"Tłoczno" za Unią, komplet wyników

Mirosław ROLAK, dor
Marcin Dynarek zdobył drugą bramkę dla Jandaru Bodzechów w meczu z GKS w Rudkach. Fot. Mirosław Rolak
Coraz "ciaśniej" robi się w czołówce tabeli. O dwa premiowane awansem miejsca, poza Unią Sędziszów, która ma wyraźną przewagę nad rywalami, walczy kilka drużyn. "Zadyszki" dostała Victoria Skalbmierz, która po dobrym początku rundy, gra teraz słabiej. Gracze Koprzywianki swe zwycięstwo zadedykowali pani prezes.

Janusz Ślewa, kierownik drużyny Wichra Miedziana Góra:

- Dopóki piłkarze Zrywu mieli siły, grali ambitnie. W drugiej połowie, kiedy gospodarze zdecydowanie osłabli, mieliśmy już dużą przewagę, praktycznie nie chodziliśmy z połowy rywala. Nasza wygrana powinna być wyższa.

Zryw Łopuszno - Wicher Miedziana Góra 0:5 (0:1), S. Koza 2, 73, 81, Spyra 50, 54 z karnego.
Zryw: Kumański - Urbańczyk, P. Wilk, Głowala, Stelmaszczyk, Grzegorczyk, Soboń, Kmiecik, Niebudek (60. Gałęzowski), Serafin (55. Jarząb), Picheta.
Wicher: Gąsiorowski - Wałek, Śliwa, Spyra, Sobczyk - Czyż (68 Skrobot), Tkacz, Wrona, Łukasiewicz (75 B. Koza) - S. Koza, Wesołowski (75 Foks)
-Dopóki piłkarze Zrywu mieli siły, grali ambitnie. W drugiej połowie mieliśmy już dużą przewagę, praktycznie nie chodzili-śmy z połowy rywala. Nasza wygrana powinna być wyższa - mówił Janusz Ślewa, kierownik drużyny z Miedzianej Góry.
W spotkaniu tym z bardzo dobrej strony pokazali się Seweryn Koza, który zaliczył hat trick, i Michał Spyra - zdobył dwie bramki.

Koprzywianka Koprzywnica - OKS Opatów 5:0 (1:0), Ł. Pyszczek 24, Mrozik 50, Krakowiak 60, Kiliański 87, S. Pysz-czek 90 z karnego.
Koprzywianka: Grdeń - Chmielowiec, Nasternak, Ryński - Kruczek (58 S. Pyszczek), Krakowiak, Mrozik (85 Gawroński), Tworek (58 Ciach), Kiliański - Ł. Pyszczek (85 Jasiński), Kuciń-ski.
OKS: Durlej - Partyka, Curyło, Nowacki, Łowicki - Rusak, Marcjan, Frańczak, Gardynik - Dzietko (75 Wasilewski), Cybula.
-Rywal nie był zbyt wymagający, ale najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty. To zwycięstwo dedykujemy naszej wi-ceprezes Elżbiecie Nasternak, która obchodziła urodziny - mówił nam Łukasz Pyszczek, grający trener Koprzywianki.

Unia Sędziszów - Klimontowianka Klimontów 3:1 (2:0), Samburski 22, 25, Matelski 67 z karnego - D. Ferens 60.
Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Surówka, Zasada - Bra-tek (87 Kornobis), Matelski (77 Brożek), Chuptyś, Cielebała (85 Zapalski) - Szota (84 Surdel), Samburski.
Klimontowianka: Cena - G. Gawryś, Farian (46 Sowiński), Pawłowski (80 Grosicki), Dywan - Sudy, Borycki, Chwała, Ko-czot (43 Siudak) - Wójciak, D. Ferens.
Duży udział w zwycięstwie gospodarzy miał Grzegorz Samburski. W pierwszej połowie zdobył dwie bramki, a po prze-rwie wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Grzegorz Ma-telski.

Zenit Chmielnik - Victoria Skalbmierz 1:0 (1:0), Paweł Kołdras 45.
Zenit: Chudzik - Waluś, Pietryka, Cielibała, Gmyr, Osman, Radwański (84. Buras), Bracisiewicz, Zadorski, Rogala, Kołdras (75. Gwarek).
Victoria: Pałaszewski - Idziak, Kwiecień, Karpiński, Borek, Szostak, Ciekalski, Rechowicz, Włudarz (70. Kupiszewski), Łakota, Antos (70. Krawczyk).
Jedyna bramka meczu padła po akcji zainicjowanej w środku pola przez Radwańskiego, który dokładnie zagrał do Bracisiewicza, ten prostopadłym podaniem "uruchomił" Kołdrasa, a napastnik Zenitu celnie uderzył z pola karnego.
-Mecz stał na dobrym poziomie, mimo trudnych warunków. Goście też prezentowali się dobrze i mieli kilka sytuacji, ale my zasłużyliśmy na komplet punktów - powiedział trener Zenitu, Radosław Ożóg.

Nidzianka Bieliny - Sparta Dwikozy 4:1 (0:1), Filip Bąk 52, Mateusz Pindral 78, 89, Szczepan Maciejski 87 - Michał Hołody 33.
Nidzianka: Iwan - Gajda, Banasik, Mateusz Pindral, Skrzypek, Skrzyniarz (62. Chlewicki), Kraj, Satro, Bąk, Marcin Pindral, Maciejski.
Sparta: Tworek - B. Lebida, Drożdżal, Mazur, Orawiec, Zajder, Czerwiński, Boleń, Maziarz, M. Lebida (82. Łukaszek), Hołody (75. Rybus).

Astra Piekoszów - Moravia Morawica 1:0 (0:0), Łukasz Mularczyk 87.
Astra: Trela - Banaś, D. Marek, Karbownik, Jaroszenko, Kaczmarski (50. Mularczyk), Śladkowski, Szymoniak (70. Zapała), K. Marek, Gębski, Zychalski.

Zbigniew Krupa, grający trener Unii Sędziszów:

- W pierwszej połowie mieliśmy wyraźną przewagę. Zdobyliśmy dwie bramki, a mogliśmy jeszcze dwie, trzy więcej. Po przerwie Klimontowianka strzeliła gola, zaczęła śmielej atakować. Bramka Matelskiego przesądziła o losach spotkania.

GKS Rudki - Jandar Bodzechów 0:2 (0:1), Piotr Mazepa 35, Marcin Dynarek 60.
Jandar: Kruzel - Rutkowski, Wacker, Sarna, Cieślik, Kostrzewa, Dryka (70. Ćwik), Dynarek, Janikowski, Mazepa, Kosowski (88. Zieliński).
Zespół Jantaru rozegrał kolejny dobry mecz zasłużenie wygrywając na boisku w Rudkach. Pierwsz bramka padła po dwójkowej akcji Kosowski-Mazepa, zakończonej celnym uderzeniem tego drugiego. W 60 minucie po składnej zespołowej akcji, Mazepa dograł do Dynarka, a ten sprytnie ograł obrońców i celnie strzelił.
-Jestem zadowolony z postawy zespołu - mówił po meczu trener Jantaru Janusz Wacker. -Graliśmy bez paru podstawowych graczy ale zespół stanął na wysokości zadania, i okazało się że zmiennicy prezentują się nie gorzej niż zawodnicy z pierwszego składu.

LZS Samborzec - Sokół Rykoszyn 2:3 (0:1), Michał Szczepański 63, 78 - Szymon Król 40 z karnego, Dawid Smolarczyk 68, Jakub Podgórski 74.
Samborzec: Lamch - Grądziel (75. Biało), Zięba, Trześniewski, Mrzygłód, Gawroński, Dąbrowski (81. Kulczycki), Syamański, Szczepański, Zbyrad, Drozdowski.
Sokół: Sroka - Ł. Szymański, Krzeszowski, P. Wijas (85. Poddębniak), Sidło, M. Wijas, Domagała, Król, Podgórski (87. Włodarczyk), Pakuła, Sornat (65. Smolarczyk).
Obydwie drużyny rozegrały bardzo ładny i widowiskowy mecz, obfitujący w wiele ciekawych akcji i sytuacji podbramkowych. -To był chyba najlepszy mecz jakie rozegraliśmy w rundzie wiosennej. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, a najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis - powiedział kierownik drużyny z Samborca, Stanisław Skrzypczak.
Gospodarze stracili dwie bramki po błędach bramkarza i defensywy i mimo że do końca ambitnie walczyli, nie udało się doprowadzić do remisu.