ZAPIS RELACJI LIVE. Fortuna 1 Liga. Korona Kielce pokonała GKS 1962 Jastrzębie

Damian Wiśniewski
Fortuna 1 Liga, 05. 09. 2020. Korona Kielce kontra GKS 1962 Jastrzębie na żywo. Gdzie oglądać transmisję w tv i internecie? Sprawdź i śledź z nami relację LIVE! Początek meczu o godzinie 12:40.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie 3:2 (2:1)
Bramki:
Jacek Kiełb 5, Paweł Łysiak 21, Emle Thiakane 89 - Daniel Rumin 27, Marek Mróz 82.
Żółte kartki: Jacek Podgórski 68, Mateusz Sowiński 90+2 - Łukasz Zejdeler 55.
Korona Kielce: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Szarek, Grzelak (74. Kordas) - Podgórski (68. Sowiński), Kaczmarski (68. Długosz), Łysiak, Cetnarski (72. Basiuk) - Kiełb (72. Firlej), Thiakane.
GKS 1962 Jastrzębie: Pawełek – Słodowy, Bondarenko, Szcześniak, Kulawiak – Skórecki (87. Laski), Feruga, Zejdler (66. Jadach), Mróz, Ali – Rumin (66. Szczepan).
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
Widzów: 3277.

14:36
To koniec relacji live, wkrótce na naszym portalu relacja, zdjęcia i wypowiedzi z meczu!

90+4'
Koniec! Korona wygrywa, co za mecz!

90+3'
Żółta kartka dla Mateusz Sowińskiego i....

90+2'
Niecelna próba, strzelał Ali

90'
Wrzutka w pole karne Korony z rzutu wolnego, ale kielczanie spokojnie wybili piłkę

89'
GOOOOL! Emile Thiakane, Korona znów prowadzi!

88'
Rzut karny dla Korony! Faulowany był Firlej.

87'
Zmiana u gości. Wojciech Laski za Patryka Skóreckiego.

86'
Ależ blisko gola dla kielczan! Thiakane otrzymał piłkę w polu karnym, uderzył, a po rykoszecie piłka nieznacznie minęła bramkę!

84'
Korona próbuje odpowiedzieć, ale goście mądrze się bronią.

82'
GOOOL! Kompletnie niepilnowany po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marek Mróz umieścił piłkę w bramce. Remis.

80'
Groźny strzał Daniela Szczepana w krótki róg, ale tam dobrze interweniował Kozioł.

77'
To powinien być gol dla Korony! W sytuacji sam na sam z bramkarzem Paweł Łysiak trafił prosto w rywala!

76'
Mogło być groźnie pod bramką Korony. Prawą stroną zaatakował Daniel Szczepan, zagrał przed pole karne, ale tam obrońcy kieleccy zablokowali rywala.

75'
Groźnie pod bramką Korony! Marek Kozioł broni sytuację sam na sam, ale sędzia wcześniej i tak dopatrzył się spalonego u piłkarza Jastrzębia.

74'
Kontuzja nie pozwala na grę Grzelakowi. W jego miejsce wchodzi Kornel Kordas.

72'
Korona wykorzystuje ją na dwie kolejne zmiany. Piotr Basiuk za Mateusza Cetnarskiego i Maciej Firlej za Jacka Kiełba

72'
Rafał Grzelak potrzebuje pomocy medycznej, mamy przerwę w grze.

70'
3277 widzów ogląda na żywo to spotkanie.

68'
Dwie zmiany też w Koronie. Schodzą Iwo Kaczmarski i Jacek Podgórski w ich miejsce wchodzą Wiktor Długosz i Mateusz Sowiński. W międzyczasie Podgórski zobaczył żółtą kartke.

66'
Dwie zmiany u gości. Schodzą Daniel Rumin i Łukasz Zejdler, a w ich miejscach wchodzą Daniel Szczepan i Kamil Jadach.

64'
Thiakane próbował oddać strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale uprzedził go bramkarz gości.

61'
Cetnarski dośrodkował z rzutu wolnego, ale Mariusz Pawełek wypiąstkował piłkę spod własnej bramki.

59'
Żółta kartka dla Łukasza Zejdlera z ekipy Jastrzębia.

56'
Małe spięcie z udiziałem piłkarzy obu drużyn w środkowej strefie boiska.

54'
Thiakane zaatakował lewą stroną boiska, ale został zablokowany.

52'
Feruga zagrał w pole karne do Rumina i mogło być 2:2. Świetnie jego strzał obronił Kozioł

50'
Cetnarski starał się oddać groźny strzał z okolic 25-30 metrów, ale zupełnie mu to nie wyszło.

48'
Strzał Mroza na bramkę Korony, złapał jednak piłkę Marek Kozioł.

46'
Zaczynamy drugą połowę.

13:40

Dobra kielczan w pierwszej połowie. Przed tym spotkaniem trener Maciej Bartoszek wspominał, że chciałby, aby jego piłkarze dłużej potrafili grać tak, jak pod koniec meczu z Chrobrym w Głogowie. I dzisiaj idzie im to co najmniej bardzo dobrze - ich prowadzenie mogłoby być wyższe.

Na więcej czekamy w drugiej połowie! Ta już za chwilę.

45'
Koniec pierwszej połowy

37'
Kiełb blisko drugiego gola! Po dośrodkowaniu Podgórskiego z prawej strony będąc kompletnie niepilnowanym nieczysto jednak trafił w piłkę i ta minęła bramkę.

35'
Rumin ponownie próbował zagrozić bramce Korony, ale został zablokowany w polu karnym.

33'
Kielczanie mają wyraźną przewagę w tym meczu. Dłużej są przy piłce, sprawniej ją operują. Przed chwilą znów zbliżyli się pod pole karne, ale futbolówka wyszła na aut bramkowy.

30'
Thiakane przymierzył głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłka jednak przeleciała obok bramki Jastrzębia.

28'
Mróz oddał strzał z dystansu, odbił jednak piłkę Marek Kozioł

27'
GOOOOOL! Daniel Rumin, bramka kontaktowa. Zawodnik GKS wykorzystał małe zamieszanie pod bramką Korony i wpakował piłkę do bramki.

24'
Nieco spokojniejszy fragment meczu, gra toczy się w środkowej strefie boiska.

21'
GOOOOL! Paweł Łysiak, 2:0! Podgórski świetnie poprowadził piłkę przez kilkadziesiąt metrów, wyłożył ją do Łysiaka, a ten ładnym strzałem pokonał bramkarza.

15'
Groźnie pod bramką Korony, ale Rumin oddał niecelny strzał z ostrego kąta.

10'
Kolejna niezła próba w wykonaniu kielczan, ale na pozycji spalonej był Jacek Kiełb

7'
Dobra interwencja Kozioła po prostopadłym podaniu w pole karne kielczan.

4'
Mogło być 2:0, ale Szymusik nie wykorzystał dobrego podania od Kiełba w polu karnym gości.

2'
GOOOOL! Świetny początek Korony, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Jacka Podgórskiego skutecznym strzałem głową popisał się Jacek Kiełb!

1'
Zaczynamy spotkanie!

12:24
Znamy już składy obu drużyn, mogą je państwo przeczytać powyżej. Trener Bartoszek, tak jak zapowiedział, dokonał kilku zmian w porównaniu z poprzednim meczem.

12:20
Witamy w relacji LIVE z meczu Korona - GKS
***

Korona Kielce i GKS Jastrzębie podejmą drugą w tym sezonie pierwszej ligi próbę tego, by wygrać spotkanie. W pierwszej kolejce pierwsza z tych ekip zremisowała na wyjeździe z Chrobrym Głogów, druga przegrała na własnym boisku z Arką Gdynia aż 0:4
Nieznacznym faworytem tego pojedynku wydaje się być Korona, ale jak faktycznie będzie i kto wygra? Koroniarze podkreślają, że chcą wygrać, ale szanują rywala.

- To jest liga, w której niejednokrotnie zespół po wysokiej porażce w kolejnym meczu wygląda zupełnie inaczej. Powiedzmy sobie szczerze, nam też mecz też nie wyszedł i chcemy zagrać zupełnie inaczej. Jak ktoś oglądał ten mecz Jastrzębia z Arką, to mógł zobaczyć, że w pierwszych minutach GKS nie wyglądał źle. Stracił bramki po swoich błędach. To na pewno nie będzie łatwe spotkanie. Nie patrzmy na wyniki, bo każdy mecz będzie innym widowiskiem - powiedział trener Maciej Bartoszek przed meczem.

Nie wyklucza on także zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu ze starciem z Chrobrym.

- Zmiany mogą się pojawić. Na sucho ocena samych piłkarzy po ostatnim meczu może być trochę krzywdząca, ponieważ niektórzy byli nie widoczni, ale wynikało to trochę z naszej organizacji gry. Z tego, jak funkcjonowaliśmy jako cały zespół i to był problem. Teraz jednak przed nami inny mecz, na poszczególnych pozycjach mamy zmienników, każdy chce grać i w tak trudnym sezonie taka rotacja musi występować i myślę, że w najbliższym spotkaniu do tego na kilku pozycjach dojdzie - powiedział również.

Korona Kielce - GKS 1926 Jastrzębie NA ŻYWO. Transmisja tv i online.

Mecz Korona - GKS odbędzie się w sobotę piątego września. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport, online będzie można go oglądać za pośrednictwem platformy IPLA.TV.