W piłkarskiej Centralnej Lidze Juniorów. Korona straciła szanse, Juventa spadła. Remis KSZO w Puławach

Redakcja
W niedzielę odbyła się przedostatnia kolejka w piłkarskiej Centralnej Lidze Juniorów. Juventa Starachowice definitywnie straciła szanse na utrzymanie, a Korona Kielce, na awans do finału mistrzostw Polski. KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski zremisował w tej kolejce z Wisłą w Puławach.

Juventa Starachowice - Stal Rzeszów 1:4 (0:1), Karol Maciąg 86 dla Juventy

Juventa: Łabędzki - Sieroń, Chatys, Legut, Piętak (42, Podzielny) - Kopeć, Sarwicki (60. Łodej), Majzner, Ciepielewski (78. Kozera) - Bies, Maciąg.

- Żegnamy się z centralną ligą. Mieliśmy za słaby skład, zbyt wielu juniorów młodszych, by skuteczniej powalczyć w rozgrywkach. Ze Stalą straciliśmy bramkę w pierwszej połowie po rzucie rożnym, a w drugiej po kardynalnych indywidualnych błędach. Na osłodę pozostało nam honorowe trafienie Karola Maciąga po ładnej, indywidualnej akcji - przyznał Zdzisław Spadło, trener Juventy.

Za tydzień, w ostatniej kolejce, Juventa zagra derbowy mecz z KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski.

-Postaramy się godnie pożegnać z rozgrywkami - dodał trener Spadło.

Korona Kielce - Stal Mielec 1:1 (1:0), Hubert Laskowski 27 z karnego - Grzegorz Płatek 85

Korona: Gugulski - Pietras, Załęcki (60. Lis), Merchut, Pańtak - Jasiak (52. Tekiel), Skrzyniarz, Szmalec, Piwowarczyk (86. Kmiecik) Kobryń (80 Słaby) - Laskowski.

Korona rywalizowała o drugie miejsce w lidze (pierwsze już zapewniła sobie Wisła Kraków) z Cracovią i właśnie Stalą Mielec. By myśleć o zajęciu tego drugiego miejsca i awansie do dalszej fazy rozgrywek o mistrzostwo Polski, musiała w niedzielę pokonać mielczan. Ale to się nie udało, gdyż goście w 86 minucie doprowadzili do remisu.

- Szkoda, bo była szansa, by wygrać to spotkanie. Już w ostatnich minutach, gdy pod bramkę gości szedł nawet nasz bramkarz Bartek Gugulski, miał on szanse na zwycięskiego gola, ale główkował niecelnie. Okazję mieli też wcześniej Radek Szmalec i strzelec bramki Hubert Laskowski, ale niestety. Zabrakło skuteczności - przyznał Marek Graba, trener Korony.

Kielczanie zdobyli prowadzenie w 27 minucie, gdy po faulu na Laskowskim sędzia podyktował rzut karny i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. Nadzieje prysły w 86 minucie - Grzegorz Płatek uderzył z 16 metrów i zasłonięty trochę Gugulski nie zdołał odbić piłki.

Wisła Puławy - MKS KSZO Junior Ostrowiec 1:1 (0:0), Norbert Ptasiński 75 min dla KSZO Junior

KSZO Junior: Dwojak - Larkowski, Ptasiński, Mężyk, Cebula - P. Jedlikowski (84. Gordon), K. Świątek (48. Kukiełka), Matyjasek (48. Chaba), Sołtykiewicz - Bełczowski, Bąk (64. Mikosa)

Mecz był rozgrywany w ekstremalnych warunkach, przy wysokiej temperaturze, na sztucznej murawie.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale nie przekładała się ona na sytuacje bramkowe. W drugiej części gry ostrowczanie wyżej zaatakowali rywala, co przełożyło się na kilka okazji do zdobycia, z czego jedną w 75 minucie wykorzystał Norbert Ptasiński. Sześć minut później goście próbowali zastawić pułapkę ofsajdową, co zakończyło się niestety stratą gola i podziałem punktów.

W tej sytuacji gracze MKS KSZO oczekiwali na wynik regionalnego rywala - Juventy Starachowice. Przegrana starachowiczan oznacza, że w przyszłym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów zagrają ostrowczanie.

W innych meczach: Widok Lublin - Sandecja Nowy Sącz 4:0, Stal Stalowa Wola - Wisła Kraków 1:3, Cracovia - Górnik Łęczna 5:3.