Star Starachowice wygrał po rzutach karnych z Czarnymi Połaniec w finale Chemar Rurociągi Pucharu Polski! Zapis relacji live i transmisji

Damian Wiśniewski
od 7 lat
W niedzielę 15 czerwca na Suzuki Arenie w Kielcach Star Starachowice wygrał z Czarnymi Połaniec po rzutach karnych w finale Chemar Rurociągi Pucharu Polski. Po 120 minutach był remis 2:2. Zobacz zdjęcia, zapis relacji live i transmisji wideo.

Czarni Połaniec - Star Starachowice 2:2 (0:1), rzuty karne 4:5
Bramki: Szymon Stanisławski 53 samobójcza, Krystian Kardyś 62 - Adrian Szynka 18, Piotr Mikos 90.
Czarni: Wieczerzak - Mucha, Bakowski, Chmielowiec, Banik, Kałaska (65. Guca), Wiktor, Bawor, Kierys (74. Maj, 79. Smoleń), Kardyś (82. Gębalski), Palonek
Star: Lipiec - Majdanewycz (70. Mkos), Jagiełło, Bracik, Stefański - Głaz (100. Styczyński), Kośmider (58. Puton), Szynka, Duda (58. Ambrozik), Kawecki - Stanisławski (65. Śliwa).
Żółte kartki: Kałaska, Wiktor dwie - Stanisławski, Mikos
Czerwone kartki: Bartłomiej Wiktor 119 - Przemysław Cecherz (trener) 90+2, Adrian Szynka 119.
Sędziował Daniel Detka.

Finał Chemar Rurociągi Pucharu Polski na szczeblu województwa świętokrzyskiego był pojedynkiem dwóch zespołów z trzeciej ligi. Faworytem tego pojedynku był Star Starachowice, który jako beniaminek, zakończył rozgrywki grupy czwartej w sezonie 2023/2024 na trzecim miejscu. Czarni Połaniec zakończyli rozgrywki na dziewiątej lokacie.

Na boisku różnicy na korzyść zielono-czarnych nie było jednak widać i początkowo to zespół z powiatu staszowskiego miał przewagę. Już w pierwszym kwadransie miał trzy dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, jednak albo bardzo dobrze interweniował goalkeeper Staru, Paweł Lipiec, albo brakowało dokładności, jak przy strzale kapitana Czarnych, Damiana Bawora.

Jako pierwszy bramkę zdobył Star, który paradoksalnie zdawał się gorzej wejść w mecz finałowy. W 14. minucie gry Adrian Szynka dobił piłkę, która odbiła się od poprzeczki po strzale Szymona Stanisławskiego.

Zapis transmisji wideo:

od 12 lat

Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie oglądaliśmy, choć Czarni starali się odrabiać straty. Skutecznie zaczęli robić to jednak już na początku drugiej części pojedynku. W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował Szymon Stanisławski i w meczu Czarni - Star był remis 1:1.

Sześć minut później zespół z Połańca już prowadził. Najpierw Tomasz Mucha dośrodkował w pole karne, a strzał Tomasza Palonka świetnie obronił Paweł Lipiec. Piłka spadła jednak pod nogi Krystiana Kardysia, a ten skierował ją do bramki.

Star starał się odrabiać straty. W 72. minucie spotkania blisko zdobycia drugiej bramki w tym meczu był Adrian Szynka, jednak futoblówka po jego uderzeniu trafiła w słupek bramki Czarnych.

Kiedy wydawało się, że ekipa z Połańca wygra w regulaminowych 90 minutach, to w jednej z ostatnich akcji do remisu doprowadził Piotr Mikos. Bramkę poprzedziła bardzo ładna akcja drużynowa, a asystę zanotował Przemysław Śliwiński.

W dogrywce co prawda nie oglądaliśmy ani jednego gola, ale nie znaczy to, że brakowało w niej emocji. Pod koniec zrobiło się niemałe zamieszanie, po którym arbiter, Daniel Detka, pokazał dwie czerwone kartki. Jedną Bartłomiejowi Wiktorowi z Czarnych Połaniec, a drugą Adrianowi Szynce ze Staru Starachowice. Obaj dołaczyli do trenera zielono-czarnych, Przemysława Cecherza, który swój czerwony kartonik obejrzał wcześniej.

Remis po 120 minutach gry oznaczał, że będziemy oglądać konkurs rzutów karnych. W tych lepszy okazał się Star Starachowice, choć Marcin Wieczerzak, bramkarz Czarnych, dwukrotnie był blisko obronienia strzału przeciwnika, w tym przy okazji ostatniej jedenastki. Ostatecznie 5:4 wygrali starachowiczanie, a ostatni rzut karny wykorzystał Kacper Ambrozik. Jako jedyny pomylił się natomiast Konrad Guca z Czarnych, który trafił w słupek.

- Zawsze jest trema, ale trener powiedział żebym wybrał sobie jeden róg, uderzył tam i bramka wpadła. Zwyciężamy i cieszymy się, za nami owocny sezon - powiedział po spotkaniu Kacper Ambrozik.

- Mieliśmy swoje sytuacje. Zagraliśmy bardzo dobry mecz na tle silnego przeciwnika. Chłopcy pokazali, że nie liczą się pieniądze i kontrakty, ale to jaki ma się pomysł na grę. Nie mamy się czego wstydzić. Szkoda, że nie utrzymaliśmy 2:1 do końca meczu, ale trzeba uszanować wynik i pogratulować przeciwnikowi - powiedział Łukasz Cabaj, trener Czarnych Połaniec.

Po spotkaniu przyszedł czas na świętowanie. Oba zespoły odebrały medale, a Star dodatkowo pamiątkowy puchar. Jedni i drudzy otrzymali również nagrody pieniężne: starachowiczanie 50 tysięcy złotych, podczas gdy drużyna pokonana otrzymała 16 tysięcy złotych.

Klub ze Starachowic dodatkowo dostał możliwość gry rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2024/2025.

ZAPIS RELACJI LIVE

RZUTY KARNE

4:5Kacper Ambrozik po rękach bramkarza, ale trafia! Star wygrał Regionalny Puchar Polski!

4:4 Gol Adriana Gębalskiego dla Czarnych

3:4 Krystian Bracik dla Staru! Zielono-czarni blisko wygranej!

3:3 Michał Smoleń trafił dla Czarnych.

2:3 Maciej Styczyński trafił dla Staru!

2:2 Konrad Guca z Czarnych nie trafił! Słupek!

2:2 Mateusz Kawecki trafił dla Staru, choć po rękach bramkarza

2:1 dla Czarnych, trafił Tomasz Palonek

1:1, trafił Mateusz Jagiełło

1:0 dla Czarnych, trafił Tomasz Mucha

120+2'
Koniec drugiej części dogrywki, będzie konkurs rzutów karnych!

119'
Adrian Szynka ze Staru dostał drugą żółtą kartką i w konsekwencji tego czerwoną. Bartlomiej Wiktor z Czanrych dostał natomiast bezpośrednią czerwoną kartką za udzial w przepychankach.

118'
Małe zamieszanie w bocznej strefie boiska. Bawor faulował Szynkę, ale to on ucierpiał bardziej w starciu

106'
Początek drugiej połowy dogrywki

105'
Koniec pierwszej połowy dogrywki

103'
Żółta kartka dla Piotra Mikosa

102'
Kolejna świetna szansa dla Czarnych! Po dośrodkowaniu w pole karne Star uratował Lipiec.

100'
Zmiana w Starze, Styczyński za Głaza

98'
Niezły strzał Gębalskiego z dystansu, piłka minęła bramkę

95'
Dwie niezłe próby Czarnych, najpierw strzał z dystansu obronił Lipiec, a potem Palonek nie trafił w światło bramki

93'
Star próbuje atakować. Zielono-czarni domagali się teraz rzutu wolnego na wysokości pola karnego rywali, ale sędzia go nie podyktował

91'
Zaczynamy dogrywkę

90+5'
Koniec drugiej połowy, będzie dogrywka!

90+5'
Było blisko gola! Adrian Gębalski oddał strzał sprzed pola karnego, ale minimalnie przestrzelił!

90+2'
Czerwona kartka dla trenera Staru, Przemysława Cecherza.

90+1'
Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

90'
GOOOOL! Jest 2:2, zapowiada się dogrywka! Piotr Mikos skierował piłkę do bramki po pięknej akcji drużynowej, asystował mu Przemysław Śliwiński.

83'
Świetna szansa Staru, ale Głaz trafił w boczną siatkę!

82'
Kolejna zmiana w Czarnych. Za Krystiana Kardysia wchodzi grający prezes klubu, Adrian Gębalski

79'
Przemysław Maj z Czarnych z kontuzją opuszcza murawę, na którą chwilę wcześniej wszedł z ławki... W jego miejsce wchodzi Michał Smoleń.

76'
Zamieszanie pod bramką Czarnych. Star atakuje, stara się doprowadzić do remisu, ale brakuje mu konkretów.

74'
Zmiana w Czarmych, Maj za Kierysa

72'
Blisko gola dla Staru! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzył Adrian Szynka, piłka trafiła w słupek!

70'
Kolejna zmiana w Starze, Mikos za Majdanewycza.

68'
Żółta kartka dla Stanisławskiego ze Staru

65'
Zmiany w obu zespołach. Śliwiński ze Staru wchodzi za Stanisławskiego. W Czarnych Guca wchodzi za Kałaskę.

62'
GOOOL! 2:1 Dla Czarnych! Najpierw Tomasz Mucha dośrodkował w pole karne, a strzał Tomasza Palonka świetnie obronił Paweł Lipiec. Piłka spadła jednak pod nogi Krystiana Kardysia, a ten skierował ją do bramki!

58'
Zmiany w Starze. Puton i Ambrozik, schodzą Kośmider i Duda.

56'
Żółta kartka dla Bartłomieja Wiktora za faul na Mateuszu Kaweckim

53'
GOOOOL! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował Szymon Stanisławski i w meczu Czarni - Star jest remis 1:1

46'
Zaczynamy drugą połowę

Zobacz zdjęcia z trybun:

45+'
Koniec pierwszej połowy. Zobacz zdjęcia z meczu:

45+1'
Szynka oddał strzał z rzutu wolnego, spokojnie złapał piłkę Wieczerzak

45'
Żółta kartka dla Jakuba Kałaski z Czarnych

44'
Dośrodkowanie Kardysia w pole karne Staru, ale znów zabrakło dokładności. Grę od bramki wznowi Lipiec

38'
Tomasz Mucha oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka minęła bramkę Staru

30'
Czarni starają się odpowiedzieć, ale brakuje im skuteczności. Przed chwilką kolejną dobrą interwencją popisał się goalkeeper Staru, Paweł Lipiec.

18'
GOOOOL! 1:0 dla Staru! Adrian Szynka dobił piłkę, która odbiła się od poprzeczki po strzale Szymona Stanisławskiego!

14'
Czarni przeważają od początku spotkania. Kolejny strzał na bramkę Pawła Lipca, tym razem futbolówka ją minęła

8'
Blisko gola dla Czarnych! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Damian Bawor, a piłka nieznacznie minęła bramkę Staru.

5'
Dośrodkowanie w pole karne Staru, Paweł Lipiec z problemami, ale skutecznie interweniował.

1'
Zaczynamy spotkanie

***

Na Suzuki Arenie, w sobotę 15 czerwca, dojdzie do emocjonującego starcia drużyn Czarni Połaniec i Stare Starachowice w ramach finału Chemar Rurociągi Okręgowego Pucharu Polski. Zwycięzca tego spotkania zgarnie nie tylko tytuł, ale również nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych, podczas gdy drużyna pokonana otrzyma 16 tysięcy złotych.

Transmisję z meczu przeprowadzi TVP 3 Kielce. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji live.