MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach działa Szkoła Praktycznej Księgowości Biurex

Marzena Smoręda
Biuro Rachunkowe Biurex w ramach akcji Taxmania organizuje po raz pierwszy w tym roku innowacyjną szkołę dla ksiegowych.
Biuro Rachunkowe Biurex w ramach akcji Taxmania organizuje po raz pierwszy w tym roku innowacyjną szkołę dla ksiegowych. archiwum
W Kielcach trwa nauka w Szkole Praktycznej Księgowości Biurex, innowacyjnej formie kształcenia kadry dla księgowości. Na uczniów czeka zatrudnienie w Biurexie.

11 lipca bieżącego roku pierwsi kursanci Szkoły Praktycznej Księgowości marzący o karierze księgowego rozpoczęli szkolenie „Praktyczna księgowość”, zorganizowane przez Biuro Rachunkowe Biurex. dla osób chcących pracować w tej branży.

- Moje wrażenia dotyczące szkolenia są bardzo pozytywne. Dostaliśmy wszystkie potrzebne materiały i pomoce, ale najbardziej wartościowy jest dla mnie jego praktyczny aspekt, czyli to, że w trakcie trwania kursu jesteśmy uczeni nie tylko suchej teorii, ale przede wszystkim mamy szansę sprawdzić ją w materii - mówi Beata, jedna z kursantek.

Cechą charakterystyczną oferowanego szkolenia jest fakt, że jego uczestnicy przygotują się do wykonywania zawodu w sposób praktyczny. Kształcenie dualne - zatem edukowanie nie tylko poprzez teorię, ale i praktykę, to nowość na rynku edukacyjnym w Polsce.

- Naszą misją jest przygotowanie młodzieży i dorosłych do praktycznego wykonywania zawodu księgowego i propagowanie przedsiębiorczości, jako ważnej postawy życiowej, szczególnie w dzisiejszych czasach – mówi Michał Cielibała, właściciel Biurexu i pomysłodawca szkolenia.

Inicjatywa jest częścią Taxmanii, czyli szeregu wydarzeń inicjowanych przez pracowników Biurexu, nastawionych na edukację podatkową. Warsztaty, prelekcje, wykłady z zakresu rachunkowości, podatków, przedsiębiorczości – a jesienią Kielecka Gra Miejska dla licealistów i studentów, to tylko część wydarzeń edukacyjnych w które angażuje się kadra firmy.

Szkolenie rozpoczęło się 11 lipca i potrwa do 5 sierpnia: w piątek jego uczestnicy podejdą do egzaminu sprawdzającego nabytą wiedzę, a potem - zgodnie z nazwą kursu, zostaną na trzy miesiące zatrudnieni w firmie, żeby przekonać się, czy marzenia o pracy w księgowości w ich przypadku rzeczywiście były trafionym pomysłem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia