Uśmiechnięta Lenka Marzec i radosny Patryk Olechowski - to Świąteczne Gwiazdeczki w powiecie sandomierskim!

Natalia Turek
Natalia Turek
Za nami wielki finał akcji Echa Dnia „Świąteczne Gwiazdeczki”. W czwartek, 12 grudnia w Galerii Echo w Kielcach nagrodziliśmy laureatów w powiecie sandomierskim oraz całym województwie świętokrzyskim. Przy asyście Świętego Mikołaja wręczyliśmy im wspaniałe nagrody.

W naszej akcji „Świąteczne Gwiazdeczki”, którą Echo Dnia organizowało po raz drugi, udział wzięło 15 chłopców i 33 dziewczynki z powiatu sandomierskiego. Wszystkie, wprowadzające w radosny, świąteczny klimat zdjęcia dzieci z naszego powiatu zamieszczaliśmy w galerii na naszym portalu, tu także trwało głosowanie, które zakończyło się w piątek 6 grudnia.

Lena oraz Patryk - laureaci pierwszych miejsc w powiecie sandomierskim wzięli udział w sesji fotograficznej – te zdjęcia ozdobiły okładkę Echa Sandomierskiego w piątek, 27 grudnia.

Roztańczona Lenka

Lenka Marzec z Winiar w gminie Dwikozy już 7 stycznia skończy dwa lata. Jak wspomina jej mama, pani Katarzyna w planach są już huczne urodziny. Choć podczas sesji Lena pozowała jak rasowa modelka, to tak naprawdę dziewczynka jest urodzoną tancerką. Tańczy codziennie, uwielbia także słuchać muzyki. Energii jej nie brakuje. Bardzo lubi także bawić się misiami. Jej ulubioną maskotką jest uroczy pingwinek. Lenka jest bardzo śmiałą i odważną dziewczynką. Już teraz też wiadomo, że wyrośnie z niej niezła gaduła. - Lena mówi non stop, głównie po swojemu, ale bardzo lubi rozmawiać - opowiada jej mama. Ostatnio Lena nauczyła się obsługi pilota od telewizora. - Z Lenki jest mały elektryk - śmieje się pani Katarzyna. Ulubioną osobą do zabawy naszej gwiazdeczki jest siostrzenica pani Katarzyny, Wiktoria z którą Lenka uwielbia tańczyć i się wygłupiać.

Drugie miejsce w powiecie zajęła Emilia Witaszek z Sandomierza. Trzecia była Maja Zdyb z Sandomierza.

Wesoły Patryk

Patryk Olechowski z Romanówki w gminie Dwikozy został naszym świątecznym “gwiazdorem”. Podczas sesji zdjęciowej zachowywał się bez zarzutu i z ogromnym uśmiechem pozował do zdjęć. Patryk ma 4 lata i jest przedszkolakiem. Uczęszcza do Przedszkola “Zielone Jabłuszko” w Starym Garbowie. Do grupy w chodzi z razem ze swoim kuzynem. Jest spokojnym i grzecznym chłopcem, choć jak przyznaje jego mama, Iwona często trudno jest mu usiedzieć na miejscu, cały czas musi być w ruchu. Nasz mały laureat bardzo lubi bawić się traktorami, chętnie układa też klocki i puzzle. Patryk jest zainspirowany rolnictwem przez swojego dziadka, bardzo kocha maszyny rolnicze - traktory, kombajny. Jest bardzo zainteresowany tym co dzieje się w gospodarstwie. Dziadek jest dla Patryka wzorem i osobą z którą uwielbia spędzać czas pomagając między innymi w pasiece, która należy do rodziny.

Drugie miejsce w powiecie zajął Kazimierz Baran z Pęchowa. Trzeci był Wiktor Grądziel z miejscowości Błonie.

Będzie wakacyjny boom? Polacy stęsknieni za podróżami

Wideo

Dodaj ogłoszenie