W Skarżysku od dość dawna działa Inkubator Technologiczny. Wkrótce dołączy do niego Inkubator Przedsiębiorczości, prowadzony przez Centrum Obsługi Inwestora. Na najwyższym piętrze biurowca "Lipsk" przy ulicy Legionów 122D lokum znajdzie minimum 10 firm, stawiających pierwsze kroki w biznesie. Dobiega końca remont pomieszczeń biurowych i sali konferencyjnej. Otwarcie Inkubatora planowane jest na maj.

Wkrótce ruszy rekrutacja przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem działalności w budynku "Lipska". Informacje można uzyskać pod numerem telefonu (41) 253 - 40 - 10.
Maksymalny czas pobytu firmy w Skarżyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości będzie wynosił dwa lata. Przedsiębiorcy z umeblowanych i wyposażonych w sprzęt komputerowy biur będą mogli korzystać bezpłatnie - w ramach pomocy de minimis.

- W Inkubatorze przewidzieliśmy miejsce dla 10 firm.

To nasze minimum. W przypadku większego zainteresowania jesteśmy w stanie rozszerzyć ofertę nawet do 15 przedsiębiorstw. O inkubację będą mogły ubiegać się firmy funkcjonujące na rynku nie dłużej niż dwa lata – wyjaśnia dyrektor COI, Sławomir Ciaś.

Inkubator to tylko jeden z elementów projektu „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu”, który Centrum Obsługi Inwestora realizuje przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość projektu to ponad 870 tys. zł, w tym dofinansowanie - ponad 630 tys. zł.

Młodzi przedsiębiorcy skorzystają także ze szkoleń realizowanych przez Centrum Obsługi Inwestora.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

Źródło: vivi24