MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Pracy chce pomagać

Kinga ANIOŁ [email protected]
Małgorzata Stanioch, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach: Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania  z naszych usług na rynku pracy. Wychodząc na przeciw naszym klientom, przygotowaliśmy szeroką akcje informacyjno – promocyjną.
Małgorzata Stanioch, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach: Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z naszych usług na rynku pracy. Wychodząc na przeciw naszym klientom, przygotowaliśmy szeroką akcje informacyjno – promocyjną.
Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach to nie tylko baza danych osób bezrobotnych, czy propozycji pracy. To fachowcy, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, a także szeroka oferta dla osób poszukujących pracy oraz pracodawców.

W gąszczu przepisów i ich częstych zmian trudno jest się jednak poruszać. Nie każdy wie, jak szukać informacji. Nie każdego stać na dojazd z oddalonej wsi do urzędu w Kielcach. Przewodnikiem po Powiatowym Urzędzie Pracy będą artykuły prasowe, informacje radiowe i telewizyjne. Dzięki informacjom w nich zawartych osoby poszukujące pracy, a także pracodawcy, będą mięli ułatwiony kontakt z urzędem i jego propozycjami. – Mamy nadzieję, że rozszerzona informacja, którą Państwu przedstawimy, ułatwi nasze kontakty – mówi dyrektor PUP w Kielcach Małgorzata Stanioch.

 

NIE TYLKO BAZA DANYCH

Jak zapewnia dyrektor Stanioch wszystko, czym zajmuje się kielecki PUP wynika z ambicji praktycznego pomagania osobom, które na lokalnym rynku pracy napotykają trudności ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia, czy z poszukiwaniem dobrego pracownika. Urząd pracy ma propozycje dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, pracodawców, oferuje także pomoc osobom niepełnosprawnym.

 

W naszym urzędzie działa Centrum Aktywizacji Zawodowej, które stanowi jego wyspecjalizowaną komórkę organizacyjną. W jej ramach prowadzone jest pośrednictwo pracy, po-radnictwo zawodowe, pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy oraz organizowane są szkolenia. – Mamy świetnych doradców zawodowych i pośredników pracy, prężnie działający referat szkoleń. Dbamy o zabezpieczenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu. Bierzemy także czynny udział w projektach unijnych – wymienia dyrektor Stanioch. PUP w Kiel-cach posiada także nowoczesną stronę internetową, o którą troszczy się referat informatyki i statystyki.

POMAGAMY I WSPIERAMY

Brak pracy jest problemem społecznym także w powiecie kieleckim. Czy PUP w Kielcach uda się z nim walczyć? - Jesteśmy pewni, że tak, ale nie zrobimy tego sami – uważa dyrektor Stanioch. Urząd pracy potrzebuje partnerów – burmistrzów, wójtów i sołtysów, ponieważ są to osoby najbardziej zorientowane w tym, co się dzieje w małych ojczyznach i jaka pomoc jest potrzebna. Na terenie powiatu kieleckiego jest siedem punktów obsługi bezrobotnych – w Bodzentynie, Chęcinach, Chmielniku, Łagowie, Łopusznie, Mniowie i Nowej Słupi. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie Lokalnego Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego dla osób bezrobotnych w Rakowie.

W PUP osoby bezrobotne uzyskują wszelkie przydatne informacje do tego, aby zarejestrować się, uzyskać należne świadczenia, a przede wszystkim znaleźć pracę lub pozyskać środki na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. – W tym roku w marcu przyznaliśmy dwutysięczną dotację na otwarcie własnej działalności. Młodzież coraz roztropniej planuje swoją karierę zawodową. Rozmawiamy z klientami, którzy po zajęciach z naszymi doradcami zawodowymi lepiej przygotowali się do rozmowy z przyszłym pracodawcą, co zaowocowało zatrudnieniem – wymienia dyrektor Stanioch.

Uzupełnia, że zadowoleni są także pracodawcy, którzy za pośrednictwem urzędu poznali nowe możliwości dobierania kadry. PUP oferuje im wszelkie przydatne informacje do tego, aby zgłosić wolne miejsce pracy, znaleźć wykwalifikowanego pracownika, czy też pozyskać informacje o różnych formach wspomagania zatrudniania osób bezrobotnych lub znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

 

OTWIERAMY SIĘ NA KLIENTÓW

Aby większa ilość bezrobotnych, poszukujących pracy oraz pracodawców mogła dotrzeć do szerokiej oferty, jaką proponuje im PUP w Kielcach, rozpoczyna on akcję informacyjno – promocyjną pod hasłem „Powiatowy Urząd Pracy bez tajemnic”. W jej ramach, na łamach „Echa Dnia” będą ukazywać się artykuły dotyczące propozycji, jakie ma dla swoich klientów kielecki PUP. – Zachęcamy do zaznajamiania się z tymi informacjami i korzystania z naszej oferty. Na pewno warto – zachęca dyrektor Stanioch.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia