W poniedziałek 11 lutego odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój. W porządku obrad odwołanie i powołanie prezesa tej należącej do samorządu województwa świętokrzyskiego spółki akcyjnej, a także roszady wewnątrz samej rady nadzorczej.

Na poniedziałek zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój. Jak ustaliło "Echo Dnia", w porządku obrad znalazły się między innymi punkty dotyczące odwołania obecnego prezesa spółki Wojciecha Legawca oraz powołania nowego szefa przedsiębiorstwa.

Jak informowało "Echo Dnia", największe szanse na objęcie stanowiska ma były prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Tę kandydaturę mocno promował Jarosław Gowin - wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, szef partii Porozumienie, a prywatnie dobry znajomy byłego włodarza stolicy województwa. Ostatecznie pomysł z powierzeniem Wojciechowi Lubawskiemu funkcji prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój zaakceptował sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Roczne zarobki prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój kształtują się na poziomie około 330 tysięcy złotych brutto.

W radzie nadzorczej zasiada obecnie, po niedawnych zmianach sześć osób - cztery wskazane przez reprezentującego właściciela spółki marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego i dwie reprezentujące załogę. Istnieje zatem większość zdolna do podejmowania wiążących decyzji.

W porządku obrad jest także punkt dotyczący zmian w prezydium rady. Z nieoficjalnych informacji "Echa Dnia" wynika, iż nowym przewodniczący rady zostanie doktor Robert Frey, prawnik, współwłaściciel kancelarii Frey&Frejowska.

Zmiany w spółce Uzdrowisko Busko-Zdrój wynikają z wyników wyborów samorządowych w październiku 2018. Wygrało je Prawo i Sprawiedliwość uzyskując większość w Sejmiku i możliwości obsadzenie wszystkich kluczowych stanowisk. W poprzedniej kadencji większość miało Polskie Stronnictwo Ludowe i to ta partia decydowała o obsadzie wielu ważnych funkcji. Teraz będą zmiany.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boomCo wiesz o prowadzeniu auta zimą? QuizZobacz także: Flesz. Prezes PiS nagrany. Czy ta afera pogrąży rząd?

Źródło:vivi24