MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WiR Szproch i Pietrusiewicz Przetwórstwo Mięsa, Łopuszno. „Skrzydła” 2009 za Specjały z Domowej Spiżarni

/jap./, [email protected]
Witold Szproch, prezes firmy: - W produkcji wędlin mamy już szesnastoletnie doświadczenie. Wiemy, co smakuje klientom i wiemy jak odtwarzać dawną tradycję wybornych wędlin oraz mięs.
Witold Szproch, prezes firmy: - W produkcji wędlin mamy już szesnastoletnie doświadczenie. Wiemy, co smakuje klientom i wiemy jak odtwarzać dawną tradycję wybornych wędlin oraz mięs.
Zdrowa, smaczna, powstająca na nieskażonej ekologicznie, czystej ziemi świętokrzyskiej żywność. To ostatnio prawdziwa moda wśród klientów. Na tę modę pracuje wielu producentów z naszego regionu, ale jednym z liderów jest firma WiR Szproch i Pietrusiewicz.

Ten prawdziwy potentat rynku, notowany wśród największych firm z branży spożywczej w województwie świętokrzyskim na naszej liście 100 największych przedsiębiorstw, zaczynał skromnie. Pierwsze wyroby trafiły tylko do najbliższych okolicznych sklepów i od razu podbiły serca oraz podniebienia klientów.

Trzy lata od swojego debiutu na rynku, współwłaściciele firmy WiR musieli rozbudowywać istniejący zakład, aby nadążyć z produkcją. Wędliny pod tą marką sprzedawały się jednak tak dobrze, że w kolejnym roku wydzierżawiono zupełnie nowy, już drugi zakład produkcyjny, tym razem w Jędrzejowie. Został on zakupiony przez właścicieli firmy w roku 2000.

Wyzwaniem był rok 2004, kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej. Szybkie przejście zakładów produkcyjnych firmy WiR właśnie do tych surowych, unijnych wymogów jakościowych, było priorytetem założycieli. Priorytetem zrealizowanym, bo już w 2005 roku, jako jeden z pierwszych producentów branży mięsnej w naszym województwie zakłady WiR spełniały wymogi Unii Europejskiej, dotyczące przede wszystkim przepisów sanitarno-weterynaryjnych. Rok później firma otrzymała uprawnienia eksportowe do krajów Unii Europejskiej.

Ten sukces technologiczny nie zakończył jednak rozwoju przedsiębiorstwa. Niemal równolegle z uzyskaniem unijnych certyfikatów jakościowych, nasz laureat rozpoczął budowę ubojni trzody chlewnej. Pozwoliło to im nie tylko zatrudnić kolejnych pracowników, ale także zapewnić sobie kontrolę jakościową nad pełnym procesem produkcji. Euroubojnia ruszyła trzy lata temu, a WiR rozpoczął następny projekt, jakim była produkcja karmy dla zwierząt. W tym celu wydzielono nawet osobny zakład produkcyjny.

Dziś nasz laureat wytwarza ponad... 150 rodzajów wędlin, począwszy od tych najtańszych i najpopularniejszych na wybornych szynkach oraz polędwicach kończąc. Wiele z nich nagrodzono wyróżnieniami i medalami podczas rozmaitych wystaw branżowych oraz targów w całej Polsce, takich jak choćby Agroliga, gdzie w 2007 roku WiR został wicemistrzem. Rok temu kapituła pierwszej edycji nagrody „Nasze Dobre Świętokrzyskie” przyznała firmie medal. Podobnie w tym roku. Nasz laureat to także posiadacz statuetki „Złoty Kłos” i „Przyjazny Pracodawca”.

WiR ma także imponującą sieć sprzedaży, na którą składa się blisko 80 sklepów na terenie województw świętokrzyskiego lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i łódzkiego. 

               Kapituła nagrody Skrzydła 2009 przyznała statuetkę

                           za Specjały z Domowej Spiżarni

Jest to seria wyrobów takich jak: boczek, karczek, kiełbasa pieczona, łopatka, pasztetowa szynka czy schab, którą nasz laureat wyjątkowo się szczyci i rzeczywiście ma powody do dumy. Są to bowiem produkty o swojskim, naturalnym smaku. Do ich przygotowania starannie wybiera się najdoskonalsze elementy mięsa wieprzowego. Potem przez dwa tygodnie marynuje się je w specjalnie przygotowanej zalewie. To zupełnie tak samo tak, jak robiono dawniej w wiejskich zagrodach.

Ale to jeszcze nie koniec całego procesu, bo po takiej smakowitej „kąpieli” mięso zostaje poddane długiemu procesowi wędzenia, ciepłym dymem olchowo - bukowym w tradycyjnych wędzarniach z cegły szamotowej. Dopiero wówczas Specjały z Domowej Spiżarni nabierają tego charakterystycznego, szlachetnego smaku i aromatu, doskonale znanego z dzieciństwa.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia