V Sandomierskie Targi Pracy i Edukacji. Dużo ofert w różnych branżach [ZDJĘCIA]

Klaudia Tajs
V Sandomierskie Targi Pracy i Edukacji trwają w Hali Widowiskowo-Sportowej. Jest dużo ofert pracy.
V Sandomierskie Targi Pracy i Edukacji trwają w Hali Widowiskowo-Sportowej. Jest dużo ofert pracy. Klaudia Tajs
Udostępnij:
Inżynier, opiekun osób starszych, kucharz, kelner, kosmetyczka, elektromonter to tylko część ofert pracy z jakimi przyjechali do Sandomierza pracodawcy z Sandomierza i regionu. V Sandomierskie Targi Pracy i Edukacji odbyły się we wtorek, 9 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu.

O znaczeniu targów dla osób poszukujących pracy, planujących podnieść swoje kwalifikacje lub zmianę pracy podczas otwarcia mówili Wojciech Dzieciuch, sandomierski wicestarosta i Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.

O potrzebie organizacji targów pracy i edukacji mówiła Barbara Knap, po. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu. - Potwierdzeniem tego, że Targi Pracy były najbardziej prestiżowym wydarzeniem o tematyce z zakresu promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej, świadczą chociażby wyniki rozmów z pracodawcami oceniających organizację Lokalnych Targów Pracy wśród pracodawców - powiedziała Barbara Knap, po. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu. - Uczestnicy jednogłośnie potwierdzili, że Targi Pracy to bardzo dobra okazja dla poszukujących pracy, ponieważ pozwalają na bezpośredni kontakt z pracodawcą i firmą. Poszukujący pracy może uzyskać wyczerpujące informacje na temat oferowanego stanowiska pracy, wymagań pracodawcy a także koniecznych na stanowisko umiejętności. W jednym miejscu i w konkretnych godzinach może przejrzeć kilkadziesiąt lokalnych ofert. Dla pracodawców natomiast to bardzo dobra okazja przyjrzenia się potencjalnym pracownikom.

W tegorocznej edycji targów bierze udział ponad 53 wystawców, którzy przyjechali z terenu południowej i wschodniej Polski. Pracodawcy przywieźli ponad 400 ofert pracy w kraju i około 2 tysiące ofert pracy za granicą w różnych branżach oraz zawodach.

Do swoich stoisk zapraszają małe, rodzinne firmy oraz duże przedsiębiorstwa i zakłady pracy. Poszukiwani są pracownicy wykwalifikowani. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sandomierzu szuka elektryka, Caritas opiekuna osób niepełnosprawnych. Restauracja pod Ciżemką w Sandomierzu poszukuje kucharza i kelnera. Jest praca dla fryzjerek i kosmetyczek.

Spółka NSG, producent szyb samochodowych poszukuje pracowników do zakładu w Machowie, koło Tarnobrzega. Z kolei przedstawicielki Liugong Dressta Machinery ze Stalowej Woli przywiozły na targi dziesięć ofert pracy. - Szukamy osób na stanowiska produkcyjne i biurowe - powiedziała Dorota Starońska. - Poszukiwany jest inżynier sprzedaży, inżynier konstruktor, tokarz, ślusarz operator, elektromonter, ślusarz montażowy.

Z bogatą ofertą przyjechały szkoły, jednostki szkoleniowe i edukacyjne oraz stowarzyszenia.
Nie mogło zabraknąć Powiatowych Urzędów Pracy z Sandomierza, Tarnobrzega, Opatowa. Do pracy zachęca Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu i Wojskowa Komenda Uzupełnień. Osobom zainteresowanym porad prawnych udzielali pracownicy Urzędu Skarbowego w Sandomierzu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem Targów jest Powiatowy Urząd Pracy w Sandomierzu. Tegoroczne Targi Pracy i Edukacji adresowane są do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia lub zastanawiających się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej.

Targi trwały od godziny do 13.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Kilkaset złotych w kieszeni, ale musisz to wiedzieć

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: V Sandomierskie Targi Pracy i Edukacji. Dużo ofert w różnych branżach [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie