W którym powiecie jest najtrudniej o pracę?

Marzena SMORĘDA [email protected]
Stopa bezrobocia w powiatach województwa świetokrzyskiego.
Stopa bezrobocia w powiatach województwa świetokrzyskiego.
Udostępnij:
Bezrobocie w Świętokrzyskiem spada, ale wciąż jest wyższe niż stopa bezrobocia w kraju. Bez pracy pozostaje najwięcej młodych kobiet i mieszkańców wsi. O jedną ofertę pracy ubiega się ponad 50 bezrobotnych. Gdzie jest najtrudniej znaleźć pracę?

 

W końcu maja 2011 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędach Pracy naszego województwa wyniosła 81755 osób i była o 0,8 procent mniejsza niż przed rokiem, natomiast w porównaniu z kwietniem zmniejszyła się o 3,6 procent.

W maju w powiatowych urzędach pracy zarejestrowano 7538 osób, tj. mniej o 24,9 procent niż przed rokiem i o 10,5 procent więcej niż przed miesiącem.

Wśród bezrobotnych 51,5 procent stanowiły kobiety (przed rokiem – 49 procent), 54,6 procent mieszkało na wsi (rok temu 52,8), 74,6 procent to osoby wcześniej pracujące (w poprzednim roku – 74,9), 84,5 procent nie posiadało prawa do

zasiłku (przed rokiem – 82,3).

W urzędach pracy w maju bieżącego roku było 2571 ofert pracy, mniej o 20,5 procent niż przed rokiem oraz o 15,3 procent niż w poprzednim miesiącu. Na jedną ofertę przypadały 53 osoby bezrobotne, podczas gdy przed rokiem – 55 osób.

Stopa bezrobocia rejestrowanego ukształtowała się na poziomie 14,6 procent wobec 14,8 procent przed

rokiem i 15,0 procent przed miesiącem. W kraju wskaźnik ten wyniósł 12,2 procent wobec 12,1procent w maju ubiegłego roku

oraz 12,6 procent w kwietniu br.

Powiatami o najwyższej stopie bezrobocia pozostały: skarżyski (24,8 procent) i konecki (21,0 procent). Najniższy wskaźnik odnotowano w powiatach: pińczowskim (8,5 procent) i buskim (8,5 procent).

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie