Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Właściciel sklepów Media Expert zainteresowany przejęciem elektromarketów Avans

Marcin RADZIMOWSKI
Jest kolejny chętny na kupno lub wydzierżawienie majątku Grupy Domex!

Przejęciem sieci elektromarketów Avans należących do postawionej w stan upadłości spółki Domex z Sandomierza, zainteresowana jest firma Terg S.A. ze Złotowa, właściciel sieci sklepów Media Expert. Obie spółki ze sobą ściśle współpracowały, lecz kilka miesięcy temu Domex pozbył się części udziałów w Media Expert, a 80 sklepów przeszło rebranding, zmieniając się na Avans.

Wyznaczony przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu syndyk masy upadłościowej Domexu mającego główną siedzibę w Chmielowie koło Tarnobrzega, ma powody do zadowolenia. Swoje zainteresowanie nabyciem lub dzierżawą majątku tej spółki, wyraził kolejny wielki gracz na rynku sprzętu RTV/AGD.

W ostatni piątek - 30 maja do syndyka zgłosił się właściciel spółki Terg S.A.

- Spółka wystąpiła z propozycją przystąpienia do uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów przedsiębiorstwa Domex - w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części, a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu - informuje Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Terg S.A.

Media Expert to sieć 269 elektromarketów. Sklepy tej marki to jeden z największych konkurentów sklepów Avans (należących do Domex od października 2012 roku). Niedługo po przejęciu sieci Avans, Domex pozbył się 391 udziałów w spółce Media Expert, a należące do niego markety Media Expert przeszły rebranding, zmieniając się w kolejne sklepy Avans. Właścicielem spółki Media Expert jest obecnie Terg S.A. i to właśnie on jest zainteresowany wchłonięciem Avansu, a z czasem być może zmianą ich nazwy ponownie na Media Expert.

Informacja o kolejnym chętnym na przejęcie aktywów upadającej firmy Domex to dobra informacja dla pracowników. Niestety, póki co nie dla wszystkich, gdyż już rozpoczęły się zwolnienia, a pracę straci w najbliższych tygodniach 400 osób, miedzy innymi w dwóch centrach logistyczno-magazynowych - w Koninie i Chmielowie koło Tarnobrzega.
Z szacunkowych wyliczeń nadzorcy sądowego, który analizował dokumenty Domexu przed powołaniem syndyka masy upadłościowej wynika, iż majątek Grupy Domex to około 340 milionów złotych a zobowiązania wynoszą 380 milionów złotych. Niektóre podmioty jednak są winne Domexowi około 34 miliony złotych. Kwota zobowiązań różni się od tej, jaką kilka tygodni wcześniej podali właściciele Grupy Domex składając wniosek o ogłoszenie upadłości. Według nich zobowiązania wynosiły wówczas prawie 44 miliony złotych.
 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia