Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka inwestycja Siarkopolu oddana do użytku

Marcin Jarosz
Nowy zakład do produkcji siarki nierozpuszczalnej powstał w ciągu dwóch lat. Inwestycja kosztowała nieco ponad 70 milionów złotych. Zakład da pracę dla około 60 osób.
Nowy zakład do produkcji siarki nierozpuszczalnej powstał w ciągu dwóch lat. Inwestycja kosztowała nieco ponad 70 milionów złotych. Zakład da pracę dla około 60 osób. Marcin Jarosz
Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy na terenie Zakładów Chemicznych należących do Siarkopolu Grzybów otwarto nowoczesny i innowacyjny zakład, który będzie produkował siarkę nierozpuszczalną.

Siarkopol na swój produkt posiada patent. "Polsinex” produkowany dotąd w małych ilościach w Grzybowie to siarka nierozpuszczalna – najwyższej klasy surowiec wykorzystywany między innymi przez koncerny oponiarskie. Takiej jakości nie mają nigdzie poza Grzybowem, bo nigdzie nie wydobywa się już tak dobrej jakościowo siarki.

JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ SIARKOPOLU GOTOWE

Inwestycja, którą w czwartek oddano do użytku kosztowała 70 milionów złotych z czego połowa pieniędzy to unijne dofinansowanie przyznane z programu "Innowacyjna Gospodarka”. Nowy zakład Siarkopolu daje przede wszystkim większą konkurencyjność na rynku chemicznym. Instalacja jest bowiem w stanie wyprodukować rocznie około 5 tysięcy ton siarki nierozpuszczalnej. 

- Inwestycja jest efektem pracy wielu firm i wielu osób. Da zatrudnienie i przyniesie poważne przychody dla Siarkopolu – mówi Marian Kosowicz prezes firmy podczas powitania gości. Na uroczystości do Dobrowa przyjechali między innymi Jan Bury - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i jednocześnie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, który gratulował firmie wykonania inwestycji i zapewniał o tym, że na procesie prywatyzacji Siarkopolu nie straci ani skarb państwa ani pracownicy firmy.

- Przyjechałem z Rzeszowa, gdzie mamy trzecie forum innowacji. My o innowacjach dyskutujemy, wy te innowacje oddajecie do użytku. Ten zakład to polski patent, tutaj pomyślany i zrealizowany. Trzeba wam pogratulować tego przedsięwzięcia – mówił w stronę zebranych przedstawiciel Skarbu Państwa, które jest właścicielem  Siarkopolu w Grzybowie.

NOWY ZAKŁAD OBEJRZAŁ POTENCJALNY KUPIEC

Oprócz sekretarza stanu w uroczystościach wzięli udział inni posłowie Marzena Okła – Drewnowicz i Lucjan Pietrzczyk oraz przedstawiciele samorządu województwa: Bożentyna Pałka – Koruba wojewoda świętokrzyski i Adam Jarubas marszałek województwa. Na otwarcie zakładu przyjechały też delegacje samorządowców z gminy Staszów i powiatu staszowskiego oraz gminy Tuczępy. Wśród gości byli też przedstawiciele Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej oraz firm współpracujących z Siarkopolem oraz odbiorcy tutejszego "złota”.

Nowy zakład obejrzał między innymi Jerzy Marciniak prezes notowanej na giełdzie grupy kapitałowej "Azoty Tarnów”, która jest jednym z trzech oferentów dopuszczonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa do negocjacji w sprawie nabycia pakietu większościowego 85 procent akcji "Siarkopolu”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia