Siarkopol na swój produkt posiada patent. "Polsinex” produkowany dotąd w małych ilościach w Grzybowie to siarka nierozpuszczalna – najwyższej klasy surowiec wykorzystywany między innymi przez koncerny oponiarskie. Takiej jakości nie mają nigdzie poza Grzybowem, bo nigdzie nie wydobywa się już tak dobrej jakościowo siarki.
JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ SIARKOPOLU GOTOWE
Inwestycja, którą w czwartek oddano do użytku kosztowała 70 milionów złotych z czego połowa pieniędzy to unijne dofinansowanie przyznane z programu "Innowacyjna Gospodarka”. Nowy zakład Siarkopolu daje przede wszystkim większą konkurencyjność na rynku chemicznym. Instalacja jest bowiem w stanie wyprodukować rocznie około 5 tysięcy ton siarki nierozpuszczalnej.
- Inwestycja jest efektem pracy wielu firm i wielu osób. Da zatrudnienie i przyniesie poważne przychody dla Siarkopolu – mówi Marian Kosowicz prezes firmy podczas powitania gości. Na uroczystości do Dobrowa przyjechali między innymi Jan Bury - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i jednocześnie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, który gratulował firmie wykonania inwestycji i zapewniał o tym, że na procesie prywatyzacji Siarkopolu nie straci ani skarb państwa ani pracownicy firmy.
- Przyjechałem z Rzeszowa, gdzie mamy trzecie forum innowacji. My o innowacjach dyskutujemy, wy te innowacje oddajecie do użytku. Ten zakład to polski patent, tutaj pomyślany i zrealizowany. Trzeba wam pogratulować tego przedsięwzięcia – mówił w stronę zebranych przedstawiciel Skarbu Państwa, które jest właścicielem Siarkopolu w Grzybowie.
NOWY ZAKŁAD OBEJRZAŁ POTENCJALNY KUPIEC
Oprócz sekretarza stanu w uroczystościach wzięli udział inni posłowie Marzena Okła – Drewnowicz i Lucjan Pietrzczyk oraz przedstawiciele samorządu województwa: Bożentyna Pałka – Koruba wojewoda świętokrzyski i Adam Jarubas marszałek województwa. Na otwarcie zakładu przyjechały też delegacje samorządowców z gminy Staszów i powiatu staszowskiego oraz gminy Tuczępy. Wśród gości byli też przedstawiciele Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej oraz firm współpracujących z Siarkopolem oraz odbiorcy tutejszego "złota”.
Nowy zakład obejrzał między innymi Jerzy Marciniak prezes notowanej na giełdzie grupy kapitałowej "Azoty Tarnów”, która jest jednym z trzech oferentów dopuszczonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa do negocjacji w sprawie nabycia pakietu większościowego 85 procent akcji "Siarkopolu”.
Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?