Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wędkarstwo podlodowe popularne w Połańcu [ZDJĘCIA]

TK
W Połańcu nie brak chętnych do wędkowania podlodowego. - Wielu wędkarzy szczególnie przyciąga tzw. „pierwszy lód” (tak wędkarze potocznie nazywają okres mniej więcej miesiąca od utworzenia się pokrywy lodowej). Łowienia w tym czasie nie polecam osobom bez odpowiedniego doświadczenia oraz znajomości akwenu. Choć „na pierwszym lodzie” najlepiej biorą okonie i często można liczyć na złowienie dużej sztuki, to wtedy też najczęściej zdarzają się wypadki utonięć. Jeśli zdecydujemy się w tym okresie łowić, to tylko z osobą naprawdę doświadczoną - mówił nam jeden z wędkarzy, który jest członkiem koła Polskiego Związku Wędkarskiego numer 32 przy Enea Elektrowni Połaniec. - Wędkarstwo podlodowe ze względu na specyficzne warunki połowu jest to najniebezpieczniejsza metoda połowu, która wiąże się z zachowaniem dużej ostrożności. Wędkarstwo podlodowe wymaga użycia trwałego sprzętu, który zapewni nam komfort podczas trudnych warunków – wędzisko, kołowrotek i inne elementy zestawu powinny być wykonane z lekkich i niezamarzających elementów - dodał. Jakie są zanęty na podlodowe łowienie? - Najpopularniejsza jest mormyszka oraz błystki podlodowe. Podlodowe ryby to głownie płocie, leszcze i okonie. Na pierwszy lód zabieramy ze sobą koniecznie pierzchnię, nie świder (ten drugi przyda się później na grubym lodzie, w styczniu i lutym). Pierzchnią możemy kuć zarówno przeręble, ale co ważniejsze także badać grubość pokrywy lodowej na trasie naszego przemieszczania się po akwenie - tłumaczył.Jak złowić rybę pod lodem? - W zimie możemy łowić ryby na trzy sposoby. Na tzw. „oblankę”, czyli podlodową błystkę, na „mormyszkę” oraz na wędkę spławikową. Pierwsza metoda pozwala łowić głównie okonie. Najskuteczniejsza jest na pierwszym lodzie, kiedy ryby te są bardzo aktywne i agresywnie żerują.(TK)
W Połańcu nie brak chętnych do wędkowania podlodowego. - Wielu wędkarzy szczególnie przyciąga tzw. „pierwszy lód” (tak wędkarze potocznie nazywają okres mniej więcej miesiąca od utworzenia się pokrywy lodowej). Łowienia w tym czasie nie polecam osobom bez odpowiedniego doświadczenia oraz znajomości akwenu. Choć „na pierwszym lodzie” najlepiej biorą okonie i często można liczyć na złowienie dużej sztuki, to wtedy też najczęściej zdarzają się wypadki utonięć. Jeśli zdecydujemy się w tym okresie łowić, to tylko z osobą naprawdę doświadczoną - mówił nam jeden z wędkarzy, który jest członkiem koła Polskiego Związku Wędkarskiego numer 32 przy Enea Elektrowni Połaniec. - Wędkarstwo podlodowe ze względu na specyficzne warunki połowu jest to najniebezpieczniejsza metoda połowu, która wiąże się z zachowaniem dużej ostrożności. Wędkarstwo podlodowe wymaga użycia trwałego sprzętu, który zapewni nam komfort podczas trudnych warunków – wędzisko, kołowrotek i inne elementy zestawu powinny być wykonane z lekkich i niezamarzających elementów - dodał. Jakie są zanęty na podlodowe łowienie? - Najpopularniejsza jest mormyszka oraz błystki podlodowe. Podlodowe ryby to głownie płocie, leszcze i okonie. Na pierwszy lód zabieramy ze sobą koniecznie pierzchnię, nie świder (ten drugi przyda się później na grubym lodzie, w styczniu i lutym). Pierzchnią możemy kuć zarówno przeręble, ale co ważniejsze także badać grubość pokrywy lodowej na trasie naszego przemieszczania się po akwenie - tłumaczył.Jak złowić rybę pod lodem? - W zimie możemy łowić ryby na trzy sposoby. Na tzw. „oblankę”, czyli podlodową błystkę, na „mormyszkę” oraz na wędkę spławikową. Pierwsza metoda pozwala łowić głównie okonie. Najskuteczniejsza jest na pierwszym lodzie, kiedy ryby te są bardzo aktywne i agresywnie żerują.(TK) Zdjęcia Tomasz Kaczmarczyk
W Połańcu nie brak chętnych do wędkowania podlodowego. - Wielu wędkarzy szczególnie przyciąga tzw. „pierwszy lód” (tak wędkarze potocznie nazywają okres mniej więcej miesiąca od utworzenia się pokrywy lodowej). Łowienia w tym czasie nie polecam osobom bez odpowiedniego doświadczenia oraz znajomości akwenu. Choć „na pierwszym lodzie” najlepiej biorą okonie i często można liczyć na złowienie dużej sztuki, to wtedy też najczęściej zdarzają się wypadki utonięć. Jeśli zdecydujemy się w tym okresie łowić, to tylko z osobą naprawdę doświadczoną - mówił nam jeden z wędkarzy, który jest członkiem koła Polskiego Związku Wędkarskiego numer 32 przy Enea Elektrowni Połaniec. - Wędkarstwo podlodowe ze względu na specyficzne warunki połowu jest to najniebezpieczniejsza metoda połowu, która wiąże się z zachowaniem dużej ostrożności. Wędkarstwo podlodowe wymaga użycia trwałego sprzętu, który zapewni nam komfort podczas trudnych warunków – wędzisko, kołowrotek i inne elementy zestawu powinny być wykonane z lekkich i niezamarzających elementów - dodał. Jakie są zanęty na podlodowe łowienie? - Najpopularniejsza jest mormyszka oraz błystki podlodowe. Podlodowe ryby to głownie płocie, leszcze i okonie. Na pierwszy lód zabieramy ze sobą koniecznie pierzchnię, nie świder (ten drugi przyda się później na grubym lodzie, w styczniu i lutym). Pierzchnią możemy kuć zarówno przeręble, ale co ważniejsze także badać grubość pokrywy lodowej na trasie naszego przemieszczania się po akwenie - tłumaczył. Jak złowić rybę pod lodem? - W zimie możemy łowić ryby na trzy sposoby. Na tzw. „oblankę”, czyli podlodową błystkę, na „mormyszkę” oraz na wędkę spławikową. Pierwsza metoda pozwala łowić głównie okonie. Najskuteczniejsza jest na pierwszym lodzie, kiedy ryby te są bardzo aktywne i agresywnie żerują.

W Połańcu nie brak chętnych do wędkowania podlodowego. - Wielu wędkarzy szczególnie przyciąga tzw. „pierwszy lód” (tak wędkarze potocznie nazywają okres mniej więcej miesiąca od utworzenia się pokrywy lodowej). Łowienia w tym czasie nie polecam osobom bez odpowiedniego doświadczenia oraz znajomości akwenu. Choć „na pierwszym lodzie” najlepiej biorą okonie i często można liczyć na złowienie dużej sztuki, to wtedy też najczęściej zdarzają się wypadki utonięć. Jeśli zdecydujemy się w tym okresie łowić, to tylko z osobą naprawdę doświadczoną - mówił nam jeden z wędkarzy, który jest członkiem koła Polskiego Związku Wędkarskiego numer 32 przy Enea Elektrowni Połaniec.
- Wędkarstwo podlodowe ze względu na specyficzne warunki połowu jest to najniebezpieczniejsza metoda połowu, która wiąże się z zachowaniem dużej ostrożności. Wędkarstwo podlodowe wymaga użycia trwałego sprzętu, który zapewni nam komfort podczas trudnych warunków – wędzisko, kołowrotek i inne elementy zestawu powinny być wykonane z lekkich i niezamarzających elementów - dodał. Jakie są zanęty na podlodowe łowienie? - Najpopularniejsza jest mormyszka oraz błystki podlodowe. Podlodowe ryby to głownie płocie, leszcze i okonie. Na pierwszy lód zabieramy ze sobą koniecznie pierzchnię, nie świder (ten drugi przyda się później na grubym lodzie, w styczniu i lutym). Pierzchnią możemy kuć zarówno przeręble, ale co ważniejsze także badać grubość pokrywy lodowej na trasie naszego przemieszczania się po akwenie - tłumaczył.
Jak złowić rybę pod lodem? - W zimie możemy łowić ryby na trzy sposoby. Na tzw. „oblankę”, czyli podlodową błystkę, na „mormyszkę” oraz na wędkę spławikową. Pierwsza metoda pozwala łowić głównie okonie. Najskuteczniejsza jest na pierwszym lodzie, kiedy ryby te są bardzo aktywne i agresywnie żerują.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie