W Świętokrzyskiem przybyło etatów

Marzena SMORĘDA [email protected]
W 2011 roku przeciętne zatrudnienie było o 1,5 procent wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosło 11.6552 osoby.
W 2011 roku przeciętne zatrudnienie było o 1,5 procent wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosło 11.6552 osoby.
Udostępnij:
W naszym regionie rośnie przeciętne zatrudnienie, ale ponad dwa razy wolniej niż średnio w Polsce. W 2011 roku przybyło pracowników w firmach prywatnych, w sektorze publicznym znacząco się zmniejszyło. Najwięcej etatów przybyło w gastronomii i zakwaterowaniu.

W 2011 roku przeciętne zatrudnienie było o 1,5 procent wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosło 11.6552 osoby. W kraju wzrosło o 3,2 procent. Na przestrzeni dwunastu miesięcy zatrudnienie zwiększyło się jedynie w sektorze prywatnym, o 3,9 procent (do 10.4666 osób), natomiast w publicznym zmniejszyło się o 15,9 procent (do 11.886 osób).

Przeczytaj też: Zmiany w kształceniu zawodowym wywołują ogromny sprzeciw.

Znacząco wzrosło zatrudnienie w zakwaterowaniu i gastronomii (o 22,6 procent) oraz w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej (o 18 procent), a także w transporcie i gospodarce magazynowej (o 7 procent). W przemyśle zwiększono liczbę etatów średnio o 2 procent, najbardziej w zawodach związanych z dostawą wody, gospodarowaniem ściekami i odpadami, a także rekultywacją i przetwórstwem przemysłowym.

 

Zmniejszono zatrudnienie wśród pracowników informacji i komunikacji (o 7,4 procent), budownictwa (o 3,4 procent), handlu; napraw pojazdów samochodowych (o 1,5 procent) oraz administrowania i działalności wspierającej (o 0,2 procent). W przetwórstwie przemysłowym wzrost liczebności kadry nastąpił w produkcji wyrobów z metali (o 6,3 procent), produkcji artykułów spożywczych (o 5,8 procent) oraz produkcji wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (o 3,5 procent). O 6,3 procent zmniejszyła się natomiast liczba miejsc pracy w produkcji maszyn i urządzeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie