Spartakus Daleszyce wygrał z Sołą Oświęcim

Kamil Markiewicz
fanpage Spartakus Aureus Daleszyce
Spartakus Aureus Daleszyce pokonał w sobotnim meczu wyjazdowym lidera rozgrywek Sołę Oświęcim 3:1.

Soła Oświęcim - Spartakus Aureus Daleszyce 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Sot 33 min., 0:2 Maciej Załęcki 57 z karnego, 1:2 Dawid Wadas 77, 1:3 Bartosz Sot 90+2.

Soła: Gargasz - Drzymont, Jamróz, Kasolik, Wadas - Dynarek (61. Czapla), Gleń (61. Snadny), Hałgas, Szewczyk (46. Wawoczny) - Cygnar, Knapik.

Spartakus Aureus: Pietras 7 - Ostrowski 7, Skrzypek 7, Gębura 8, Zawadzki 8 - Jeziorski 8, Załęcki 8, Dziubek 7 (75. Szmalec 1), Blicharski 7 (85. W. Wołowiec nie klas.) - Janiec 7 (75. Kobryń 1), Sot 9.

Kartki: żółte: Drzymont, Hałgas (Soła); Gębura, Skrzypek, Dziubek (Spartakus Aureus).

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). Widzów: 50.

Źródło: oficjalna strona internetowa Soły Oświęcim

Daleszycka ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze na tle lidera rozgrywek. Piłkarze Spartakusa Aureus grali dobrze w obronie, skutecznie przerywając groźne ataki gospodarzy. Goście nastawili się na grę z kontrataków. Właśnie po jednej z takich akcji, daleszycka ekipa wywalczyła rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybitą przez obrońców Soły przejął Bartosz Sot, który umieścił ją w bramce gospodarzy.

W drugiej połowie gra obu ekip wyglądała podobnie do tej prezentowanej przed przerwą. Gospodarze atakowali, a goście przerywali ich akcje, wyprowadzając kontrataki. W 57 minucie po jednej z kontr Piotr Ostrowski dośrodkowywał futbolówkę w pole karne Soły. Obrońca gospodarzy wybijając piłkę trafił we własną rękę. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił Maciej Załęcki. W 77 minucie Soła zdołała wykorzystać podbramkowe zamieszanie strzelając kontaktowego gola. Zespół z Oświęcimia zaczął coraz bardziej atakować, ale nie przyniosło mu to bramkowej zdobyczy. W końcówce spotkania, po kontrataku Wiktor Wołowiec zagrał do Sota, który po raz drugi w tym meczu pokonał Dawida Gładysza, ustanawiając wynik spotkania na 3:1 dla Spartakusa Aureus.

Arkadiusz Bilski, Spartakus Aureus: - Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie z liderem. Graliśmy konsekwentnie w obronie, szukając dla siebie okazji podbramkowych po kontratakach. Bardzo potrzebna nam była wygrana z tak mocnym zespołem, aby moi zawodnicy podbudowali się mentalnie.