W 2011 roku przeciętne zatrudnienie było o 1,5 procent wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosło 11.6552 osoby. W kraju wzrosło o 3,2 procent. Na przestrzeni dwunastu miesięcy zatrudnienie zwiększyło się jedynie w sektorze prywatnym, o 3,9 procent (do 10.4666 osób), natomiast w publicznym zmniejszyło się o 15,9 procent (do 11.886 osób).
Przeczytaj też: Zmiany w kształceniu zawodowym wywołują ogromny sprzeciw.
Znacząco wzrosło zatrudnienie w zakwaterowaniu i gastronomii (o 22,6 procent) oraz w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej (o 18 procent), a także w transporcie i gospodarce magazynowej (o 7 procent). W przemyśle zwiększono liczbę etatów średnio o 2 procent, najbardziej w zawodach związanych z dostawą wody, gospodarowaniem ściekami i odpadami, a także rekultywacją i przetwórstwem przemysłowym.
Zmniejszono zatrudnienie wśród pracowników informacji i komunikacji (o 7,4 procent), budownictwa (o 3,4 procent), handlu; napraw pojazdów samochodowych (o 1,5 procent) oraz administrowania i działalności wspierającej (o 0,2 procent). W przetwórstwie przemysłowym wzrost liczebności kadry nastąpił w produkcji wyrobów z metali (o 6,3 procent), produkcji artykułów spożywczych (o 5,8 procent) oraz produkcji wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (o 3,5 procent). O 6,3 procent zmniejszyła się natomiast liczba miejsc pracy w produkcji maszyn i urządzeń.
Przeczytaj też:Świętokrzyskie firmy chcą akcji Siarkopolu.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?