MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ucz się za darmo

Aleksandra Kos
Edward Kurek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach: - Wiedza zdobyta na kursach z pewnością przyniesie korzyści nie tylko na lokalnym rynku pracy, ale również na krajowym.
Edward Kurek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach: - Wiedza zdobyta na kursach z pewnością przyniesie korzyści nie tylko na lokalnym rynku pracy, ale również na krajowym.
Warto podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe przez bezpłatne szkolenia i kursy, które są dofinansowane z Unii Europejskiej. Najłatwiej znaleźć je przez urzędy pracy.

   Urzędy pracy dysponują szeroką ofertą różnego rodzaju szkoleń i kursów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Mogą skorzystać z nich osoby, które chcą zdobyć lub podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe oraz nauczyć się umiejętności poszukiwania i uzyskiwania zatrudnienia na rynku pracy.

   - Osoby bez zatrudnienia i osoby pracujące powyżej 18 roku życia mogą korzystać z szerokiej oferty szkoleń i kursów zawodowych, o różnych profilach, specjalizacjach i poziomie zaawansowania. Realizowane są również liczne projekty językowe. Udział w nich jest bezpłatny - mówi Anna Lizis, zastępca kierownika wydziału programów rynku pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

   Powiatowe urzędy pracy również organizują kursy unijne, ale z tych mogą korzystać osoby posiadające status bezrobotnych.

   - Obecnie zakończyliśmy nabór na szkolenia w ramach projektu „Twoja przyszłość”. W okresie wakacyjnym będą planowane następne szkolenia, które także będą współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - informuje Zofia Sala, kierownik referatu szkoleń z Powiatowego Urzędu Pracy z Kielc.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia