Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

„Złota setka” 2010 - 1 października poznamy gigantów świętokrzyskiej gospodarki

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Już w najbliższą sobotę odbędzie się uroczysta gala, na której poznamy 100 największych firm województwa świętokrzyskiego.

Z tej okazji wydamy również specjalnie opracowany dodatek, w którym znajdzie się ranking gigantów z naszego regionu.

Redakcja „Echa Dnia” już po raz czwarty przygotowuje dla Państwa „Złotą Setkę”, czyli ranking 100 największych firm działających na terenie województwa świętokrzyskiego. W przygotowywanym zestawieniu analizujemy dane tych podmiotów gospodarczych, które w roku 2010 wykazały przychód w wysokości minimum 10 milionów złotych. W zestawieniu znajdą się spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne, spółki jawne i cywilne, ale także osoby fizyczne, które prowadzą własną działalność gospodarczą, w różnych branżach. Ranking sporządzamy na podstawie informacji przesłanych przez firmy w specjalnych ankietach oraz danych finansowych znajdujących się w Krajowym Rejestrze Sądowym.

- Rozwój świętokrzyskich firm i ich sukcesy śledzimy z ogromną uwagą już od dawna. Dotyczy to zarówno największych przedsiębiorstw, które osiągnęły wysoką pozycję w biznesie i stały się już marką rozpoznawalną w kraju i na świecie, oraz tych, których przedsiębiorstwa generują rocznie wielomilionowe przychody. Ranking opracowujemy też z myślą o naszych czytelnikach, którym chcemy pokazać, zwłaszcza w czasie trwającego tak długo gospodarczego spowolnienia i kryzysów na rynkach światowych, że firmy z naszego regionu wcale nie wyhamowały i cały czas osiągają świetne wyniki - mówi redaktor naczelny Echa Dnia, Stanisław Wróbel.

- Województwo świętokrzyskie potrzebuje silnych ekonomicznych podstaw, a te dają nam właśnie największe, dynamicznie rozwijające się firmy, które działają w naszym regionie. Cieszę się, że nasz potencjał widzą międzynarodowe korporacje, które lokują tutaj swoje firmy, dając pracę mieszkańcom województwa. Już za kilka dni dowiemy się, którym firmom wiodło się w ubiegłym roku najlepiej - podkreśla Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski.

Jak ułożymy listę gigantów świętokrzyskiej gospodarki? Pod uwagę będziemy brać kilka kryteriów, jednak najuważniejszym z nich będzie wielkość osiąganych przez przedsiębiorstwa przychodów za miniony, 2010 rok. Dopiero, gdy okaże się, że wiele firm wykaże podobną wielkość przychodów, będziemy je klasyfikować według pozostałych składników, takich jak wielkość zatrudnienia, czy zysk netto.

Gala w sobotę, dodatek do „Echa Dnia” w poniedziałek

Uroczysta gala, podczas której poznamy najlepsze firmy działające w województwie świętokrzyskim odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 października. Późnym wieczorem wyniki rankingu oraz zdjęcia z wręczenia wyróżnień zastaną opublikowane na www.strefabiznesu.echodnia.eu.

Specjalny dodatek z opracowanym rankingiem 100 największych przedsiębiorstw w regionie świętokrzyskim, a także przedstawiający tych najlepszych w swoich branżach, trafi w ręce czytelników „Echa Dnia” w poniedziałek, 3 października.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia