Vive Targi Kielce pokonało Kolding 29:26 i zajęło trzecie miejsce w turnieju

PK
W meczu o trzecie miejsce w turnieju Handball Championscup w niemieckim Chemnitz, Vive Targi Kielce pokonało duński KIF Kolding 29:26 (13:13).

Kielczanie rozpoczęli w składzie: Kotliński, Kostrzewa, Adamuszek, Rosiński, Jurasik, Kuchczyński, Żółtak. Nasz zespół prezentował się nieźle w obronie, ale w ataku dobre fragmenty przeplatał słabszymi, zdarzyły się serie błędów. Po 20 minutach za Żółtaka wszedł Stojković, a za pasywnego Adamuszka - Krieger.

W 8 minucie po golu Żółtaka kielczanie prowadzili 4:2, a w 18 po trafieniu Kostrzewy - 8:5. Ale znów naszemu zespołowi przydarzył się słabszy okres w ataku, w dodatku nasi obrońcy nie radzili sobie z rzutami Duńczyków z drugiej linii i w 27 minucie Kolding objął prowadzenie 11:10. Do remisu doprowadzali z karnego Stojković (wcześniej karnego nie wykorzystał Kostrzewa), ponownie Serb i w ostatniej minucie Jurasik.Najlepszym zawodnikiem mistrzów Polski w pierwszej połowie był Tomasz Rosiński.

Bramki dla Vive Targi Kielce w pierwszej połowie: Kostrzewa 3 (2), Rosiński 3, Stojković 3 (1), Żółtak 1, Jurasik 2, Kuchczyński 1.

Drugą połowę Vive Targi Kielce zaczęło w składzie: Cleverly, Gliński, Adamuszek, Rosiński, Zaremba, Jurasik, Żółtak, przy czym Jurasik grał na prawym skrzydle. Po 10 minutach Zarembę zmienił Bult, a Adamuszka, który grał nieco aktywniej, zdobył dwie bramki, ale popełnił też sporo prostych błędów - Podsiadło.

Kilka strat w ataku na początku tej części gry sprawiło, że w 38 minucie zespół z Kielc przegrywał 15:17. Ale od tego momentu nastąpił okres najlepszej gry kielczan w tym meczu. Nasi zawodnicy zacieśnili obronę, a rzuty Duńczyków z drugiej linii już nie były tak skuteczne, w czym duża zasługa kieleckiego Duńczyka stojącego w bramce, Marcusa Cleverly'ego. 11 minut gry Vive Targi Kielce wygrało 6:0 (trzy bramki Stojkovicia z karnych, dwie Jurasika, jedna Żółtaka) i w 48 minucie było 21:18, a w 51 minucie po golu Podsiadły - 23:19.

Kolding jeszcze raz rzucił sie do odrabiania strat, a wykorzystując dwuminutową karę Jurasika w 56 minucie zmniejszył straty do jednego gola (25:24). Nasi gracze znów jednak przejęli kontrolę, a gol Podsiadły i trzy trafienia Stojkovicia (w tym dwa z ...lewego skrzydła), zapewniły mistrzom Polski trzecie miejsce w turnieju.

Vive Targi Kielce - KIF Kolding 29:26 (13:13).

Vive Targi Kielce: Kotliński (1-30, 6 obron), Cleverly (31-60, 10 obron) - Kostrzewa 3 (2), Żółtak 3, Rosiński 4, Adamuszek 2, Jurasik 4, Kuchczyński 1, Grabarczyk, Zaremba, Podsiadło 2, Krieger, Stojković 9 (4), Gliński 1, Bult.

W finale turnieju Fuechse Berlin pokonały SC Magdeburg 30:27 (18:12)..