Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ważna inwestycja Siarkopolu. W Osieku za 25 milionów postawiono nowy zakład produkujący siarkę granulowaną

Redakcja
Ważna inwestycja Siarkopolu. W Osieku za 25 milionów postawiono nowy zakład produkujący siarkę granulowanąOtwarcie zakładu w Osieku. Od lewej Michał Skotnicki – starosta staszowski, Marian Kosowicz – prezes Siarkopolu, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski.
Ważna inwestycja Siarkopolu. W Osieku za 25 milionów postawiono nowy zakład produkujący siarkę granulowanąOtwarcie zakładu w Osieku. Od lewej Michał Skotnicki – starosta staszowski, Marian Kosowicz – prezes Siarkopolu, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski. archiwum
Należący do Grupy Azoty Siarkopol uruchomił nową instalację do pastylkowania siarki. Zainwestowano 25 milionów złotych. Dzięki niej od 1 lipca Grupa Azoty „Siarkopol” rozpoczęła w Osieku w powiecie staszowskim wytwarzanie produktu o unikalnych właściwościach. Produkowana nową metodą siarka granulowana to wyrób o wysokiej jakości, który pozwoli firmie zdobywać odbiorców na nowych rynkach.

- „Siarkopol” stawia sobie nowe cele. Chcemy rozwijać się tak, jak to robią inne spółki z Grupy Azoty. Chcemy też budować naszą konkurencyjność i wdrażać nowoczesne i energooszczędne rozwiązania – mówi Marian Kosowicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol”.

 Nowa instalacja odpowiada na potrzeby klientów poszukujących siarki o bardzo niskiej zawartości wilgoci. Siarka pastylkowana spełnia te rygorystyczne wymogi. Produkcja siarki nową metodą jest też o wiele bardziej efektywna. Stosowana do tej pory technologia powodowała szybkie zużywanie się urządzeń do mielenia siarki, co wymuszało częste postoje i remonty instalacji. Nowe rozwiązanie granulacji siarki metodą suchą znacznie usprawni produkcję. Produkt skierowany jest przede wszystkim do przemysłu gumowego i nawozowego. Warta 25 milionów złotych instalacja to dopiero pierwszy etap rozbudowy Zakładu Górniczego w Osieku. Do końca 2016 roku spółka uruchomi jeszcze dwie taśmy do pastylkowania siarki. Ich koszt to kolejne 7 milionów złotych.

- Przygotowując strategię inwestycyjną Grupy Azoty do 2020 roku od razu założyliśmy, że będziemy dbać o zrównoważony rozwój wszystkich spółek, i że będziemy prowadzić inwestycje także poza czterema głównymi zakładami. Cel jest jeden, umacnianie pozycji europejskiego lidera produkcji chemicznej dla dobra nie tylko naszej firmy ale całej polskiej gospodarki – podkreśla Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty.

Należące obecnie do Grupy Azoty -  Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” Spółka Akcyjna rozpoczęły swoją działalność w 1966 roku i są obecnie jedynym przedsiębiorstwem w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki. Firma należy do czołówki eksporterów województwa świętokrzyskiego. Eksport stanowi około 80 procent obrotów rocznych. Forma ma w swojej palecie produkty pochodzenia siarkowego: siarkę płynną, siarkę granulowaną, siarkę nierozpuszczalną, siarkę mieloną, siarkę płatkowaną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia