Technologia przyszłości, biznes i innowacja na świecie. Co na ten temat uważają eksperci z III Kongresu 3W w Warszawie?

Materiał informacyjny Banku Gospodarstwa Krajowego
Jakie technologie będą rozwijać się w najbliższej przyszłości? Naukowcy, eksperci oraz przedstawiciele świata biznesu będą się nad tym zastanawiać podczas Kongresu 3W, organizowanego 27-28 listopada w Warszawie.

„Kongres 3W to przede wszystkim miejsce, gdzie technologia spotyka przyszłość, a innowatorzy z różnych dziedzin łączą siły. Naukowcy, myśliciele, ludzie, od których zależy przyszłość – to oni stają się głównymi bohaterami tegorocznej edycji Kongresu” – zapowiadają organizatorzy.

Prelegenci III Kongresu 3W w Warszawie

Wśród prelegentów znalazł się m. in. dr Michio Kaku, fizyk i futurolog, autor książki „Fizyka przyszłości”. Pierwszego dnia kongresu opowie o nowych możliwościach dla biznesu i społeczeństwa, które przynosi najnowsza technologia. Polski świat nauki reprezentuje prof. Andrzej Dragan, który przeprowadzi wykład pod tytułem: „Czy AI nas zje?”.

Poza tym wśród gości znaleźli się m. in. Joanna Jurga, projektantka synestetyczna i badaczka warunków życia w izolacji oraz prof. Łukasz Kaczmarek, ekspert od grafenu, którzy opowiedzą o sukcesach polskiego przemysłu kosmicznego.

Jak nowoczesne technologie zmienią świat?

Tegoroczny kongres poświęcony jest nowoczesnym technologiom. Z racji obecnych zmian dotyczących energetyki, niektóre z dyskusji poświęcone będą technologiom wodorowym. Ważnym aspektem konferencji będą również kwestie dotyczące zrównoważonego rozwoju, wody oraz gospodarki cyrkularnej.

„Fionn Ferreira, młody naukowiec i pionier w dziedzinie przeciwdziałania zanieczyszczeniu tworzywami sztucznymi podzieli się unikalnym podejściem do wyzwań związanych z plastikiem, zapewniając inspirujący przegląd drogi od koncepcji do praktycznych działań zmierzających ku zmianie naszego świata” – podają organizatorzy.

Poza panelami dyskusyjnymi przewidziano również spotkania w formule śniadań networkingowych, sesji „speed dating” czy warsztatów.

Organizatorem Kongresu 3W jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Opłata rejestracyjna wynosi 300 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Technologia przyszłości, biznes i innowacja na świecie. Co na ten temat uważają eksperci z III Kongresu 3W w Warszawie? - Strefa Biznesu

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia