MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielki prestiż dla Kielc

Jarosław PANEK, [email protected]
Zakończone w niedzielę targi AGROTRAVEL okazały się wspaniałą imprezą, która odniosła frekwencyjny i organizacyjny sukces. Fot . D. Łukasik
Zakończone w niedzielę targi AGROTRAVEL okazały się wspaniałą imprezą, która odniosła frekwencyjny i organizacyjny sukces. Fot . D. Łukasik
Niemal stu wystawców z kilkunastu krajów świata zaprezentowało się na zakończonych wczoraj w w halach Targów Kielce wystawie AGROTRAVEL. To pierwsza tego typu impreza dla branży agroturystycznej w Polsce i od razu odniosła sukces.

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Artur Ławniczak oraz wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, byli zachwyceni organizacją tej imprezy i stwierdzili, że Kielce to idealne miejsce na takie targi. Ich głos ma tu niebagatelne znaczenie, bo oba resorty współfinansują targi AGROTRAVEL.

Do tej pory zawsze przy okazji targów DOM organizowano w Kielcach targi typowo turystytczne pod nazwą VOYAGER. Ale gromadziły one kilkunastu czasem kilkudziesięciu wystawców, którzy nie zajmowali nawet jednej czwartej hali. W tym roku było zupełnie inaczej. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego postanowił, że stworzy i wesprze finansowo pierwsze targi dla branży agroturystycznej, na jakich pokażą się najlepsze polskie gospodarstwa, Lokalne Grupy Działania oraz Regionalne Organizacje Turystyczne z całego kraju. Poysł chwycił, zwłaszcza że został wsparty przez dwa resorty – Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Sportu i Turystyki.

Dzięki tym pieniądzom do Kielc mogło przyjechać niemal stu wystawców, którzy pokazali wspaniałe rękodzieło, ale też niezwykle bogatą ofertę wypoczynku na polskiej wsi. Po raz pierwszy w Kielcach zaprezentowały się regiony z kilku państw Europy. Litwini częstowali swoim słynnym chlebem, Niemcy reklamowali walory turystyczne Saksonii.

- To wspaniała impreza. Chociaż dopiero debiutuje, muszę pochwalić organizatorów. Wszystko doskonale skoordynowane. Przecież na tę turystyczną wystawę przyjechało niemal 400 delegatów konferencji naukowej, 500 artystów ludowych, ponad setka wystawców. Mam nadzieję, że AGROTRAVEL wejdzie na stałe do kalendarium imprez. To są targi komplementarne do naszej wystawy AGROTECH. Wielu rolników przychodzących na wystawę sprzętu, może przecież podjąć decyzję o dodatkowym zarabianiu na agroturystyce. Dlatego AGROTRAVEL ma ogromny potencjał. Moim zdaniem, skoro na AGROTECH przychodzi po 40 tysiecy zwiedzających, to za jakiś czas na AGROTRAVEL - u frekwencja może wynieść przynajmniej 20 tysięcy – mówił podczas konferencji prasowej prezes zarządu Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

Podobnie chwalili organizatorów wiceministrowie rolnictwa oraz sportu i turystyki, nazywając nawet Kielce stolicą polskiej wsi i polskiego rolnictwa. A na te dni była to także światowa stolica branży agroturystycznej, bo na konferencję naukową jaką Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego przygotowała przy okazji targów AGROTRAVEL, zjechało prawie 400 osób z całego świata.

Ta wystawa, to bez wątpienia ogromny suckes i prestiż dla Kielc, którego by nie było, gdyby nie marszałek województwa Adam Jarubas oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świetokrzyskiego, która to gigantycnze przedsięwzięcie doskonale skoordynowała. A Kielczanie zagłosowali za tymi targami nogami, tłumnie je odwiedzając.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia