W piątek wręczamy "Skrzydła" - prestiżowe świętokrzyskie nagrody gospodarcze

Redakcja
Taką statuetkę otrzymają w tym roku laureaci nagrody gospodarczej województwa świętokrzyskiego Skrzydła 2014.
Taką statuetkę otrzymają w tym roku laureaci nagrody gospodarczej województwa świętokrzyskiego Skrzydła 2014. Dawid Łukasik
Udostępnij:
W piątek, 19 września, przyznamy świętokrzyskim firmom nagrody gospodarcze. Wręczymy statuetki i tytuły promujące najlepsze lokalne marki Tegoroczna edycja nagrody województwa świętokrzyskiego Skrzydła 2014 po raz kolejny zyskała wyjątkową rangę. Honorowy patronat objął nad nią wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Laureatów dziewiętnastej edycji poznamy już w piątek, 19 września, na wielkiej gali.

Pierwszy raz Skrzydła powędrowały do laureatów w 1995 roku. Przez dziewiętnaście lat formuła konkursu zmieniała się. Od kilku lat laureatów wybiera kapituła, reprezentująca najważniejsze gospodarcze organizacje regionu. Przyznaje nagrodę za produkty, usługi i marki pochodzące z województwa świętokrzyskiego. Ideą przewodnią naszej nagrody jest bowiem promocja przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych z naszego regionu.

W tym roku do redakcji „Echa Dnia” napłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń od firm, którym zależało, aby ich produkty i usługi zostały dostrzeżone oraz nagrodzone. I to mimo gospodarczego spowolnienia, które rodziło obawy o kondycję świętokrzyskich przedsiębiorstw i marek oraz usług przez nie oferowanych. Wybór był trudny, zwłaszcza że zgodnie z regulaminem kapituła mogła wyróżnić nagrodami ograniczoną liczbę podmiotów. Na wspólnym posiedzeniu członkowie kapituły, delegaci organizacji gospodarczych, ocenili produkt lub usługę i wybrali „Skrzydlatych”. - To zaszczyt dla naszego województwa, że są w nim tak prężnie działające firmy, które promują nasz region – powiedział przewodniczący kapituły Andrzej Mochoń, reprezentujący Świętokrzyska Lożę Bussiness Centre Club.

Tegoroczna edycja nagrody gospodarczej „Skrzydła” ma szczególną rangę. Patronuje jej wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński: - Z przyjemnością objąłem honorowym patronatem 19 edycję nagrody gospodarczej Skrzydła. Redakcja „Echa Dnia” wraz z reprezentantami najważniejszych organizacji gospodarczych regionu przyznają ją firmom i instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego województwa świętokrzyskiego. Wspieranie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności jest jednym z kluczowych priorytetów Ministerstwa Gospodarki. Gratuluję laureatom nagrody gospodarczej w tegorocznej edycji Skrzydeł i życzę dalszych sukcesów w prowadzonej działalności oraz satysfakcji z osiąganych wyników.

- Ufundowanie nagrody gospodarczej województwa Świętokrzyskiego Skrzydła z jednej strony dowodzi, że w regionie dostrzegamy i doceniamy twórców gospodarki rynkowej, z drugiej, że wśród grona świętokrzyskich przedsiębiorstw są takie, które zasługują pod każdym względem na najwyższą ocenę. Warto podkreślić, że mimo trwającego od kilku lat światowego kryzysu gospodarczego, mamy w regionie firmy, które znakomicie radzą sobie na rynku - powiedział Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, patron honorowy konkursu.

Dyplomy i statuetki nagrody Skrzydła 2013 zostaną wręczone laureatom na uroczystej gali w Best Western Grand Hotel, w piątek, 19 września.

Mówi Stanisław Wróbel, redaktor naczelny „Echa Dnia”:

- Skrzydła są nagrodą dla tych, którzy swoimi produktami i usługami promują Świętokrzyskie w kraju i za granicą. Doceniając to zaangażowanie w rozsławianie naszego regionu i jednocześnie najwyższą jakość ich działań, kapituła wyróżniła najlepszych i wręczy im prestiżowe tytuły.

 

Marzena SMORĘDA
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie