Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szynka z Łopuszna z sukcesem w Niemczech!

(abi)
Szynka z Łopuszna z sukcesem w Niemczech!Aneta Wojtyś, dyrektor do spraw handlowych firmy WiR prezentuje królewską szynkę.
Szynka z Łopuszna z sukcesem w Niemczech!Aneta Wojtyś, dyrektor do spraw handlowych firmy WiR prezentuje królewską szynkę. Starostwo Powiatowe
Szynka królewska z nogą firmy WiR z Łopuszna zajęła drugie miejsce w kategorii mięsa i ryby na XVIII Międzynarodowych Targach Rolnych w niemieckim Plauen.

Międzynarodowe Targi Rolne w Plauen to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Na powiatowym stoisku, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, można było kupić wyroby wędliniarskie firmy „WiR” z Łopuszna, miody Ryszarda Szymczuchy, majonez i musztardę Społem Kielce, soki „Smaki Ogrodu” Edyty Kot z Bielin, kwiaty bibułkowe Teresy Klimczak oraz rękodzieło Koła Gospodyń Wiejskich „Chełmowianki”.

- Tak jak w latach poprzednich, produkty serwowane na naszym stoisku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Świetnie sprzedawały się wyroby wędliniarskie oraz miody spadziowe – mówi wicestarosta Zenon Janus.- Nagrodzony produkt firmy WiR został doceniony nie tylko za walory smakowe i niezwykłą kruchość i soczystość, ale i za tradycyjną technologię przygotowania.

- Nie ma tu żadnych fosforanów, mięso jest wcześniej marnowane i poddawane procesowi wędzenia w tradycyjnych komorach opalanych drewnem bukowo-olchowym. Przez tydzień leżakuje – tłumaczy Aneta Wojtyś, dyrektor do spraw handlowych firmy WiR.

Warto podkreślić, że polskie produkty niejednokrotnie były doceniane przez jury: figurki z mchu Ireny Dygas zajęły drugie miejsce w 2012 roku, specjalne wyróżnienie zdobył tort mięsnego w kształcie fortepianu przygotowanego z okazji Roku Chopinowskiego prze firmę WiR w 2010 roku. Za dwa lata powiat kielecki podczas jubileuszowych XX Targów  Rolnych w Plauen będzie pełnił rolę gospodarza. W otwarciu tegorocznych targów uczestniczyli wicestarosta Zenon Janus i członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Michał Godowski.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia