MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te maszyny mają po... trzy kondygnacje

Jarosław PANEK, [email protected]
Trójkondygnacyjne maszyny na targach AUTOSTRADA robią wrażenie. fot. Dawid Łukasik
Trójkondygnacyjne maszyny na targach AUTOSTRADA robią wrażenie. fot. Dawid Łukasik
To już nie tylko koparki, walce i spychacze. To czasem trzykondygnacyjne fabryki na kołach. Zobacz, jak nieprawdopodobne są niektóre maszyny, pokazywane na targach AUTOSTRADA- POLSKA. (galeria kilkudziesięciu zdjęć z targów)

 

Choć wystawcy muszą się godzić na pewnie niewygody związane z budową dwóch hal targowych, nikt nie narzeka, bo branża drogowa w Polsce przeżywa rozkwit i w Kielcach po prostu nie można nie być na targach AUTOSTRADA. Dlatego są tu wszyscy.

Kilkanaście znanych firm z naszego regionu wystawia się na targach AUTOSTRADA POLSKA oraz MASZBUD. To głównie dostawcy kruszyw drogowych, kopalnie kamienia, ale też producenci elementów betonowych.

- Segment prefabrykatów drogowych jest dla nas niezwy-kle istotny i szybko się rozwija. Mamy w tej mierze wiele osią-gnięć, jeśli idzie o technologie. Jesteśmy też dostawcami na najważniejsze polskie inwestycje drogowe, między innymi na autostrady - mówi prezes kieleckiej firmy Fabet, która od kilku lat systematycznie pokazuje swój potencjał produkcyjny na targach AUTOSTRADA POLSKA.

Najskromniej prezentują się w tym roku IV Targi Technolo-gia i Infrastruktura Lotnisk, mimo że są jedyną tego typu wysta-wą w Polsce. Ale jej ranga z roku na roku rośnie, o czym świadczy choćby fakt, że na konferencje naukowe związane z lotnictwem przyjeżdżają do Kielc przedstawiciele takich firm, jak Airbus czy Boeing. A właśnie na Targach TIL można zobaczyć zawsze jakieś ciekawostki, no i oczywiście premiery.

To nawet zrozumiałe, skoro Kielce są jedynym ośrodkiem, gdzie branża infrastruktury lotniskowej może się pokazać. Ale ciekawostek nie brakuje rzecz jasna na najważniejszej wystawie tego tygodnia, czyli AUTOSTRADZIE. W tym roku prezentuje się na przykład droga tymczasowa, układana z czarnych segmentów. Można się taką drogą przespacerować. Wygląda niepozornie, a jednak ma swoje możliwości.

Miłośnicy wszelkiego rodzaju maszyn wielkogabarytowych oczywiście też znajdą coś dla siebie. Niektóre z nich, kosztujące setki tysięcy złoty, mają czasem po kilkadziesiąt metrów wysokości. Mają potężne moce, tak też wyglądają i są doskonałym tłem do… robienia sobie pamiątkowych zdjęć, co wielu zwiedzających zresztą czyni.

Mogą być korki

Przy takim nawale gości i wystawców, którzy będą próbowali przejechać ulicami Świętokrzyską i Łódzką, trzeba się spodziewać bardzo dużych korków, zwłaszcza po zmianie sygnalizacji na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Warszawskiej. Targi przewidziały największy parking na torze w Miedzianej Górze, skąd co kilkanaście minut, będzie dowoził gości bezpłatny autobus (zobacz mapę) . Uwaga, nie zmienia się organizacja ruchu przy ulicy Zakładowej. Nadal będzie dwukierunkowa

LISTA WYSTAWCÓW    

PROGRAM TARGÓW AUTOSTRADA POLSKA

 

 

Informacje dla zwiedzających:

Ceny biletów wstępu:

normalny: 15 zł

ulgowy: 7 zł (dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób - opiekun bezpłatnie)

Ceny biletów parkingowych:

samochody osobowe do godz. 12.00: 20 zł

samochody osobowe po godz. 12.00: 12 zł

autokary do godz. 12.00: 30 zł

autokary po godz. 12.00: 18 zł

Godziny otwarcia targów:

12 maja: 10.00-17.00

13 maja: 10.00-17.00

14 maja: 10.00-15.00

Dojazd do targów:

autobusem linii 100 z przystanku na ul. Czarnowskiej (obowiązują bilety komunikacji miejskiej)

- zobacz rozkład jazdy z ul. Czarnowskiej

- zobacz rozkład jazdy z ul. Zakładowej

samochodem - mapa

Szczegółowych informacji udzielają:

Biuro Obsługi Wystawców (w godzinach otwarcia targów), tel.:

41 365 12 66

41 365 12 67

41 365 12 68

41 365 13 01

Menedżer projektu, tel. 41 365 12 10

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia