Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W piątek wręczamy "Skrzydła" - prestiżowe świętokrzyskie nagrody gospodarcze

Redakcja
Taką statuetkę otrzymają w tym roku laureaci nagrody gospodarczej województwa świętokrzyskiego Skrzydła 2014.
Taką statuetkę otrzymają w tym roku laureaci nagrody gospodarczej województwa świętokrzyskiego Skrzydła 2014. Dawid Łukasik
W piątek, 19 września, przyznamy świętokrzyskim firmom nagrody gospodarcze. Wręczymy statuetki i tytuły promujące najlepsze lokalne marki Tegoroczna edycja nagrody województwa świętokrzyskiego Skrzydła 2014 po raz kolejny zyskała wyjątkową rangę. Honorowy patronat objął nad nią wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Laureatów dziewiętnastej edycji poznamy już w piątek, 19 września, na wielkiej gali.

Pierwszy raz Skrzydła powędrowały do laureatów w 1995 roku. Przez dziewiętnaście lat formuła konkursu zmieniała się. Od kilku lat laureatów wybiera kapituła, reprezentująca najważniejsze gospodarcze organizacje regionu. Przyznaje nagrodę za produkty, usługi i marki pochodzące z województwa świętokrzyskiego. Ideą przewodnią naszej nagrody jest bowiem promocja przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych z naszego regionu.

W tym roku do redakcji „Echa Dnia” napłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń od firm, którym zależało, aby ich produkty i usługi zostały dostrzeżone oraz nagrodzone. I to mimo gospodarczego spowolnienia, które rodziło obawy o kondycję świętokrzyskich przedsiębiorstw i marek oraz usług przez nie oferowanych. Wybór był trudny, zwłaszcza że zgodnie z regulaminem kapituła mogła wyróżnić nagrodami ograniczoną liczbę podmiotów. Na wspólnym posiedzeniu członkowie kapituły, delegaci organizacji gospodarczych, ocenili produkt lub usługę i wybrali „Skrzydlatych”. - To zaszczyt dla naszego województwa, że są w nim tak prężnie działające firmy, które promują nasz region – powiedział przewodniczący kapituły Andrzej Mochoń, reprezentujący Świętokrzyska Lożę Bussiness Centre Club.

Tegoroczna edycja nagrody gospodarczej „Skrzydła” ma szczególną rangę. Patronuje jej wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński: - Z przyjemnością objąłem honorowym patronatem 19 edycję nagrody gospodarczej Skrzydła. Redakcja „Echa Dnia” wraz z reprezentantami najważniejszych organizacji gospodarczych regionu przyznają ją firmom i instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego województwa świętokrzyskiego. Wspieranie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności jest jednym z kluczowych priorytetów Ministerstwa Gospodarki. Gratuluję laureatom nagrody gospodarczej w tegorocznej edycji Skrzydeł i życzę dalszych sukcesów w prowadzonej działalności oraz satysfakcji z osiąganych wyników.

- Ufundowanie nagrody gospodarczej województwa Świętokrzyskiego Skrzydła z jednej strony dowodzi, że w regionie dostrzegamy i doceniamy twórców gospodarki rynkowej, z drugiej, że wśród grona świętokrzyskich przedsiębiorstw są takie, które zasługują pod każdym względem na najwyższą ocenę. Warto podkreślić, że mimo trwającego od kilku lat światowego kryzysu gospodarczego, mamy w regionie firmy, które znakomicie radzą sobie na rynku - powiedział Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, patron honorowy konkursu.

Dyplomy i statuetki nagrody Skrzydła 2013 zostaną wręczone laureatom na uroczystej gali w Best Western Grand Hotel, w piątek, 19 września.

Mówi Stanisław Wróbel, redaktor naczelny „Echa Dnia”:

- Skrzydła są nagrodą dla tych, którzy swoimi produktami i usługami promują Świętokrzyskie w kraju i za granicą. Doceniając to zaangażowanie w rozsławianie naszego regionu i jednocześnie najwyższą jakość ich działań, kapituła wyróżniła najlepszych i wręczy im prestiżowe tytuły.

 

Marzena SMORĘDA
[email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia