Zobacz weekendowe wyniki III ligi piłkarskiej

Wisła Sandomierz przegrała u siebie z Avią Świdnik 0:2.
Wisła Sandomierz przegrała u siebie z Avią Świdnik 0:2. Fot. Piotr Chorab
Zobacz weekendowe wyniki świętokrzyskich trzecioligowców.

Wiślanie Jaśkowice - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 2:2 (2:1)

Wisła Sandomierz - Avia Świdnik 0:2 (0:1)
Bramki: Wojciech Białek 10, Damian Szpak 90.
Wisła: Wierzgacz 4 - Ziółek 4, Wilk 4, Beszczyński 4, Bażant 4 - Piątkowski 4, Sudy 2 (46. Mokrzycki 3), Górski 3 Ż (65. Ferens 1), Łata 2 (46. Juda 3) - Piechniak 3, Poński 2 (46. Róg 1).

- Szybko stracona bramka ustawiła mecz. Plan, który mieliśmy przygotowany przed spotkaniem "wziął w łeb". Trzeba było się odkryć i gonić wynik - mówił Grzegorz Wesołowski, trener Wisły.
Dobre sytuacje w pierwszej połowie mieli Kacper Piechniak i Piotr Poński. Kilka razy zakotłowało się na polu karnym Avii po rzutach rożnych wykonywanych przez Jarosława Piątkowskiego, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. W drugiej połowie ładnie głową uderzył Kacper Górski, ale bramkarz gości obronił w sobie tylko znany osób. - Mieliśmy okazje, ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości, Avia nas wypunktowała - dodał trener Grzegorz Wesołowski.
W końcówce spotkania Wisła postawiła wszystko na jedną kartę. Przeszła na grę trzema obrońcami i goście to wykorzystali, strzelając drugiego gola i ustalając wynik spotkania.

Spartakus Aureus Daleszyce – Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
Bramka: Paweł Hass 58.
Spartakus Aureus: Pietras 6 - Zawadzki 6 (68. D. Wołowiec 2), Gębura 6, Cedro 5, Krzeszowski 6 - Skrzypek 6, Jeziorski 6 (75. Wychowaniec nie klas.), Ostrowski 6 (55. W. Wołowiec 3 Ż), Paprocki 5 (55. Blicharski 3) - Sot 5, Janiec 4 (62. Maciejski 3).
Resovia: Pietryka - Kantor, Makowski, Pawlak, Cach - Ogrodnik, Kwiek, Frankiewicz, Domoń - B. Buczek, Twardowski.
Widzów: 350.

W 38 minucie gospodarze mieli rzut karny. Strzał Mateusza Jańca obronił Marcin Pietryka, podobnie jak i dobitkę tego zawodnika. A mógł to być kluczowy moment tego spotkania...
-To trochę zdeprymowało moich zawodników. Przed przerwą mieliśmy jeszcze okazje, może nie tak czytelne jak karny, ale żadnej nie wykorzystaliśmy - mówił Andrzej Więcek, trener Spartakusa Aureus.
Początek drugiej połowy to przewaga Resovii. - Po 10 minutach otrząsnęliśmy się. Niestety, niefortunny błąd w destrukcji w 58 minucie, Paweł Hass obrócił się i technicznym strzałem nad bramkarzem zdobył bramkę - dodał trener Andrzej Więcek.
-Później szły falowe ataki na bramkę Resovii, dokonałem zmian, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Taka jest piłka, graliśmy dobrze, ale za wrażenie artystyczne nikt punktów nie przyznaje - powiedział Andrzej Więcek.
Szkoda tych punktów, bo Spartakus Aureus zagrał bardzo dobry mecz i nie ustępował mocnej Resovii. Dla ekipy z Daleszyc to pierwsza porażka w rundzie wiosennej i zarazem pierwsza stracona bramka. Do tej pory miała na koncie trzy remisy 0:0 i jedno zwycięstwo 1:0.

"Jestem zszokowany i zaskoczony", "To świetny trener", "Dzięki niemu możemy sprowadzić kogoś dobrego". Kibice Arsenalu o decyzji Wengera