MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Promniku koło Strawczyna ruszy produkcja naczep samochodowych!

Danuta PAROL [email protected]
Sławomir Detka z synem Łukaszem w hali produkcyjnej w Niwkach
Sławomir Detka z synem Łukaszem w hali produkcyjnej w Niwkach
Już niebawem w Promniku w gminie Strawczyn ożyje hala produkcyjna należąca do przedsiębiorstwa BP Polcar. Opustoszały obiekt zakupił Sławomir Detka , właściciel firmy „Domet” produkującej naczepy samochodowe. Z Promnika rocznie wyjedzie 350- 400 naczep, głównie do Niemiec.

Obecnie Sławomir  Detka dzierżawi halę produkcyjną o powierzchni około 2600 metrów w Niwkach Daleszyckich , gdzie produkuje na zamówienie  dla odbiorców zagranicznych, głównie Niemiec, naczepy samochodowe. Specjalistyczne naczepy służą do transportu między innymi cementu luzem, piasku, kruszywa, asfaltu. Firma „Domet” współpracuje z niemieckim odbiorcą będącym częścią znanego koncernu Thyssen Krupp. Rocznie z Niwek Daleszyckich wyjeżdża 400-500 naczep , które odbierane są  w Niemczech  , a także we Włoszech, Francji, Holandii i dalekim Chile. Firma zatrudnia około 25 fachowców, między innymi spawaczy i ślusarzy. 

Na zagranicznych rynkach ceniona jest wysoka jakość naczep z Niwek. Regularnie wystawiane są one na Targach  Autostrada w Hannoverze, największej tego typu imprezie w Europie.

Sławomir Detka   zdecydował się na kupno  hali produkcyjnej o powierzchni około 2100 metrów kwadratowych wraz z ponadhektarowa działką .- Lokalizacja w Promniku bardzo mi odpowiada- mówi przedsiębiorca. - Mieszkam w Ciosowej, parę kilometrów od Promnika , a syn  Łukasz, który jest moim wspólnikiem ,  osiedlił się w pobliskiej Miedzianej Górze. To sprawiło , że doszło do spisania aktu notarialnego z warszawską firmą BP Polcar .  Produkcja naczep w Promniku rusza w maju i będzie prowadzona  równolegle z  działalnością  z Niwkach, stopniowo  zostanie  całkowicie przeniesiona do Promnika. Halę trzeba wyremontować , ocieplić. Jak wszystko dobrze pójdzie planuje budowę drugiej hali  produkcyjnej- dodaje Sławomir Detka.

- Hala w Promniku  od dwóch lat stoi pusta. Cieszę się , że niebawem zatętni życiem . Gmina zyskuje nowego przedsiębiorcę, który zapewni mieszkańcom nowe miejsca pracy – podkreśla Tadeusz Tkaczyk , wójt gminy Strawczyn.

Kim jest Sławomir Detka

Kielczanin, ma 54 lata. Od 1997 roku prowadzi działalność gospodarczą , naczepy samochodowe produkuje od 2002 roku. Żona Małgorzata zajmuje się prowadzeniem domu. Ma dwójkę dzieci: syn Łukasz ukończył studia ekonomiczne, prowadzi z ojcem firmę „Domet”, córka Agnieszka – absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie studentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pan Sławomir  wolny czas spędza na wycieczkach rowerowych z wnuczką oraz na pielęgnowaniu ogrodu przy domu rodzinnym w Ciosowej .
    

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia