Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wysypią nowy piach aż na 3 km plaży Jeziora Tarnobrzeskiego

KaT
Wysypią nowy piach aż na 3 km plaży Jeziora Tarnobrzeskiego Świeży piach nad Jeziorem Tarnobrzeskim zostanie rozrzucony po oczyszczeniu starego.
Wysypią nowy piach aż na 3 km plaży Jeziora Tarnobrzeskiego Świeży piach nad Jeziorem Tarnobrzeskim zostanie rozrzucony po oczyszczeniu starego. Klaudia Tajs
Tysiące metrów sześc. świeżego piasku już czeka nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na uzupełnienie piasku na plaży kopalnia przeznaczyła 20 tys. zł.

 

Oczyszczą stary i wysypią nowy piasek. Linia brzegowa Jeziora Tarnobrzeskiego została uzupełniona o nowych piasek. Na uzupełnienie piasku kopalnia przeznaczyła ze swojego budżetu 20 tys. zł.

Nowy piasek złożono go w hałdach na liczącej 2,5 kilometra linii brzegowej plaży.

Piasek nawiozła Kopalnia Siarki „Machów”, która administruje terenem. Jak mówi Robert Niedbałowski, prezes kopalni Siarki „Machów”, coroczne uzupełnienie piasku, po zakończeniu sezonu jest konieczne, ponieważ woda wypłukuje go. Piasek zostanie rozprowadzony przed oczyszczeniem tego, który w tym sezonie służył wypoczywającym.

- W tej chwili opuszczamy wodę w jeziorze – tłumaczy Robert Niedbałowski. – W ciągu dnia poziom wody obniża się o około 1,5 centymetra. Kiedy spuścimy wodę o około metr, wówczas przesiejemy leżący piasek za pomocą specjalnych maszyn do oczyszczania. Dopiero wtedy rozgarniemy świeży piach.

Kopalnia kupiła pięć tysięcy metrów sześciennych piasku. To wystarczy na wyłożenie blisko dwu i pół kilometrowej plaży oraz kolejnego półkilometrowego odcinka, o który zostanie wydłużona plaża w przyszłym sezonie.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wysypią nowy piach aż na 3 km plaży Jeziora Tarnobrzeskiego - Nowiny

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia