Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Włoszczowa drogowcy zdążyli przed zimą z remontami. Na nowych ulicach i drogach burmistrz spotkał się z mieszkańcami (ZDJĘCIA)

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Osiedle Armii Krajowej we Włoszczowie. Od lewej: radny Roman Sybis, burmistrz Grzegorz Dziubek, dyrektor Sławomir Owczarek.
Osiedle Armii Krajowej we Włoszczowie. Od lewej: radny Roman Sybis, burmistrz Grzegorz Dziubek, dyrektor Sławomir Owczarek. UG Włoszczowa
W gminie Włoszczowa w ostatnim czasie wyremontowanych zostało kilkanaście odcinków dróg o łącznej długości prawie 4 kilometrów. Drogowcom udało się zdążyć przed nadejściem zimy.

Wyremontowane drogi w gminie Włoszczowa

Jak już informowaliśmy, remonty na gminnych drogach trwały jeszcze późną jesienią. - Wyremontowane trakty powstały między innymi na osiedlu Armii Krajowej i ulicy Jędrzejowskiej we Włoszczowie, w Rząbcu, Nieznanowicach, Kotowiu, Łachowie, Czarncy (ulica Okrężna), Knapówce i Bebelnie - Górnej Wsi. Modernizacja 12 szlaków, o długości prawie 4 kilometrów kosztowała prawie 2,5 miliona złotych. To jedne z ostatnich odcinków, jakie były do remontu w gminie Włoszczowa - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

Cel tych modernizacji? Poprawić komfort życia mieszkańców i zachęcić innych do osiedlania się w gminie. W poniedziałek, 13 grudnia, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek i dyrektor Biura do spraw Inwestycji Urzędu Gminy Sławomir Owczarek spotkali się z mieszkańcami, sołtysami i radnymi na niemal wszystkich wyremontowanych drogach.

- Końcówka roku to dobry czas, aby podsumować wszystkie roboty drogowe. Mimo już zimowej aury, chcieliśmy przede wszystkim poznać opinię tych, którzy korzystają z wyremontowanych dróg - podkreśla burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

Drogi to szlaki komunikacyjne do pracy, szkoły, szybkie skróty między miejscowościami, dojazdy do najbardziej odległych zakątków - dotąd zniszczone, albo z kamienia.

Jakie były koszty?

  • Knapówka - 124.458,47 złotych;
  • Kotowie - 600.819,42 złotych;
  • Wola Wiśniowa - 39.933,49 złotych;
  • Łachów - 347.271,37 złotych;
  • ulica Okrężna w Czarncy - 107.612,70 złotych;
  • ulica Partyzantów w Kurzelowie - 47.121,26 złotych;
  • Nieznanowice - 226.682,85 złotych;
  • ulica Jędrzejowska we Włoszczowie - 85.884,75 złotych;
  • osiedla Armii Krajowej we Włoszczowie - 139.343,48 złotych;
  • Bebelno Wieś - 137.368,00 złotych;
  • Rząbiec - 230.000,00 złotych.

Remont dróg został wykonany z pieniędzy własnych gminy i wsparcia z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Co sądzą o modernizacji szlaków:

Radny Roman Sybis: - Mieszkańcom osiedla Armii Krajowej we Włoszczowie bardzo zależało na skrócie pomiędzy blokowiskiem, a ulicą Kusocińskiego. Został zbudowany. Jest dopełnieniem rewitalizacji osiedla. Ułatwi nie tylko sprawny dojazd do domu lokatorom bloków, ale także służbom.

Radny Czesław Młynarczyk: - Mieszkańcy zabiegali o remont niewielkiego odcinka przy ulicy Jędrzejowskiej we Włoszczowie. Mogą wygodnie dojechać do swoich posesji z dużej i ruchliwej drogi wojewódzkiej.

Radny Michał Szafrański, sołtys Nieznanowic: - W moim okręgu wyborczym ważne były remonty dróg w Rząbcu i Nieznanowicach - Rybaczce. Ta pierwsza inwestycja to przede wszystkim poprawa komfortu życia wsi Rząbiec. Przebudowa kamiennego szlaku w Nieznanowicach daje szanse na rozwój tej części gminny, warunki do osiedlania, bo zainteresowanie terenami przy szlaku jest bardzo duże.

Barbara Sosnowska, sołtys Rząbca: - Dla nas remont tej drogi jest bardzo ważny. Chcemy, aby osada rozwijała się. Czekamy na wodociąg. Wiemy, że jest już gotowa dokumentacja. Nasza świetlica wiejska doczekała się fotowoltaiki. Nie ukrywam, że liczymy na oświetlenie wyremontowanej drogi.

Radny Stanisław Klapa, sołtys Międzylesia: - Mogę tylko w imieniu mieszkańców podziękować za remont drogi na Kotowiu. Droga była bardzo zniszczona. W tym roku doczekaliśmy się także wodociągu.

Beata Klim, sołtys Motyczna: - Potrzebne są chodniki na Jamskim. Ale przede wszystkim liczymy na to, że powiat pójdzie w ślady gminy i wyremontuje nam drogę w Motycznie.

Radna Dorota Hupa - Rutkowska: - Był to już czas najwyższy, aby te ważne szlaki dojazdowe i komunikacyjne w Łachowie, Czarncy i Knapówce miały nawierzchnie z prawdziwego zdarzenia. Bardzo się z tego cieszymy.

Ewa Janus, sołtys Łachowa: - Jesteśmy bardzo wdzięczni za już i prosimy o więcej. Zależy nam między innymi na placu zabaw dla dzieci.

Mirosław Koćwin, sołtys Czarncy: - Teraz będziemy prosić o remont drogi w przyległym do Knapówki przysiółku.

Jerzy Suliga, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bebelnie, radny powiatowy: - Remont drogi to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dla naszych dzieci, które tędy docierają do szkoły. Został jeszcze do zrobienia niewielki łącznik z wyremontowanej drogi w kierunku kościoła. Nasza społeczność jest wierząca i licznie korzysta ze skrótu.

Mateusz Ruta, sołtys Bebelna Wsi: - Ja mogę tylko dołączyć do podziękowań i próśb pana dyrektora.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie