Sukces karateków z Włoszczowy i Kluczewska

/rab/
Włoszczowscy karatecy odnieśli sukces na III Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Karate Kyokushin w Kielcach. Opiekunem zawodników jest sensei Sylwester Suchacki. archiwum prywatne
Na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach

Młodzi karatecy z sekcji Włoszczowa i Kluczewsko wywalczyli miejsca na podium w kilku kategoriach wiekowych podczas III Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Karate Kyokushin.

Turniej odbył się 6 czerwca w hali widowiskowo-sportowej w Kielcach. Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników i zawodniczek z różnych grup wiekowych i wagowych, reprezentujących 20 ośrodków karate kyokushin w województwie. Nasz powiat reprezentowały sekcje Włoszczowa i Kluczewsko.

Sukces w niemal każdej kategorii wiekowej odnieśli włoszczowscy karatecy. W kategorii wiekowej dzieci (11-12 lat) Jakub Piasecki zajął drugie miejsce, w grupie młodzików (13-14 lat) drugie miejsce zdobył również Jakub Sobótka.

W kategorii kadetów (15-16 lat) zwyciężył Mateusz Hupa (kategoria wagowa do 65 kilogramów). W kategorii wagowej kadetów powyżej 65 kilogramów drugie miejsce zdobył Adrian Niewiadomski. W tej samej kategorii Anna Lipnicka wywalczyła trzecie miejsce. Opiekunem sekcji Włoszczowa jest Sylwester Suchacki.

Warto nadmienić, że sukcesy na tych zawodach odnieśli również zawodnicy sekcji Kluczewsko - Adam Rubik i Wiktoria Kusa, którzy także zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Ich opiekunem jest Maciej Budzynowski.

Zawody zorganizował Kielecki Klub Karate Kykoushin. Sędzią głównym turnieju był prezes klubu, shihan Krzysztof Borowiec. Zawody obejrzało około 400 osób. Mistrzostwa województwa świętokrzyskiego były ostatnim wydarzeniem sportowym, kończącym sezon 2013/2014, w którym wzięli udział zawodnicy Kieleckiego Klubu Karate.