Zobacz mszę świętą z najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu. Niedziela, 22 marca [ZAPIS TRANSMISJI LIVE]

Dorota Kułaga

Wideo

Zobacz galerię (35 zdjęć)
Zapraszamy na zapis transmisji mszy świętej z sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Wystarczy kliknąć w zdjęcie powyżej.

Mszę świętą odprawił i homilie wygłosił ojciec Tomasz Gali. - Wystarczyło kilka dni, żeby cały świat znalazł się na kolanach. I chociaż dużo w nas teraz niepewności, to zrozumiałe, że mamy wiele obaw, to jednak sytuacja, którą przeżywamy jest dla nas szansą. Ona prowokuje nas do tego, żebyśmy nauczyli się patrzeć w nowy sposób. Inaczej niż do tej pory - mówił w czasie homilii ojciec Tomasz Gali. -Jakie powinno być nasze spojrzenie na świat? - Potrzebna jest obecność Boga w naszym życiu. Tylko On może nam pomóc patrzeć w nowy sposób - widzieć lepiej, widzieć więcej - podkreślił.

- Chciałbym serdecznie podziękować za to, że suma była transmitowana z najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie od wieków przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. To najstarsze polskie sanktuarium. To tutaj przez wieki koncentrowało się życie religijne, życie narodowe naszej ojczyzny, naszych rodaków. I dlatego cieszymy się, że w tej wyjątkowej, trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy, łączyliśmy się duchowo i dzięki tej transmisji wiele osób mogło skorzystać z niedzielnej Eucharystii - mówił ojciec Dariusz Malajka, rektor Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu i rzecznik prasowy sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Dodaj ogłoszenie