Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Łukasz Gondek, kandydat na burmistrza Szydłowa bez tajemnic. Zakochany w rodzinie i straży pożarnej

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Łukasz Gondek podczas szydłowskiego orszaku trzech króli wraz z żoną Anią, tatą Zbigniewem i córką Mają.Więcej zdjęć na kolejnych slajdach>>>
Łukasz Gondek podczas szydłowskiego orszaku trzech króli wraz z żoną Anią, tatą Zbigniewem i córką Mają.Więcej zdjęć na kolejnych slajdach>>>archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu prezentujemy kandydatów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Łukasz Gondek, kandydat na burmistrza Szydłowa w nadchodzących wyborach.

Łukasz Gondek, kandydat na burmistrza Szydłowa w wyborach samorządowych 2024 bez tajemnic

O fotel burmistrza Szydłowa w nadchodzących wyborach samorządowych na pewno powalczy Łukasz Gondek. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Gondka – Szydłów 2024. Kim jest, co robi? Przedstawiamy kandydata.

Łukasz Gondek prywatnie

Łukasz Gondek ma 46 lat i od urodzenia mieszka w gminie Szydłów. Wychował się w Grabkach Dużych, a po ślubie wraz z żoną zamieszkali w Szydłowie.

- Mimo możliwości rozwoju zawodowego, w innych częściach kraju, świadomie związaliśmy się z gminą Szydłów, zarówno zawodowo, społecznie, samorządowo, jak i rodzinnie - mówi kandydat.

Łukasz Gondek ma 180 centymetrów wzrostu i zielone oczy, waży 90 kilogramów. Jeździ autem marki Audi.

Z wykształcenia jest magistrem inżynierem Politechniki Rzeszowskiej imienia Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach, w zakresie Zarządzania Programami i Projektami w Administracji Publicznej, oraz - w Szkole Kadr Bankowych, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, gdzie uzyskał tytuł Specjalisty Unijnych Programów w Rolnictwie. Zawodowo, od 20 lat związany z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Staszowie, gdzie pracuje na stanowisku głównego specjalisty. Od 2014 roku, sprawuje mandat radnego Rady Gminy, a obecnie Rady Miejskiej w Szydłowie. Ponadto, w 2023 roku został wybrany na funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Nadzorczej w Banku Spółdzielczym w Szydłowie.

Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Szydłowskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie, gdzie od wielu lat pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Pełni także funkcję sekretarza Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szydłowie oraz jest członkiem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Staszowie. Jest także członkiem Koła Gospodyń Wiejskich Szydłowianki, był jednym z jego założycieli.

Łukasz Gondek Rodzina

Żona Ania jest biologiem i pracuje w firmie Ekoplon. Dwójka dzieci: 10-letnia Maja i 4-letni Filip. Ojciec Łukasz Gondka, Zdzisław, jest wieloletnim pracownikiem Państwowego Ośrodka Maszynowego w Grabkach Dużych oraz firmy Ekoplon. Z kolei mama Ewa, przez lata pracowała jako nauczyciel w Grabkach Dużych i Jarząbkach. Obecnie rodzicie są na emeryturze.

Łukasz Gondek wspólnie z żoną prowadzi małe, 3-hektarowe gospodarstwo rolno-sadownicze, gdzie głównym owocem, wprowadzanym na rynek spożywczy, są czereśnie.

Łukasz Gondek hobby

- Moim chyba największym hobby, a zarazem sposobem na oddanie trochę siebie innym, jest aktywny udział w pracach szydłowskich stowarzyszeń oraz grup formalnych. Aktywnie wspieram organizacje pozarządowe w pozyskiwaniu dotacji, grantów i dofinansowań. Po wielu zajęciach zawodowych, społecznych i samorządowych, uwielbiam spędzać czas, pracując w przydomowym ogrodzie, spędzać w nim czas z rodziną. Jestem kibicem sportowym, lubię biegać, grać w piłkę nożną i siatkową, chociaż coraz trudniej znaleźć na nią czas. Lubię też obejrzeć dobry film, oraz przeczytać ciekawą książkę. Lubię muzykę, gram na gitarze. Uwielbiam też gotować oraz smacznie zjeść - opowiada.

Łukasz Gondek o starcie w wyborach

- Startuje ponieważ chciałbym, aby po mojej wygranej, miasto i gmina Szydłów zmieniła się w gminę bardziej obywatelską, aby była bliżej ludzi, tak realnie. Pragnę by mieszkańcy zaczęli aktywniej żyć sprawami gminy i czuli się jej prawdziwymi współgospodarzami, a stowarzyszenia, ale również przedsiębiorcy miały realne wsparcie przez gminę, żeby czuły się partnerami a nie konkurentami - mówi.

Łukasz Gondek, kandydat na burmistrza Szydłowa w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

  • Poprawienie dostępu do podstawowej opieki medycznej
  • Utworzenie profesjonalnego miejsca handlu towarami dla lokalnych rolników i sadowników
  • Stworzenie gminnej stacji monitoringu agrofagów-przekazującej bazę do aktualnych komunikatów sadowniczych, szeroko rozumiane, profesjonalne doradztwo i wsparcie
  • Przywrócenie połączenia komunikacji publicznej w całej gminie, połączeń z innymi gminami, powiatem

- Oczywiście nadal chciałbym rozwijać oraz kontynuować szerokie inwestycje, jakie niewątpliwie miały miejsce w mijających latach, ale jednocześnie umożliwić realizację i rozwiązania mniejszych, niejednokrotnie bardzo ważnych dla poszczególnych mieszkańców spraw - mówi Łukasz Gondek.

Zobacz w galerii zdjęcia z życia Łukasza Gondka - prywatnego i służbowego

Więcej o kandydatach na burmistrza Szydłowa:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie