Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Kamil Suchański, kandydat na prezydenta Kielc zapowiada: Urząd Miasta w jednym miejscu, wyższe płace urzędników

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 12 lat
Urząd Miasta w Kielcach w jednym miejscu, jak najwięcej spraw możliwych do załatwienia przez internet i godziwe wynagrodzenia dla urzędników to część „Planu dla Kielc” kandydata na prezydenta Kielc, Kamila Suchańskiego. Zapowiada zmiany, które mają poprawić obsługę interesantów i warunki pracy w magistracie.

Kamil Suchański, kandydat na prezydenta Kielc i jego Plan dla Kielc

Kamil Suchański, kandydat na prezydenta Kielc z komitetu wyborczego Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, w czwartek 22 lutego przedstawił kolejne elementy „Planu dla Kielc”. Mówił o działaniach związanych z poprawą funkcjonowania magistratu oraz polepszeniem warunków pracy i obsługi mieszkańców.

- Musimy przenieść rozproszone po mieście wydziały Urzędu Miasta do budynku przy ulicy Leśnej tak, aby w jednym miejscu zintegrować całą obsługę mieszkańców -mówił.

- Wydział Urbanistyki ma nawet przygotowaną koncepcję zagospodarowania tego budynku na potrzeby zlokalizowania w nim wydziałów ratusza. Ten pokaźny budynek w samym centrum miasta stoi niezagospodarowany przez co najmniej ostatnie 5 lat i niszczeje na naszych oczach - dodał.

Dodał, że mieszkańcy muszą jeździć po całym mieście, aby załatwić sprawę w ratuszu, tak samo urzędowe dokumenty „podróżują” po mieście.

Więcej spraw możliwych do załatwienia przez internet

Więcej spraw możliwych do załatwienia przez internet oraz dodatkowe punkty obsługi mieszkańców to kolejne propozycje.
- Polska ma rozbudowaną sieć usług informatycznych umożliwiających załatwianie wielu urzędowych spraw on-line, a jednak nadal urząd wydaje się archaiczny w kontakcie z mieszkańcem. Rozszerzymy ofertę spraw załatwianych przez Internet, a sam Urząd musi dogonić technologicznie standardy, które są w wielu firmach. Dlatego wprowadzimy powszechny elektroniczny obieg dokumentów – dodał Michał Cielibała, kielecki przedsiębiorca i doradca podatkowy, który był gościem na konferencji.

- Potrzebne są też dodatkowe punkty kompleksowej obsługi mieszkańca, a idealnymi miejscami do ich zlokalizowania są miejskie instytucie czy galerie handlowe. Na przykład w klubach seniora oraz oddziałach miejskiej biblioteki mogą powstać stanowiska komputerowe. Będą mogli z nich korzystać seniorzy, by internetowo załatwiać sprawy urzędowe. Pracownicy instytucji pomogą osobom starszym w obsłudze komputerów - dodał Michał Cielibała.

Więcej pieniędzy na wynagrodzenia dla urzędników

- Ma być nie tylko łatwiej, ale również szybciej. Zwiększymy nakłady finansowe między innymi na Wydział Urbanistyki i Architektury, aby utrzymać odpowiednie tempo wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Bez podjęcia tych działań istnieje ryzyko, że nie utrzymamy odpowiedniej kadry. Przyspieszymy obsługę mieszkańców i prace samego Urzędu Miasta poprzez przeniesienie jego wydziałów do budynku przy ulicy Leśnej – dodał radny i kandydat na radnego Dariusz Kisiel.

Kamil Suchański dodał, że chce zmienić warunki pracy dla urzędników oraz wprowadzić przejrzyste konkursy na odsadzanie stanowisk.
- Naszym celem jest wprowadzenie transparentnych konkursów oraz przejrzystej ścieżki kariery urzędniczej od poziomu referenta aż po stanowiska dyrektorskie. Każdy kompetentny, ambitny i dobrze przygotowany urzędnik musi mieć równe szanse na awans. Dla mnie liczą się kompetencje, wiedza, zaangażowanie i to, co ktoś faktycznie potrafi – podkreślił.

Dodał, że odbuduje prestiż związany ze służbą publiczną i pracą w Urzędzie Miasta Kielce. Zapowiada podwyżki wynagrodzeń oraz wprowadzenie systemowego doszkalania i podnoszenia kompetencji pracowników ratusza.

- Czas skończyć z obecnym "dziadostwem". Sprawne miasto potrzebuje sprawnych i doświadczonych urzędników. Musimy zatrzymać odpływ najlepszych pracowników do sektora prywatnego, bo to od nich w dużej mierze zależy działanie naszego miasta jako organizmu. Urząd to nie jest fabryka do nadmiernej eksploatacji pracowników. Urząd nie jest również agencją rządową czy spółką Skarbu Państwa, w których zatrudnienie znajdują ludzie z klucza partyjnego. Potrzebujemy dobrze opłacanych profesjonalistów. Urzędnicy muszą mieć zapewnione godne warunki pracy i płacy – zaznaczył Kamil Suchański.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie