ZAPIS RELACJI LIVE. Fortuna 1 liga. Pierwsza wyjazdowa wygrana Korony Kielce. GKS Tychy pokonany

Damian Wiśniewski
Sobota, 3 października 2020. Mecz GKS Tychy - Korona Kielce w Fortuna 1 Lidze. Sprawdź, gdzie oglądać transmisję w tv i internecie. Live stream. Początek o 12:40, relacja live od 12:30.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

GKS Tychy - Korona Kielce 0:1 (0:1)
Bramki:
Emile Thiakane 8.
Żółte kartki: Themistoklis Tzimopoulos 61.
Czerwona kartki: Łukasz Sołowiej 66.
GKS: Jałocha - Szeliga (71. Połap), Nedić, Sołowiej, Wołkowicz - Biel (69. Kacper Piątek), Paprzycki (46. Jakub Piątek), Grzeszczyk, Biegański (69. Szymura), Steblecki (46. Lewicki) - Moneta
Korona: Kozioł - Podgórski, Szarek, Tzimopoulos, Szywacz (86. Kordas) - Kiełb, Kaczmarski (71. Grzelak), Petrović (67. Długosz), Gąsior - Łysiak (86. Firlej), Thiakane.

Czerwone kartki: 1 - 0.

90+6'
Koniec! Korona wygrywa z GKS Tychy 1:0!

90+4'
Moneta próbował oddać strzał przewrotką, ale faulował przy tym Długosza.

90+3'
Thiakane wychodził na czystą pozycję, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

90+2'
Żółta kartka dla Tomasza Horwata, asystenta trenera gospodarzy.

90+2'
Piłka odbiła się od ręki Długosza w polu karnym Korony. Gwizdek arbitra milczy, kielczanie mają sporo szczęścia.

90+1'
Podgórski już wraca do gry. O sześć minut przedłużył sędzia drugą połowę.

90'
Urazu doznał Podgórski.

88'
Korona na razie trzyma rywali daleko od własnej szesnastki.

86'
Dwie zmiany w Koronie. Kordas wchodzi za Szywacza, a Firlej za Łysiaka.

85'
Wracamy do gry.

84'
Podgórski przypadkowo wpadł w Długoza i ten potrzebuje pomocy lekarskiej.

83'
Kacper Piątek próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany.

81'
Nedić oddał niezły strzał na bramkę Korony, piłka ją jednak nieznacznie minęła.

79'
Thiakane miał świetną okazję do podwyższenia wyniku! Po dośrodkowaniu Podgórskiego z prawej strony boiska oddał jednak niecelny strzał głową będąc zupełnie niepilnowanym.

77'
Połap ładnie pociągnął prawą stroną boiska. Akcje zakończyło jednak niedokładne dośrodkowanie Kacpra Piątka.

75'
Niedokładne zagranie z głębi pola w kierunku Szeligi, uprzedził go Tzimopoulos.

73'
Niezła wrzutka Kacpra Piątka w pole karne Korony, ale tam kielczanie poradzili sobie z zagrożeniem.

72'
I kolejna zmiana u gospodarzy. Połap wchodzi za Szeligę.

71'
Zmiana też w Koronie, Rafał Grzelak wchodzi za Iwo Kaczmarskiego.

69'
Dwie zmiany u gospodarzy, Jan Biegański schodzi Kamil Szymura. Kacper Piątek zmienia natomiast Bartosza Biela.
Kamil Szymura za

68'
Łysiak oddał strzał z rzutu wolnego, ale nie trafił w światło bramki.

67'
Zmiana w Koronie, Wiktor Długosz zmienia Zvonimira Petrovicia.

66'
Czerwona kartka dla Sołowieja! Obrońca GKS faulował wychodzącego na czystą pozycję Thiakane i został za to wyrzucony z boiska! Rzut wolny dla Korony.

65'
Szarek oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

64'
Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Korony, złapał piłkę Jałocha.

62'
Blisko gola dla GKS! Lewicki ładnie nawinął sobie obrońcę Korony w jej polu karnym, oddał płaski strzał, a piłka nieznacznie mięła prawy słupek bramki Kozioła.

61'
I obrońca Korony ukarany żółtą kartką.

60'
Grzeszczyk zaatakował lewą stroną boiska, ale został tam faulowany przez Tzimopoulosa.

58'
Wołkowicz zaatakował lewą stroną boiska, ale tam zablokował go Petrović.

56'
Podgórski zaatakował prawą stroną boiska, ale ostatecznie został zablokowany.

54'
Moneta nieco ucierpiał, mamy przerwę grze

52'
Sołowiej faulował Thiakane.

50'
Niecelny strzał Kiełba.

48'
Biel dośrodkował w pole karne Korony, ale tam spokojnie interweniował Kozioł.

46'
Dwie zmiany u gospodarzy. Wchodzą Jakub Piątek i Lewicki, schodzą Paprzycki i Steblecki

46'

Faule: 6 - 10

45+6'
Koniec pierwszej połowy meczu, Korona prowadzi 1:0.

45+6'
Podgórski ładnie minął rywala na prawej stronie boiska, ale ostatecznie został zablokowany.

45+5'
Niedokładne zagranie z głębi pola Biegańskiego pod szesnastkę Korony, ale za mocne. Piłkę złapał Kozioł.

45+4'
Thiakane oddał strzał z dystansu, ale był on leciutki i Jałocha spokojnie złapał piłkę.

45+3'
Niedokładne dośrodkowanie Łysiaka z lewej strony boiska, piłka wyszła na aut z drugiej strony boiska.

45+2'
Nieudana kontra Korony i wracamy w jej pole karne. Tam upadł Biel, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

45+2'
Moneta oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale został zablokowany został przez obrońców Korony.

45+1'
Sześć minut doliczył sędzia do pierwszej połowy.

45'
I znowu mogła paść bramka na 2:0 dla Korony! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Thiakane, a Biel wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

44'
Aj, było blisko gola dla Korony! Jacek Kiełb oddał groźny strzał, ale Konrad Jałocha wyciągnął się jak struna i odbił piłkę!

43'
Łysiak dośrodkował z rzutu rożnego, ale gospodarze wybili piłkę.

42'
Thiakane minął rywala, wpadł z piłką w pole karne i chciał zagrać do środka, ale został zablokowany.

40'
Thiakane faulował Sołowieja pod polem karnym GKS.

39'

38'
Po dośrodkowaniu Kiełba w pole karne zderzyli się Petrović i Jałocha. Obaj panowie potrzebują pomocy medycznej, kolejna przerwa w spotkaniu.

37'
Nedić faulował Łysiaka na połowie GKS.

36'
Gąsior oddał niecelny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

35'
Kiełb dośrodkował z lewej strony boiska, a Nedić wybił piłkę z własnej szesnastki.

34'
Szywacz zaatakował lewą stroną boiska, ale został zablokowany przez rywali.

32'
Steblecki faulowany w środkowej strefie boiska.

30'
Długie zagranie pod pole karne GKS w kierunku Petrovicia, ale ten nie zdołał dobiec do piłki i złapał ją bramkarz.

29'
Rozkręcają się gospodarze. Teraz w pole karne Korony wpadł Grzeszczyk, oddał strzał, ale zablokował go Szywacz.

28'
Niedokładne zagranie Nedicia pod szesnastkę Korony do Szeligi. Piłka wyszła za boisko.

26'
Thiakane był faulowany w środkowej strefie boiska.

25'

22'
Kibice gosodarzy rozrzucili konfetti za bramką Kozioła, mamy przerwę w meczu.

20'
Thiakane niedokładnie dośrodkował piłkę.

18'
Było groźnie po strzale Biela, ale ten nie trafił czysto w piłkę.

17'
Szeliga dostał piłkę z głębi pola, ale źle ją przyjął i stracił

15'
Błąd Kiełba, który na własnej połowie zagrał wszerz boiska i stracił piłkę. Dobrze jednak zaasekurowali go koledzy.

13'
Faul na Thiakane.

11'
Gospodarze dłużej są przy piłce, ale kielczanie trzymają ich w bezpiecznej odległości od własnej szesnastki.

9'
Po dośrodkowaniu Podgóskiego z prawej strony boiska Nedić tak wybijał piłkę, że ta odbiła się od głowy Thiakane i wpadła do bramki!

8'
GOOOL! Emile Thiakane daje Koronie prowadzenie!

7'
Długie podanie z głębi pola w kierunku Monety, ale tego uprzedził Kozioł.

5'
Paprzycki faulował Gąsiora

3'
Thiakane zagrał w pole karne, gospodarze wybili piłkę

1’
Zaczynamy mecz!

***

Korona Kielce w sześciu rozegranych przez siebie meczach sezonu 2020/2021 zanotowała tylko jedno zwycięstwo. W drugiej kolejce pokonała GKS Jastrzębie 3:2, a poza tym zanotowała dwie przegrane i trzy remisy.

Najbardziej dotkliwa porażka przyszła w ostatniej kolejce, w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Gospodarze przed własną publicznością ulegli rywalom 0:3.

- Na tym etapie budowy drużyny błędy będą się zdarzały, zresztą nie ma drużyny, która ich nie popełnia. Kwestią jest to, żeby je wyeliminować, bo nie punktujemy tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Jeśli teraz będą jakieś nerwowe ruchy to nic dobrego z tego nie wyniknie. Proszę o wsparcie i cierpliwość, bo ta drużyna się buduje i potrzebuje czasu - powiedział przed meczem z GKS Tychy trener żółto-czerwonych, Maciej Bartoszek.

GKS Tychy w sześciu spotkaniach zdobył natomiast 11 punktów, czyli o pięć więcej od 13. w tabeli Korony. Sam zajmuje lokatę szóstą, dającą po sezonie prawo gry w barażach o PKO BP Ekstraklasę. W ostatniej kolejce pokonał 2:0 Arkę Gdynia, która podobnie jak Korona, jest spadkowiczem.

GKS Tychy - Korona Kielce NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz GKS - Korona w Fortuna 1 Lidze odbędzie się w sobotę 3 października. Transmisję z niego przeprowadzą stacja Polsat Sport, online można go śledzić za pomocą platformy IPLA.TV.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani