MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnowskie Azoty kupią Siarkopol Grzybów?

marzena
Tarnowskie Azoty kupią Siarkopol Grzybów?
Tarnowskie Azoty kupią Siarkopol Grzybów?
Już tylko z jedną firmą rozmawia o prywatyzacji grzybowskiego Siarkopolu Ministerstwo Skarbu Państwa. Są nią Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach należące do wielkiego koncernu Grupa Azoty. Kiedy zakończy się transakcja, jeszcze nie wiadomo.

W Ministerstwie Skarbu Państwa trwają negocjacje w sprawie ceny zakupu akcji Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarkopol w Grzybie koło Staszowa – jednego z największych na świecie producentów siarki. Resort rozmawia już tylko z jedną firmą – potencjalnym nabywcą pakietu własnościowego spółki - Zakładami Azotowymi w Tarnowie-Mościcach, spółką zajmujące się produkcją, usługami i handlem w zakresie tworzyw konstrukcyjnych, surowców do ich wytwarzania oraz nawozów mineralnych.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach razem z firmami tej branży, między innymi z Puław, Polic, Kędzierzyna, wchodzą w skład Grupy Azoty – potentata na rynku chemicznym, który zgromadził spółki o różnych tradycjach i specjalizacjach, aby wykorzystać ich potencjał do realizacji wspólnej strategii. W ten sposób powstał największy w Polsce i jeden z największych w Europie koncern chemiczny.

- Na razie wiemy tylko tyle, że do kolejnego etapu rozmów zostały wytypowane Zakłady Azotowe z Tarnowa – mówi Andrzej Czeczot, związkowiec z Solidarności w Siarkopolu. Oficjalnie potwierdza to Ministerstwo Skarbu Państwa. „Zgodnie z opublikowanym 13 stycznia 2012 roku zaproszeniem do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Siarkopol z siedzibą w Grzybowie, kryterium oceny ofert, złożonych w procesie prywatyzacji Siarkopolu jest cena oferowana za 1 akcję spółki. Przedmiotem negocjacji mogą być jeszcze ewentualnie inne zobowiązania pozacenowe, między innymi zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania związane z ochroną interesów pracowników oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań. Jedynym potencjalnym inwestorem, który uczestniczy obecnie w procesie negocjacji są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach. Aktualnie Ministerstwo Skarbu Państwa nie jest w stanie wskazać dokładnej daty zakończenia transakcji” – poinformowała Katarzyna Kozłowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia