Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Marcin Marzec, kandydat na burmistrza Sandomierza bez tajemnic. Piłka ręczna i...popisowy bigos

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Marcin Marzec z dziećmi na meczu piłki ręcznej. Więcej zdjęć z jego życia i działalności na kolejnych slajdach.
Marcin Marzec z dziećmi na meczu piłki ręcznej. Więcej zdjęć z jego życia i działalności na kolejnych slajdach. archiwum własne
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy kandydatów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Marcin Marzec, obecny burmistrz Sandomierza i kandydat na burmistrza w nadchodzących wyborach.

Marcin Marzec, kandydat na burmistrza Sandomierza w wyborach samorządowych 2024 bez tajemnic

Marcin Marzec, obecny burmistrz Sandomierza rządzi pierwszą kadencję. Został wybrany burmistrzem podczas wyborów w 2018 roku. Teraz ubiega się o reelekcję z Komitetu Wyborczego Wyborców - Przyjazny Samorząd.

Marcin Marzec prywatnie

Marcin Marzec ma 50 lat, urodził się 10 lutego 1974 roku w Sandomierzu. Urodzony i wychowany w Sandomierzu, ma bogate doświadczenie życiowe i zawodowe. Jego droga do polityki przebiega przez sport, edukację oraz pracę społeczną. Ma wyższe wykształcenie. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie - specjalizacja piłka ręczna, studia podyplomowe MBA. Urodził się w Sandomierzu. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej numer 1 w Sandomierzu oraz I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Po ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wrócił do Sandomierza gdzie mieszka. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego , od 2018 roku jako burmistrz. - Mieszkam w Sandomierzu, w mieszkaniu. Jestem blisko ludzi z osiedla i ich spraw - mówi Marcin Marzec.

Żona Diana, dzieci: Sabina, Janek i Ignacy. Hobby Marcina Marca to sport, podróże, filmy, Posiada samochód marki Ford S Max 10. Wzrost 192 centymetry, waga 100 kilogramów.

Marcin Marzec był piłkarzem ręcznym. Trenował w jednej drużynie z wicemistrzami świata z 2007 roku w piłce ręcznej oraz dwukrotnymi, brązowymi medalistami mistrzostw świata w 2009 i 2015 roku. W rodzimym klubie Wisła Sandomierz trenował z Karolem Bieleckim, a w Hutniku Kraków, ze Sławkiem Szmalem. Nie daleko pada jabłko od jabłoni – cała trójka jego dzieci poszła w sportowe ślady ojca. Córka gra w siatkówkę, a obaj synowie w piłkę ręczną. Syn Janek jest reprezentantem Polski juniorów młodszych, wystąpił już w 10 meczach reprezentacji Polski.

Zobacz w galerii zdjęcia z życia burmistrza Sandomierza Marcina Marca - prywatnego i służbowego

Marcin Marzec działalność

Marcin Marzec działał w Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej Wisła Sandomierz, od 2010 roku, przez dwie kadencje, do 2018 roku był radnym miasta Sandomierz. Związany w Platformą Obywatelską , od 2021 roku członek zarządu Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim.

Marcin Marzec o sobie

Co mówi o sobie? - Przed Bożym Narodzeniem istnieje niepisana tradycja, że relaksuję się przy moim popisowym daniu, jakim jest bigos. Wszyscy członkowie rodziny od lat otrzymują swoją porcję ode mnie. Lubię różnorodne aktywności sportowe wszelkiego typu, od siłowni, po jazdę na rowerze, bieganie, spacery, kajaki - odkrywanie nowych miejsc na sportowo.

Marcin Marzec, kandydat na burmistrza Sandomierza w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

Podczas ogłaszania startu w wyborach roku 2024 Marcin Marzec mówił: - Mam odwagę działać, mam ochotę działać, mam za sobą ogromne wsparcie ludzi. Czuję to wsparcie. Bardzo wiele mimo tych trudnych czasów udało się zrobić. Wiem, że jeszcze bardzo dużo jest do zrobienia i bardzo dużo mogę zrobić.

Marcin Marzec - program dla miasta i gminy Sandomierz

Jednym z kluczowych punktów programu Marca Marca jest kontynuacja rozwoju infrastruktury miasta. Podkreśla on konieczność rewitalizacji Parku Piszczele, którego stan wymaga poprawy. Planuje także wybudowanie amfiteatru, który miałby stać się miejscem spotkań i kulturalnych wydarzeń dla mieszkańców. Kolejnym ważnym punktem jest przekształcenie budynku po byłym hotelu przy ulicy Browarnej w nowoczesne centrum kultury. Burmistrz Marzec widzi w tym projekcie szansę na rozwój życia kulturalnego miasta oraz promocję lokalnych artystów i twórców.

Dla Marcina Marca ważny jest też ekonomiczny aspekt rozwoju. Pragnie stworzyć dogodne warunki dla inwestorów na obszarze Gęsiej Wólki, co ma przyczynić się do wzrostu gospodarczego miasta oraz tworzenia nowych miejsc pracy. W tym kontekście, planuje także rozwijać współpracę z sąsiednimi gminami, aby wykorzystać potencjał powstającej drogi ekspresowej S74.

Marcin Marzec stawia sobie ambitne cele na kolejną kadencję. Jego plany obejmują szeroki zakres działań, począwszy od rewitalizacji przestrzeni publicznych, poprzez rozwój kulturalny, aż po inwestycje wspierające rozwój gospodarczy i poprawę warunków życia mieszkańców.

Oto najważniejsze punkty programu Marcina Marca dla Sandomierza na najbliższe lata:

  • 1.Rewitalizacja Parku Piszczele i zabezpieczenie tego terenu przed ulewnymi deszczami, które go systematycznie niszczą. W planach jest między innymi budowa amfiteatru.
  • 2.Powstanie nowoczesnego centrum kultury a budynku po hotelu przy ulicy Browarnej.
  • 3.Stworzenie warunków pod inwestycje na tak zwanej Gęsiej Wólce.
  • 4.Rozwój współpracy z sąsiednimi gminami w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Stworzenie wspólnej oferty inwestycyjnej w kontekście powstającej drogi ekspresowej S74.

Zobacz w galerii zdjęcia z życia burmistrza Sandomierza Marcina Marca - prywatnego i służbowego

Oto wszyscy kandydaci na burmistrza Sandomierza w wyborach roku 2024

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie