MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga na megakorki. Ruszają targi AUTOSTRADA - POLSKA

Jarosław PANEK, panek@echodnia
Wczoraj trwały ostatnie przygotowania do otwarcia dzisiejszej wystawy. Wystawcy sprzątali swoje stoiska, pucowali maszyny i ustawiali ostatnie eksponaty. fot. Dawid Łukasik
Wczoraj trwały ostatnie przygotowania do otwarcia dzisiejszej wystawy. Wystawcy sprzątali swoje stoiska, pucowali maszyny i ustawiali ostatnie eksponaty. fot. Dawid Łukasik
Już wczoraj trudno było się dostać na tereny targowe przy ulicy Zakładowej, a dziś zapowiada się tu od rana po-tężny korek. Wszystko za sprawa rozpoczynających się właśnie wystaw AUTOSTRADA POLSKA, TRAFFIC EXPO oraz MASZBUD. Organizatorzy robią co mogą, żeby znaleźć jak najwięcej miejsc parkingowych dla gości i wystawców.

Dziś ruszają trzy wystawy, czyli AUTOSTRADA POLSKA, VII Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO i XIII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD. Te trzy gigantyczne imprezy zgromadzą w sumie prawie 700 wystawców.

Targi AUTOSTRADA-POLSKA to miejsce, w którym znaleźć można wszystko to, co niezbędne jest przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Obecni na nich wystawcy to najlepsi i najwięksi producenci maszyn i sprzętu budowlanego, dostawcy materiałów oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Na wystawie swoją ofertę przedstawiają największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym. Prezentowane są ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związane z eksploatacją dróg i autostrad.

Wystawcy z całego świata

AUTOSTRADA-POLSKA XVII Targi AUTOSTRADA-POLSKA odbywają się równolegle z VII Międzynarodowymi Targami Infrastruktury TRAFFIC-EXPO oraz XIII Międzynaro-dowymi Targami Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjali-stycznych MASZBUD.

- Targi AUTOSTRADA-POLSKA to drugie co do wielkości w Europie i jedyne tego typu targi w Polsce. Przyjadą na nie wystawcy z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i oczywiście Polski. Ta wystawa ma w Europie swoją silną markę - mówi prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

Ważne konferencje

W tym roku święto drogownictwa w Kielcach wzbogacą trzy konferencje. Pierwsza z nich, organizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów poświęcona jest zagadnieniom związanym ze skutecznym obniżaniem natężenia hałasu. Drugi dzień to Konferencja Naukowo -Techniczna „Bezpieczeństwo ruchu w komunikacji lądowej" organizowana przez Świętokrzyski Klub Drogowca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach, GDDKiA Oddział w Kielcach oraz Targi Kielce a także II edycja konferencji „Zieleń Autostradowa”, przygotowana przez firmę Dendros przy współpracy z Targami Kielce.

Najważniejsze informacje

Ceny biletów wstępu:

* normalny: 15 zł

* ulgowy: 7 zł (dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób - opiekun bezpłatnie)

Ceny biletów parkingowych:

* samochody osobowe do godz. 12.00: 25 zł

* samochody osobowe po godz. 12.00: 15 zł

* autokary do godz. 12.00: 40 zł

* autokary po godz. 12.00: 20 zł

Godziny otwarcia targów:

10 maja: 10.00-17.00

11 maja: 10.00-17.00

12 maja: 10.00-17.00

13 maja: 10.00-15.00

Parkingi i dojazd

Specjalnie dla wystawców oraz zwiedzających Targi Kielce przygotowały kilka nowych parkingów. Znajdują się one między innymi przed halą MAKRO, przed hipermarketem E. Eleclerc i przy ulicy Markowskiego przy siedzibie firmy FREGA. Z parkingu przed E.Leclercem będzie dowoził wszystkich na targi darmowy autobus. Panking na około sto samochodów zostanie także zorganizowany w hali B.

Dojazd do targów:

autobusem linii 100 z przystanku na ul. Czarnowskiej (obowiązują bilety komunikacji miejskiej)

- zobacz rozkład jazdy z ul. Czarnowskiej

- zobacz rozkład jazdy z ul. Zakładowej samochodem - mapa

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia