Wierna Małogoszcz - Czarni Połaniec 1:1 (0:1). Niesamowity Mierzwa

/dor/
Derby były ciekawe i emocjonujące. W drugiej połowie była ostra wymiana - cios za cios, ale żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Mariusz Lniany, trener Wiernej:

- Był to szybki, emocjonujący mecz. Gapiostwo przy rzucie wolnym w 2 minucie kosztowało nas utratę bramki, później "goniliśmy" wynik. Udało się wyrównać. Czarni w drugiej połowie też mieli dobre okazje, ale znowu świetnie bronił Przemek Mierzwa.

Wierna Małogoszcz - Czarni Połaniec 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Kamiński 2, 1:1 Piotr Kajda 47.

Wierna: Mierzwa 8 - Krzeszowski 7, Bień 7, Kita 6, Augustyn 3 (46 Gajek 4 ) - S. Wijas 5, B. Wijas 5, Strzębski 5, Malinowski 5 - Kajda 6 (79 Januszek nie klas.), Ostrowski 5.

Czarni: Brzostowicz 6 - Obierak 6, Jasiński 6 (52 Cecot 4), Witek 6, Kabata 6 - Kołodziej 5, Skiba 6, Mikoda 6, Drzazga 5 - Kamiński 7, Mazurkiewicz 6.

Sędziował: Tomasz Kolak z Nowego Sącza. Widzów: 100.

Broniący się przed spadkiem Czarni przystąpili do tego meczu niezwykle zdeterminowani, bo dla nich każdy punkt jest na wagę złota. I już w 2 minucie objęli prowadzenie. Po mądrze rozegranym rzucie wolnym wślizgiem piłkę do bramki skierował Piotr Kamiński. W 30 minucie przyjezdni mogli podwyższyć na 2:0, ale świetną interwencją po strzale Kamila Kołodzieja popisał się Przemysław Mierzwa. Dobre okazje mieli też gospodarze - Sebastian Wijas i Bartłomiej Strzębski, ale brakowało szczęście i nieco precyzji.

Tomasz Kiciński, trener Czarnych:

- Z gry zespołu jestem zadowolony, ale jest niedosyt, bo była szansa pokusić się o zwycięstwo. Bohaterem meczu był jednak Przemek Mierzwa, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. W tym spotkaniu naprawdę był niesamowity.

Do wyrównania po przerwie doprowadził Piotr Kajda, który jednak nie dotrwał do końca meczu z powodu kontuzji. Później trwała już wymiana ciosów. W Wiernej okazje mieli Sebastian Wijas i wspomniany Piotr Kajda. W Czarnych Piotr Obierak i Piotr Mazurkiewicz, ale i tym razem niesamowitymi interwencjami popisał się Przemysław Mierzwa. I ciekawy pojedynek derbowy zakończył się podziałem punktów.