W Promniku koło Strawczyna ruszy produkcja naczep samochodowych!

Danuta PAROL [email protected]
Sławomir Detka z synem Łukaszem w hali produkcyjnej w Niwkach
Sławomir Detka z synem Łukaszem w hali produkcyjnej w Niwkach
Udostępnij:
Już niebawem w Promniku w gminie Strawczyn ożyje hala produkcyjna należąca do przedsiębiorstwa BP Polcar. Opustoszały obiekt zakupił Sławomir Detka , właściciel firmy „Domet” produkującej naczepy samochodowe. Z Promnika rocznie wyjedzie 350- 400 naczep, głównie do Niemiec.

Obecnie Sławomir  Detka dzierżawi halę produkcyjną o powierzchni około 2600 metrów w Niwkach Daleszyckich , gdzie produkuje na zamówienie  dla odbiorców zagranicznych, głównie Niemiec, naczepy samochodowe. Specjalistyczne naczepy służą do transportu między innymi cementu luzem, piasku, kruszywa, asfaltu. Firma „Domet” współpracuje z niemieckim odbiorcą będącym częścią znanego koncernu Thyssen Krupp. Rocznie z Niwek Daleszyckich wyjeżdża 400-500 naczep , które odbierane są  w Niemczech  , a także we Włoszech, Francji, Holandii i dalekim Chile. Firma zatrudnia około 25 fachowców, między innymi spawaczy i ślusarzy. 

Na zagranicznych rynkach ceniona jest wysoka jakość naczep z Niwek. Regularnie wystawiane są one na Targach  Autostrada w Hannoverze, największej tego typu imprezie w Europie.

Sławomir Detka   zdecydował się na kupno  hali produkcyjnej o powierzchni około 2100 metrów kwadratowych wraz z ponadhektarowa działką .- Lokalizacja w Promniku bardzo mi odpowiada- mówi przedsiębiorca. - Mieszkam w Ciosowej, parę kilometrów od Promnika , a syn  Łukasz, który jest moim wspólnikiem ,  osiedlił się w pobliskiej Miedzianej Górze. To sprawiło , że doszło do spisania aktu notarialnego z warszawską firmą BP Polcar .  Produkcja naczep w Promniku rusza w maju i będzie prowadzona  równolegle z  działalnością  z Niwkach, stopniowo  zostanie  całkowicie przeniesiona do Promnika. Halę trzeba wyremontować , ocieplić. Jak wszystko dobrze pójdzie planuje budowę drugiej hali  produkcyjnej- dodaje Sławomir Detka.

- Hala w Promniku  od dwóch lat stoi pusta. Cieszę się , że niebawem zatętni życiem . Gmina zyskuje nowego przedsiębiorcę, który zapewni mieszkańcom nowe miejsca pracy – podkreśla Tadeusz Tkaczyk , wójt gminy Strawczyn.

Kim jest Sławomir Detka

Kielczanin, ma 54 lata. Od 1997 roku prowadzi działalność gospodarczą , naczepy samochodowe produkuje od 2002 roku. Żona Małgorzata zajmuje się prowadzeniem domu. Ma dwójkę dzieci: syn Łukasz ukończył studia ekonomiczne, prowadzi z ojcem firmę „Domet”, córka Agnieszka – absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie studentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pan Sławomir  wolny czas spędza na wycieczkach rowerowych z wnuczką oraz na pielęgnowaniu ogrodu przy domu rodzinnym w Ciosowej .
    

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie