Łoniów - GOKiS Masłów 1:5 (1:1), Paweł Drach 31 - Cezary Zarzycki 18, 63, 80, Paweł Zarzycki 55, Adrian Ksel 70.
GOKiS: D. Kmieć (46 Szcześniak) - Grusznis, Nowicki, R. Kmieć, Januchta - Ksel (85 Chaba), P. Zarzycki, Dziwoń (70 Sławeta), Jamrożek - Kobus (78 Kałuża), C. Zarzycki.

Drużynę z Masłowa w spotkaniu tym poprowadził nowy trener Mateusz Chabros. Zastąpił on Stanisława Maja. Nowy szkoleniowiec miał więc wymarzony debiut. -Zagraliśmy bardzo dobrze. Zdobyliśmy cztery bramki, mieliśmy jeszcze cztery poprzeczki. Wygraliśmy zasłużenie - mówił Marian Zarzycki, działacz klubu z Masłowa.

WYGRANA I POWRÓT TOMKA

Star Starachowice - Baszta Rytwiany 4:1 (3:0), samobójcza 5, Sebastian Żak, 15, Radomir Zięba 30, Tomasz Nowak 89 - Tomasz Pentek 65 z karnego.

Star: Poński - Pocheć, Francuz, Klepacz, Michalczyk - R. Zięba, Kosztowniak, Dudek, Ochocki - Nowak, Żak (82 A. Zięba).

-Mecz dobrze się dla nas ułożył, w piątej minucie objęliśmy prowadzenie, dziesięć minut później podwyższyliśmy na 2:0. Wygraliśmy zasłużenie, ale najbardziej cieszymy się z tego, że po chorobie po rocznej przerwie wrócił do nas Tomek Nowak - powiedział Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru.

Klimontowianka Klimontów - OKS Opatów 3:1 (1:0), Marcin Madejski 15, 68, Łukasz Pyszczek 70 - Jakub Łowicki 70 z karnego.

Klimontowianka: Karcz - Grosicki, Farian, K. Pyszczek, Kosiór - Madejski, Sudy, Szymański (76 Borycki), Chwała - Wójciak, Ł. Pyszczek (85 Ferens).

Strzelcy: 14 - Tomasz Wójcik (Kamienna), 13 - Przemysław Pacholczak (Zryw), 11 - Karol Wójciak, Łukasz Pyszczek (Klimontowianka), Cezary Zarzycki (GOKiS).