Znana jest już nowa nazwa galerii handlowej, która ma powstać przy Al. IX Wieków Kielc. Brzmi ona: Galeria Korona Kielce. Nazwa została już przedstawiona Prezydentowi Miasta i uzyskała jego akceptację. Budowa Galerii ruszy wiosną 2010 roku. Znajdzie się w niej między innymi 140 lokali handlowo-usługowych, klub fitness i trzypoziomowy parking. Otwarcie planowane jest na ostatni kwartał 2011 roku
Galeria Korona Kielce powstanie w samym centrum mia-sta, w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej. Do wnę-trza budynku będzie można dostać się wejściami od ulicy War-szawskiej oraz od ulicy Polnej, przy czym od strony ulicy War-szawskiej znajdą się dwa wejścia, prowadzące bezpośrednio na dwa poziomy obiektu - dolny i górny parter.
Budowie Galerii towarzyszyć będą inwestycje w infrastruk-turę drogową, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, realizowane zgodnie z porozumieniem zawartym z władzami miasta. Ponadto zostanie zagospodarowany teren wzdłuż ulicy Warszawskiej od strony skrzyżowania z Al. IX Wieków Kielc, tworząc reprezentacyjny deptak prowadzący do obiektu.
Oferta szyta na miarę
Jak będzie wyglądać nowe centrum handlowe? Na trzech kondygnacjach Galerii Korona znajdziemy 140 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne o łącznej powierzchni 34 tysięcy metrów kwadratowych. Na parterze powstanie mię-dzy innymi supermarket. Stąd także będzie się można dostać do dwupoziomowego sklepu ze sprzętem RTV AGD na dolnym i górnym parterze. Na pierwszym piętrze przewidziano z kolei klub fitness.
Kawiarnie i restauracje zlokalizowane będą na wszystkich kondygnacjach galerii. Na najwyższej z nich znajdzie się ogródek gastronomiczny z rozległym widokiem na całe centrum handlowe. Szeroka oferta kulinarna, obejmująca zarówno dania podawane w barach szybkiej obsługi, jak i specjalności kuchni z różnych stron świata, zaspokoi najbardziej wymagające podniebienia.
Ostatnie trzy poziomy Galerii Korona przeznaczono na parking samochodowy, mieszczący ponad 1200 miejsc postojowych.
Architektura w nowym świetle
Budynek z pewnością zmieni oblicze centrum Kielc. Bryłą całego obiektu zostanie pokryta panelami perforowanymi, które zapewnią fasadzie wizualną przestrzenność i pozwolą na zróżnicowany odbiór elewacji budynku przy różnych warunkach oświetlenia naturalnego i sztucznego. Dzięki podświetlonej, dwuwarstwowej fasadzie po zmroku można będzie podziwiać efektowną, różnokolorową iluminację budynku. Projekt galerii zapewnia integrację miejskich przestrzeni publicznych z wnętrzem budynku.
Główne wejście do nowego centrum handlowego zostanie usytuowane przy ulicy Warszawskiej. Architektura dwupozio-mowego placu wejściowego, prowadzącego na dolny i górny parter obiektu, zapewni swobodny dostęp do centrum bezpośrednio z ulicy. Mieszkańców Kielc zachwyci z pewnością fon-tanna ze współczesną rzeźbą, nastrojowa kawiarnia z zewnętrznym tarasem, kamienne siedziska, architektura zieleni oraz wzór graficzny posadzek.
Miejski klimat ulicy handlowej
Dzięki dużej ilości górnego, dziennego światła i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych galeria zyska miejski cha-rakter, sprawiając wrażenie zadaszonej, wielopoziomowej ulicy handlowej. Poszczególne kondygnacje tworzące tarasy widokowe, ułatwią orientację w przestrzeni i zagwarantują doskonałą widoczność. Dobrą komunikację miedzy poszczególnymi po-ziomami centrum zapewnią trzy windy panoramiczne i dwa ciągi schodów ruchomych. Dominującymi elementami wnętrza będą dwie przeszklone bryły o charakterystycznej architekturze, wyznaczające przestrzeń placów wejściowych i wielofunkcyjnego Placu Centralnego.
Plac Centralny
Pomiędzy dwiema bliźniaczymi formami „wysp” znajdzie się tak zwany Plac Centralny. Subtelny charakter atrium zosta-nie osiągnięty dzięki naturalnemu światłu, wpadającemu przez znajdujący się bezpośrednio nad placem świetlik. Na tle wewnętrznej architektury Galerii wyraźnie rysuje się wieża o ażurowej konstrukcji. Umiejscowiona wewnątrz niej winda panoramiczna będzie doskonałą platformą widokową dla klientów.
Konstrukcja wieży pozwala także na instalacje systemów oświe-tlenia scenicznego, dzięki czemu Plac Centralny może również pełnić funkcje sceny dla wydarzeń artystycznych, takich jak koncerty, wystawy, pokazy mody czy przedstawienia multimedialne.
Galeria Korona w liczbach
A teraz trochę danych. Powierzchnia całkowita nowego centrum handlowego przy ulicy Warszawskiej wyniesie 93 ty-siące metrów kwadratowych. Zaplanowano tu 140 lokali han-dlowo – usługowych. Powierzchnia najmu wyniesie 34 101 metrów kwadratowych, z czego 2140 w metrów przewidziano dla supermarketu, 2848 metrów dla sklepu RTV /AGD, ponad 1600 metrów na kawiarnie i restauracje, około 1500 metrów na fitness club. A teraz zapraszamy do oglądania zdjęć.

Inwestycje w powiecie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?