Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skomplikowane operacje miednicy wykonywane są w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. To jedne z najtrudniejszych zabiegów (ZDJĘCIA)

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Klinika Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach jest jedynym miejscem w regionie świętokrzyskim, w którym leczeni są pacjenci z masywnymi urazami i różnymi patologiami w obrębie miednicy i urazów wielonarządowych. Na bazie między innymi tej kliniki działa jedyne w województwie Centrum Urazowe.
Klinika Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach jest jedynym miejscem w regionie świętokrzyskim, w którym leczeni są pacjenci z masywnymi urazami i różnymi patologiami w obrębie miednicy i urazów wielonarządowych. Na bazie między innymi tej kliniki działa jedyne w województwie Centrum Urazowe. Wojewódzki Szpital Zespolony
Klinika Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach jest jedynym miejscem w regionie świętokrzyskim, w którym leczeni są pacjenci z masywnymi urazami i różnymi patologiami w obrębie miednicy i urazów wielonarządowych. Na bazie między innymi tej kliniki działa jedyne w województwie Centrum Urazowe.

Skomplikowane operacje miednicy

Zabiegi realizowane w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym należą do najtrudniejszych w chirurgicznym leczeniu złamań i są wykonywane w ramach specjalistycznych dostępów operacyjnych do miednicy. W ubiegłym roku, w szpitalu, operowanych było 25 pacjentów, którzy doznali złamań miednicy, na skutek różnego rodzaju wypadków. Były to osoby w bardzo różnym wieku, od 19 do 90 lat.

- Wykonanie zabiegu pozwoliło im na powrót do możliwie normalnego funkcjonowania – przekonuje doktor Rafał Wójcicki, kierownik Kliniki Urazowo-Ortopedycznej w WSzZ i dodaje, że bez operacji chorzy nie mieliby możliwości poruszania się.

Lekarz podkreśla, że zabiegi te wymagają szczególnej precyzji i znajomości anatomii, gdyż nawet najmniejszy błąd może spowodować zagrożenie życia pacjenta. Rafał Wójcicki, techniki uczył się kilka lat, korzystając z ogromnego doświadczenia specjalistów z Oddziału Uszkodzeń i Patologii Miednicy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Otwocku. Jest to jeden z wiodących ośrodków ortopedycznych w Europie, a nawet na świecie.

Lekarze z Kliniki Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej rozwijają się również naukowo, dydaktycznie i merytorycznie pod opieką doktora Pawła Skowronka, obecnie kierownika naukowo – dydaktycznego kliniki w szpitalu. Kilka publikacji naukowych zostało wydanych w renomowanych pismach: Journal of Arthroplasty, Hip International, AMS ( Archives of Medical Science).

Rafał Wójcicki, który funkcję kierownika Kliniki Ortopedii objął kilka tygodni temu, podkreśla, że zamierza kontynuować system prowadzenia oddziału wprowadzony przez dr hab. n. med. Pawła Skowronka. Zespół, tak jak dotychczas, oprócz wykonywania zabiegów urazowych, będzie specjalizował się w protezoplastykach stawów, w szczególności w technikach miniinwazyjnych stawu biodrowego (MIS DAA) i protezoplastykach stawów kolanowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie