Tak się buduje markę „Świętokrzyskie”! W Kielcach chwalono Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda

Wideo

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego była przykładem modelowej współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej z regionami w działaniach promocyjnych i marketingowych. Jak przebiega ta współpraca w Świętokrzyskiem przedstawiono w czwartek, 3 października, na spotkaniu w Kielcach.

Na spotkaniu obecni byli: Anna Krupka – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Robert Andrzejczyk – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Marcin Piętak – prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Gospodarzem wydarzenia była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.

- Możemy dzisiaj podsumować dobrą współpracę Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, czyli współdziałania administracji rządowej z administracją samorządową w promocji turystycznej. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego w 2019 roku realizuje dwa projekty dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Są to „Silna marka terytorialna” - czyli warsztaty, wizyty studyjne, wizerunkowe, badania wizerunkowe oraz konferencja międzynarodowa. Te działania mają wyłonić silne marki województwa świętokrzyskiego. Drugi projekt to „Poprawa dostępności informacji turystycznej w województwie świętokrzyskim dla osób niepełnosprawnych”, czyli specjalne aplikacje dla osób słabo widzących, niedosłyszących i specjalne strony internetowe im dedykowane oraz szkolenie 40 osób, pracujących w punktach i ośrodkach informacji turystycznej, aby przekazywały wiedzę osobom niepełnosprawnym. Na te dwa projekty Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło 270 tysięcy złotych. Jest jeszcze program kluczowy – czyli Polskie Marki Turystyczne. W rozstrzygnięciu pierwszej edycji Ziemia Świętego Krzyża odniosła sukces, została marką kandydacką. Teraz będzie mogła ona liczyć na pomoc marketingową, doradztwo, aby swoją markę wzmacniać i skutecznie promować także za granicą – mówiła Anna Krupka – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

- Polska Organizacja Turystyczna cieszy się, że ma takiego partnera, jak Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, która zawsze się wyróżniała na tle Polski przede wszystkim profesjonalizmem w budowaniu marki swojego województwa. Jesteśmy przekonani, że pod nowym kierownictwem Pana prezesa Piętaka będzie tam też nowa energia. Muszę podkreślić, że województwo świętokrzyskie i Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego bardzo się wyróżnia na tle kraju. Przykładem może być choćby ostatnia wizyta touroperatorów z Ukrainy, organizowana wspólnie przez zagraniczny ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie i Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. To jest przykład doskonałej współpracy, tym bardziej, że rynek ukraiński jest bardzo ważny dla turystyki – powiedział w Kielcach Robert Andrzejczyk – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Współpraca Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego z Ministerstwem Sportu i Turystyki zaowocowała w tym roku kwotą 270 tysięcy złotych przeznaczonych na realizację projektów. Jest to jedna z najwyższych kwot, jakie Regionalna Organizacja Turystyczna uzyskała. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ pozwoliło to na realizację ważnych celów dla turystyki województwa świętokrzyskiego, jak na przykład program Silna Marka Terytorialna, gdzie odbyliśmy już wiele spotkań z branżą turystyczną, oraz „Poprawa dostępności do informacji turystycznej w województwie świętokrzyskim dla osób niepełnosprawnych. To działania niezwykle cenne dla naszej turystyki – mówił Marcin Piętak – prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Największy aquapark w regionie już na finiszu


Czy mógłbyś zostać handlowcem? Test

Ruszyła budowa wielkiej tężni solankowej w Busku


Najbardziej absurdalne i najśmieszniejsze podatki


Ile zarabiają Polacy? Sprawdź, czy wiesz!


Materiał oryginalny: Tak się buduje markę „Świętokrzyskie”! W Kielcach chwalono Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kielczanin
4 października, 11:11, k2:

Koalicja Obywatelska = wiecej homoparad, wiecej imigrantow, wieksza dziura budzetowa

nie strasz, nie strasz bo się zesrash!

k
k2

Koalicja Obywatelska = wiecej homoparad, wiecej imigrantow, wieksza dziura budzetowa

k
kielczanin

PiS nie tak dawno wziął się za ROT i tylko dlatego jeszcze nie spieprzył tej organizacji, Tylko patrzeć jak i ROT zdegradują i rozpirzą kadrę tej organizacji. A co do konferencji to propaganda przedwyborcza z Krupką w tle(swoją drogą co ona ma z tym wspólnego?). Kłamać to PiS potrafi jak nikt.

G
Gość

do niedawna szefem ROT był pan Kowalczyk i to podsumowanie dotyczy chyba tego okresu, bo nowy Piętak to na razie się uczy i nie ma co podsumowywać. Póki co to czysta propaganda PiSowska!

G
Gość

PiS kilka lat temu zlikwidowal najpopularniejszą markę ROT Sabat czarownic na Kadzielni

G
Gość

Propagandy PIS ciąg dalszy.. gdyby nie środki unijne mało co kto by tu wogóle bywał jako turysta. Przez politykę PIS jest duże prawdopodobieństwo utratny i okrojenia funduszy unijnych

P
Prymitywny

Znowu ta kobieta spadochroniarz...

G
Gość

Znowu ona

Dodaj ogłoszenie