Wielka inwestycja Siarkopolu oddana do użytku

Marcin Jarosz
Nowy zakład do produkcji siarki nierozpuszczalnej powstał w ciągu dwóch lat. Inwestycja kosztowała nieco ponad 70 milionów złotych. Zakład da pracę dla około 60 osób.
Nowy zakład do produkcji siarki nierozpuszczalnej powstał w ciągu dwóch lat. Inwestycja kosztowała nieco ponad 70 milionów złotych. Zakład da pracę dla około 60 osób. Marcin Jarosz
Udostępnij:
Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy na terenie Zakładów Chemicznych należących do Siarkopolu Grzybów otwarto nowoczesny i innowacyjny zakład, który będzie produkował siarkę nierozpuszczalną.

Siarkopol na swój produkt posiada patent. "Polsinex” produkowany dotąd w małych ilościach w Grzybowie to siarka nierozpuszczalna – najwyższej klasy surowiec wykorzystywany między innymi przez koncerny oponiarskie. Takiej jakości nie mają nigdzie poza Grzybowem, bo nigdzie nie wydobywa się już tak dobrej jakościowo siarki.

JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ SIARKOPOLU GOTOWE

Inwestycja, którą w czwartek oddano do użytku kosztowała 70 milionów złotych z czego połowa pieniędzy to unijne dofinansowanie przyznane z programu "Innowacyjna Gospodarka”. Nowy zakład Siarkopolu daje przede wszystkim większą konkurencyjność na rynku chemicznym. Instalacja jest bowiem w stanie wyprodukować rocznie około 5 tysięcy ton siarki nierozpuszczalnej. 

- Inwestycja jest efektem pracy wielu firm i wielu osób. Da zatrudnienie i przyniesie poważne przychody dla Siarkopolu – mówi Marian Kosowicz prezes firmy podczas powitania gości. Na uroczystości do Dobrowa przyjechali między innymi Jan Bury - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i jednocześnie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, który gratulował firmie wykonania inwestycji i zapewniał o tym, że na procesie prywatyzacji Siarkopolu nie straci ani skarb państwa ani pracownicy firmy.

- Przyjechałem z Rzeszowa, gdzie mamy trzecie forum innowacji. My o innowacjach dyskutujemy, wy te innowacje oddajecie do użytku. Ten zakład to polski patent, tutaj pomyślany i zrealizowany. Trzeba wam pogratulować tego przedsięwzięcia – mówił w stronę zebranych przedstawiciel Skarbu Państwa, które jest właścicielem  Siarkopolu w Grzybowie.

NOWY ZAKŁAD OBEJRZAŁ POTENCJALNY KUPIEC

Oprócz sekretarza stanu w uroczystościach wzięli udział inni posłowie Marzena Okła – Drewnowicz i Lucjan Pietrzczyk oraz przedstawiciele samorządu województwa: Bożentyna Pałka – Koruba wojewoda świętokrzyski i Adam Jarubas marszałek województwa. Na otwarcie zakładu przyjechały też delegacje samorządowców z gminy Staszów i powiatu staszowskiego oraz gminy Tuczępy. Wśród gości byli też przedstawiciele Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej oraz firm współpracujących z Siarkopolem oraz odbiorcy tutejszego "złota”.

Nowy zakład obejrzał między innymi Jerzy Marciniak prezes notowanej na giełdzie grupy kapitałowej "Azoty Tarnów”, która jest jednym z trzech oferentów dopuszczonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa do negocjacji w sprawie nabycia pakietu większościowego 85 procent akcji "Siarkopolu”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
PROSTO
Czy gospodarz spotkania poczęstował chociaż Burego kielichem?. On podobno bardzo lubi popić i zakąsić na cudzy koszt. Wracając do sedna sprawy, to dalej stare śpiewki o dobrobycie i lepszym jutrze po prywatyzacji. Wszystkie dotychczasowe prywatyzacje zakończyły się wielkim sukcesem tylko w kraju bieda i trzeba gnębić ludzi podwyżkami wszelakimi bo nie można nigdy domknąć budżetu. Po prostu brakuje "na wszystko" a sprzedać nie ma już co!
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie