W Ministerstwie Skarbu Państwa trwają negocjacje w sprawie ceny zakupu akcji Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarkopol w Grzybie koło Staszowa – jednego z największych na świecie producentów siarki. Resort rozmawia już tylko z jedną firmą – potencjalnym nabywcą pakietu własnościowego spółki - Zakładami Azotowymi w Tarnowie-Mościcach, spółką zajmujące się produkcją, usługami i handlem w zakresie tworzyw konstrukcyjnych, surowców do ich wytwarzania oraz nawozów mineralnych.
Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach razem z firmami tej branży, między innymi z Puław, Polic, Kędzierzyna, wchodzą w skład Grupy Azoty – potentata na rynku chemicznym, który zgromadził spółki o różnych tradycjach i specjalizacjach, aby wykorzystać ich potencjał do realizacji wspólnej strategii. W ten sposób powstał największy w Polsce i jeden z największych w Europie koncern chemiczny.
- Na razie wiemy tylko tyle, że do kolejnego etapu rozmów zostały wytypowane Zakłady Azotowe z Tarnowa – mówi Andrzej Czeczot, związkowiec z Solidarności w Siarkopolu. Oficjalnie potwierdza to Ministerstwo Skarbu Państwa. „Zgodnie z opublikowanym 13 stycznia 2012 roku zaproszeniem do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Siarkopol z siedzibą w Grzybowie, kryterium oceny ofert, złożonych w procesie prywatyzacji Siarkopolu jest cena oferowana za 1 akcję spółki. Przedmiotem negocjacji mogą być jeszcze ewentualnie inne zobowiązania pozacenowe, między innymi zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania związane z ochroną interesów pracowników oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań. Jedynym potencjalnym inwestorem, który uczestniczy obecnie w procesie negocjacji są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach. Aktualnie Ministerstwo Skarbu Państwa nie jest w stanie wskazać dokładnej daty zakończenia transakcji” – poinformowała Katarzyna Kozłowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?